Sizce Daenerys, Aegon'a benziyor mu?

Yine de tecrübesiz olduğunu değiştirmiyor bunlar. Dediklerin doğru, hakaret etmek için söylemiyorum ama 14 yaşındaki bir ergenin tahta oturması mantıksız.

kraliçe olarak kimi görmek istiyorsun o zaman cersei mi? sansa mı? margaery mi? bunların dany’den daha üstün olduğunu sana düşündürten ne? yoksa stannisin karısı selise mi? kadının kendine hayrı yok.

Dediğim gibi en çok hak eden Tywin’dir(heyhat ki öldü). Ancak taht Stannis’in hakkıdır. Daenerys e gelirsek Ejderhalarına sahip çıkıp Ejderhanın 3 başını tamamlarsa zaten gözükmesi bile yeter savaşsız halleder meseleyi

başkaldıranları yakmasıyla gölge suikastçı göndermenin ya da kılıçla öldürmenin bir farkı var mı? bu başkaldıran derken fatih aegondan bahsettiğini farzediyorum yoksa aerys’in eylemlerini desteklemedim fetih hakkı derken de onu kastetmedim. her neyse robert aldı tahtı ona bir şey demiyorum zaten. ama robert benim gözümde çocuk katilidir onu da kimse değiştiremez. kings landing i kurdu diyecektim o an bilimsel bir şey dinliyordum bura ya öyle yazmışım galiba.

targaryenlar da sürgünden daha ziyade kaçtılar diyelim. ulaşamyınca sürgün dediler. yoksa robert onların canını bağışladığından değil bunun da altını çizeyim. dany kraliçe olmayı hak eden tek kşi derken ona altın tabakta sunulacağını söylemedim zaten bana göre alması gereken o.

Aynen “Selise”.

Tahta bence Petry geçecek demedi demeyin

petyr meşru kan bağına sahip değil.

Arkadaşlar bıktım yahutta yeter yine mi aynı soru diyenler ben foruma yeni üye oldum bu yüzden içeriği daha önce sorulan yorumlanan şeyler hakkında pek bilgim yok bu yüzden cevap verenlere teşekkür ediyorum eğer bu sorudan bıktıysanız da cevap vermezsiniz olur biter bu kadar basit önemseyen ve iyi ya da kötü cevap veren herkese çok teşekkür ederim :slight_smile:

Aegon, kız kardeşlerine her konuda sadık. Aile’yi her şeyden önemli sayan; Orys’ten başka arkadaş diyeceği kimsesi olmayan ancak yalnız da olmayan bir adamdı. Herkes Aegon’la arkadaş olmayı çalışıyordu ancak Aegon onların Kralı olduğunu farkettiriyordu. (Arkadaşsız mı kalmış demeyin.)

Dany ise paralı askerlerle yatan küçük bir kız. Nasıl benzettin anlamadım Jale.

askerlerle derken? khal drogo’dan sonra ilk defa biriyle oldu.

Yanlis anlama ama bir karaktere o kadar çok bağlanmışsin ki yanlışıni göremiyorsun … Ordu , ejderha bunlar boş şeyler değil … Hala bunları degerlendiremeyen bir yönetici varsa o kesinlikle doğru kişi değildir … Bir hayal edelim Dany’nin elindeki gücün Stannis , Eddard , Tywin , Robert gibi adamların eline geçtiğini , bu gücü nasıl kullanicaklarini … işte asıl ince çizgi burda liderlik herkesin harci değil… Tabii yine de sen bilirsin herkes kendine…

Yeter artık bu ne biçim Dany sevdasıdır benim Roose reyiz sevdamdan büyük ben roose reyizin hatalarını görürken spoiler
Abel olayı sen onun bir hatasını bile görmüyorsun

3 ejderhası dışında tek bir benzerlik yok.

Fatih Aegon büyük bir komutan ve lider.Kendisini kılıçla karşılayanları acımasızca yok edip;önünde diz çökenleri ise ayağa kaldırıp yaşamalarına hizmet etmelerine izin veren dört dörtlük bir kral.

Daenerys henüz daha çocuk.Katetmesi gereken daha çok yol öğrenmesi gereken daha çok şeyler var.

Fatih Aegon kitapta da söylendiği gibi Westerosu işgal ederken halkın sevgisini kazanmış ve bir bakıma gaspçı olmasına rağmen yine de halk aegonu benimsemiştir.Şimdi Daenerys de Westerosa geldiğinde babasının kötü imajına rağmen essos ta yaptıkları duyulduğunda ve Jon Snow’un da Ned starkın oglu olduğunu sandıkları için Danye bağlılık yemini etmesi Dany’nin Aegona benzetilmeye çalıştıgının bir göstergesi.Çünkü Ned Stark tüm krallıkta sevilen ve onurlu bir adam olmasıyla bilinen bir lorddu.Jon’un karakteri de babasına çok benziyor şüphesiz.Bence dizide ki en iyi hane birleşimi Stark ve Targaryen olacak zaten .Starkların güçlü ve onurlu yapısı,Targaryenlerin doğuştan gelen güzellik ve asilliği tam bir kral birleşimi diyebiliriz.

“Fatih Aegon’un kani onun damarlarinda akiyor”

Bence benziyorlar, kisilik olarak.
Dany daha fevri, Aegon’un daha fazla oturmus bir karakteri vardi ama tabi bu yas ve hatta yasanmisliklarla da alakali. Bunlarin etkileri ile farkliliklar var fakat genel anlamda kisilik olarak benziyorlar diye düsünüyorum.