Sizce dizide TYRELL- MARTELL- TARGARYEN ittifaki görürmüyüz?

Olenna tyrell ve varys’i oynayan oyuncular dorne çekimlerinin yapıldığı bölgede görülmüş .

Biliyorsunuzki son sezondan sonra lannister ve tyrell ittifakı baya sarsıldı (cercei’in yucelttigi inancın loras ve margaery’i hapsetmesi) .

Bence bu olaylar gelişince olenna tyrell martellerle bi ittifak kurma peşinde. Ve varys’i de tyrion’in gönderdiğini düşünürsek ki zaten martellerle targaryen’lerin yakınlığını biliyoruz. Bu 3’lü koalisyonu rahatça görebiliriz . Daenerys’da büyük ihtimal dorne’a çıkarma yapar. Ve kralın şehri alınır.

Yorumlarınızı bekliyorum.

tyrelller çıkar peşinde olan bir hanedan. o yüzden bir çıkarları olmadan dany i destekleceyeklerini sanmıyorum. zaten dany de lorasla evlenmeyeceğine göre bir çıkarları, haliyle de destekleri söz konusu olmaz. martelller de dizide öldü artık onlardan da umut kalmadı. kum yılanları kendi oyunlarını oynayacaklar. yani dany nin kendi imkanlarıyla savaşmaktan başka çaresi yok. iş entrika veya ittifaklara felan kalırsa zaten lord baelish kimseye yedirmez. adamın kıvrak zekasına kimse erişemiyor çünkü.

ben dany nin de westerosa geleceğinden ümidimi kestim. bence essosta kalır orda kendine küçük bir hükümdarlık kurar ya da kendi b.kunda boğulur. zaten kalan 20 bölüme nasıl sığdıracaklar merak ediyorum

Doran yaşasa Daenerys-Doran ittifakı olabilirdi, ama Doran öldü, Quentyn’i hiç katmadılar. Bu durumda Dorne’dan umudumu kestim.

Tyrell destekleyebilir Daenerys’i. Loras’la evlilik de olabilir. Birlikte olmaları gerekmez. Zaten Daenerys doğum yapamadığı için Loras’la ilgili dedikodu da çıkmaz. Daenerys’in doğum yapamaması da tahtı ölümünden sonra Tyrell’lara geçirir. Al sana Tyrell’ların çıkarı.

Baelish istediği gibi entrika çevirsin, Varys > Baelish

Greyjoy-Martell-Targeryan olmasi daha yuksek ihtimal. Greyjoy Tyrell catismasi diziye yansir bence. Ayni tarafta yer alamayacklarina ve mevcut konumdan memnun olmMAyan taraf Greyjoylar old gore ittifakin tyrell kismi sakat…

Tyreller su an en guclu en baskin hane. Taht avuclarinda neden Tommen varken Dany i istesinler.

Tommen sonsuzluğa yürüyeceği için :frowning: muhtemelen…

bir greyjoy-targaryen ittifağını ben de olası görüyorum mevcut durumlarda değerlendirince. hatta daha önce başka bir başlıkta bu ittifağı dile getirmiştim. tyrell konusuna pek ihtimal vermiyorum. tyrelllerin gücü ortada, tek başlarına bile tahtı alabilecek bir güce sahipken başkasının komplosuna ortak olmazlar kanımca. hem dany nin lorası kabul edeceğini sanmıyorum. niyeti olsaydı en büyük destekçisi martellerden quentyni kabul ederdi

edit: bir de ben baelish>varys diyorum. olayların içinde olmak bir avantajdır. varys ise uzaklarda. zaten adam şuan meerendeki ayaklanmayla meşgul, yani baelishin gerisinden geliyor bir bakıma. ama baelish… adam bütün haneleri ayakta uyutuyor resmen. bir de vadinin ordusunu arkasına alırsa çok şeyler yapabilir.

E tamam Kral olurse taht Kraliceye kalir :slight_smile:

Grrm neden Daenerys’in başına tekrar Dothrak belasını sardı? İttifak yapma gibi olayları daha çok ciddiye almayı öğrenmesi lazım. Bu arada George r r Martin artık hepimiz yeteri kadar tanıdık bence. Quentyn’in bir şekilde Daenerys’le evlenemeyeceği ve işlerin istediği gibi gitmeyeceği çok belliydi zaten.

Emmisi tarafından beşik kertmesini bulmaya İstanbul’a gönderilen Keloğlan geliyor aklıma Quentyn denilince. Olmayacak bir işti bu. Ayrıca Loras’ın adını temize çıkarmak için de bir fırsat. Bence temize çıkmalık kötü bir durumu yok ama serçe grubu falan Loras’ı kötü gördüğü için öyle söyledim.

Tuttu. Kocaman bir loooool.

Vay bee helal olsun nasıl bilmiş çocuk bu nasıl bı üstün zekadır helal olsun valla böyle bişey yok yav bu harika bişey be sen fevkaladenin fevkindesin ya adamsın adam efsanesin sen varya sen seeeeeennn dünyanın en iyi tahminci çocuğusun kesin iddiadan çok para kaldırmışsındır sen bu kafayla