Sizin 8. Sezonunuz

Merhabalar. Forumdaki üyelere göre 8. Sezon nasıl olsaydı daha iyi olurdu? 6 bölümde neler yapardınız? Kendi 8. Sezonunuzu yazarsanız sevinirim. Ben 8. Sezonumu yazayım hemen :smile: :

… …

1. Bölüm

Sezon Jaime’nin Kuzeye doğru at sürmesiyle başlar. Bir handa konaklarken bir süre sonra Bronn da aynı hana girer. Kendisi macera aramaktadır ve onunla birlikte Kuzey’e gideceğini söyler.
Dany ve Jon’un Kışyarı’na ulaştığını görürüz ve orada beklediğimiz kavuşmalar yaşanır.
Altın Mürettebat Kral’ın Şehri’ne ulaşır. Cersei ve Euron birlikteliği görmeyiz.
Theon Asha’yı kurtarır.
Jon, Rhaegal’ı sürmez. Umber Veledi yine aynı şekilde ölür.
Bölüm sonunda ‘‘Gerçek Sezon 8’’ de olduğu gibi Jaime-Bran karşılaşması olur. Sam ise Jon’a onun kimliğini açıklamaz.
(Lyanna Mormont’un sahnesi olmaz.)

2. Bölüm

Bölüm Jaime’nin duruşmasıyla başlar. Duruşma genel olarak aynıdır. Dany ve Sansa arasında bir atışma çıkacakmış gibi olur ama Dany Jon’un bakışları üzerine tartışmaktan vazgeçer. Kuzeylilerin Sansa’ya bağlı olduklarını bilmektedir. Onları kaybetmek istemez.
Arya, Dany’ye karşı hoş bir tutum içerisindedir. Jon’un onu sevdiğini bildiğinden dolayı kendisi de Dany’yi sevmektedir. Bir de Ejderhalardan dolayı.
Tormund ve Efkarlı Reis Kışyarı’na ulaşır ve aynı şeyler olur. Kışyarı’nda savaş hazırlıkları başlar.
Jaime Brienne’i şövalye ilan eder. Podrick şarkı söyler. Jorah, arka planda şarkı çalarken yine atıyla yanlayıp herkesin tüylerini diken diken eden efsane bakışını atar.
Arya ve Gendry birlikte olur. Arya mızrak istemez.
Dothrak askerlerine de ejdercamı kılıçlar verilir.
Surlara kızgın yağ konulur ve asker yerleştirilir. Sam Jon’a kimliğini söylemez.
Bölüm Tyrion’un, Bronn’un kuzgunla bir mektup uçurmasını görmesi ile biter.

3. Bölüm

Kışyarı’nda savaş başlar. Dothrak askerleri önden salınmaz. Hayalet de önden salınmaz.
Mezarlıklara insan yerleştirilmez.
Dany, iki ejderhası ile Night King ve Viserion’u beklemektedir. Jon ise savaş alanında savaşmaktadır. Tyrion da baltası ile savaş alanındadır.
Ölü ordusu Surlara kadar dayanır.
Dany kimse ile karşılaşmaz. Viserion ortalıkta görünmüyordur. Bu yüzden ejderhası ile surlara gider ve ölülerin bir kısmını yakar.
Podrick Tyrion’u savunurken ölür. Efkarlı Edd ve Davos da ölenler arasındadır. Lyanna Mormont Dev tarafından kafası kopartılarak yok edilir.
Askerler surların içine girer ve kapıları kapatırlar. Kızgın yağ ve ok bitmiştir. Dışarıda Ölüleri durdurabilecek tek güç Dany’dir. Dany Ölüleri yakmaktadır.
O sırada Kışyarı’na büyük bir soğuk hava dalgası gelir ve Viserion’un sesini duyarız. Surun içindekiler bu sesi duyduktan sonra Kışyarı’nın öbür tarafından kaçmaya başlar. Jon Dany’ye ejderhaya asker alıp kaçmasını bağırır ve Dany kısa süreliğine yere iner. Theon canı pahasına Bran’i korumaktadır.
Ölü ordusu Surlardan içeri girer ve Drogon’a doğru koşmaya başlarlar. Jorah Mormont ve bir grup Dothrak askeri Dany yerde birkaç kişiyi ejdere alırken onu korumak adına ölü ordusunun önüne geçer. Ölürler. Dany ise Drogon’a binip kaçar.
Yaşayanlar ordusu yenilir. Bran ve Theon Night King tarafından öldürülür. Arya kalenin içinde koşuşturmamıştır. Lord Beric yine de ölmüştür. Kışyarı Savaşı’nı Ölüler kazanmıştır. Kışyarı ve orada bulunan cesetler yanmaktadır.

4.Bölüm

Karakterlerimiz ve hayatta kalan askerler Ölüler’den kaçar. Nehir Topraklarına sığınırlar.
Euron Greyjoy ve Altın Mürettebat’ın yola çıkmaya hazırlandığı haberi gelir. Konsey toplanır. Tyrion Bronn’u casusluk yaptığı için suçlar. Bronn yakalanır ve idam edilir.
Konseyde son bir plan yapılır. Arya, Jaime, ve Tazı Kral’ın şehrine gideceklerdir. Ölüler geldiğinde ise Dany ve Ejderhaları Ölü Ordusu ve Viserion ile uğraşacak, Askerler ise Ötekiler ve Night King’i hedef alacaktır. Savaş Üç Dişli Mızrak’da gerçekleşecektir.
Zaman ilerler ve üçlümüzü Kral’ın Şehri’nde görürüz. Altın Mürettebat yola koyulmak için Cersei’den emir beklemektedir. Bir süre sonra Taht Odası’nda hepimizin beklediği Cleganebowl gerçekleşir. Cersei’yi korumakta olan Yürüyen Dağ ile Tazı’nın mücadelesini izleriz. Arya’da Tazı’nın tarafında dövüşe katılır, Yürüyen Dağ ölür. Tazı da ağır yaralanır ve Arya’dan onu öldürmesini ister. Arya Tazı’nın son dileğini yerine getirir. Cersei kaçmakta iken Jaime’yi görür ve yardım ister. Jaime ona önce sarılır, sonra da Cersei’yi öldürür.
Cersei’ye bürünmüş Arya’nın Altın Mürettebat’a, Dany ve ordusuna yardıma gideceklerini söylediğini görürüz.
Bölümün sonunda ise Samwell Jon’a gerçek kimliğini açıklar.

5. Bölüm

Son Savaş için Yaşayanlar Ordusu’ndan geriye kalanların hazırlandığını görürüz.
Altın Mürettebat da savaş alanına varmıştır. Ölüler Ordusu görüş alanına girer ve hava soğur.
O sırada kırmızı giysili bir kadın gelir ve Altın Mürettebat askerlerinin kılıçlarını havaya kaldırmasını ister. Melisandre onların kılıçlarını alevlendirir.
Ölüler hücum ettiği sırada Hayaletin ulumaya başladığını görürüz. Bunun sebebi Nymeria ve Kurt Sürüsü’nün de orada bulunmasıdır. Kurtlar ölülere saldırır.
Viserion’un kükremesini duyarız. Dany ve Drogon’da saldırıya geçer.
Viserion Rhaegal’ı öldürür ama Drogon tarafından öldürülür.
Dany Night King ile karşılaşır ve ejderhası ona alev püskürtür. Dany Night King’in öldüdüğünü sanar ama alevlerin arasından bir mızrak gelir. Dany ölür.
Savaş bitmek üzeredir. Dany ölmeden Ölü Ordusu’nun tamamına yakın bir kısmını yakmıştır.
Savaşın sonunda iseNight King ile Jon, Jaime, Brienne üçlüsü karşılaşır. Brienne Jaime’yi korumak için ölür. Jon ve Jaime ise Night King’i öldürür. Ölü Ordusu yenilmiştir.
Bölüm Melisandre’nin Güneş doğarken güneşe doğru yürüyüp ölmesi ile biter.

6. Bölüm

Bu Bölümde ise karakter hikayelerinin sonlanmasını ve krallığın son durumunu görürüz.
Euron Greyjoy öldürülür. Cersei’nin aslında Cersei olmadığını gören Altın Mürettebat parasını aldığı için hiçbir itirazda bulunmaz.
Bran Kral olmaz, Seçimle kral seçme olmaz.
Jon Tahta geçer. Kuzey Leydisi Sansa olur. Tyrion Kral Eli iken, Jaime ise Kral Muhafızları Lord Kumandanı olur. Drogon’un, Dany’nin cesedini Valyria’ya götürdüğünün görürüz.
Arya Westeros’un batısına açılır. Lekesizler Naath’a gitmez çünkü Lekesiz kalmaz.
Beklenen şeyler olur işte. Sıkıcı bir bölümdür. Jon’un taç giyip tahta oturduğunu görürüz ve dizi biter.

… …

Ben böyle bir 8. Sezon isterdim. Siz nasıl bir sezon isterdiniz, benim sezonumu nasıl buldunuz? Cevap yazarsanız sevinirim. Saygılar

3 Likes

Ben bunun yerine Alevli El’i (Volantis’teki R’hllor ordusu) dahil ederdim. (Ben bu fikri başkasından duydum ama mantıklı fikir)

Ben burada farklı bir şey yapardım. Bran Yüzler Adasi’nda büyülü bir şeyler yapar ve tüm Valyria celigi olan kişilerin kiliclari alev alir. Bu kişilerin tamami aynı anda NK’ye dalar. Arthur ve kuzeyliler gibi olur. Jon haric hepsi ölür.

Ben yedi ayrı krallığa geri dondururdum. Dorne’un başına Dayne, Menzil’in başına Hightower ailesi geçerdi. Gerisi diziyle aynı olurdu. Jon Yabanilerin krali olup Yeni Lutuf topraklarina yerlesirdi.

Geri kalanina katılıyorum. Ben bir de hikayenin bir köşesine Howland Reed’i koyardım.

İyi fikir ama Jaime’nin ölmesine katlanamam :smile:

Unutmuşum ben Howland’ı. Bir yerlere koyardım unutmasaydım ama nereye, onu bilemiyorum.

Cevap yazdığın için teşekkürler.

1 Like

Ben senaryo şeklinde uzun uzun yazamam şimdi :smiley: zaten hatırladıkça sinirleniyorum hala 8. sezonu :smiley:
Benim aklımda daha farklı bir son vardı. öncelikle fragmanlardan anladığım Winterfell savaşı kaybedildiği ve çok kayıp verildiğini isterdim. en son güneye çekilip Cersei’nin bunları arkasından vurmasını ve o sırada ejderhaların savaşını görmek isterdim. Dany için delirmesini istemezdim tamam farklı tarafa geçebilirdi ama böyle değil çok mantıklı bir şekilde Jonu terk edebilirdi. Jamie için ise istediğim tek bir son vardı ona en çok yakıştırdığım şey önce kuzeye gidip kahramanca savaşması, Brandan herkesin içinde özür dileyip gerçeği açıklaması ve Branın onu affedip son savaşta Cersei’yi öldürmesini ve komutan olarak ordunun başına geçmesini isterdim. Brienne ile omuz omuza savaşıp onun aşkına saygı duyup zamanla cevap verebilirdi. Dizide tek bir sahne güzeldi şövalye ilan edilme sahnesi.

Bran için ise çok farklı hayallerim vardı. her şeyi gördüğünü söylemesi herkese açıklama yapması Jon’un gerçeğini açıklaması, Ve en arkadan her şeyi takip edip haber vermesi gibi Bran için son olarak bir üstad gibi olmasını isterdim. Bir danışman yada kuzeye gidip eski dini temsil eden peygamber olmasını filan.
Sam kesinlikle Jonun üstadı olmalıydı.
Tyrion kahramanca savaşmalı ve sansa ile evlenebilirdi :smiley:
ölüm çok daha fazla ve duygusal olmalıydı.
Dany için çok daha güzel duygusal “mantıklı” şeyler yazılabilirdi
kılıçların önemi vurgulanmadı. Adam gibi savaşta göremedik zaten :smiley:
çok daha duygusal ve kahramanca fedakarlıklar beklerdim.
Ama en sonunda Jonun savaşla değilde dengeyi getirerek bu savaşa son vermesini isterdim. aslında düşman görünenlerin bir hikayesi olduğunu ve binlerce yıllık bir döngüyü Jonun kırmasını çok isterdim. Arya, Sansa, Davos, Mel ve diğer herkesin bu olaya destek çıkmasını isterdim.
Bu dengeyi getirip ölebilirdi de :smiley: kralda olabilirdi.
Kuzeyin ayrılmasını isterdim de hiç böyle değil.
Dany için hiç güzel şeyler aklıma gelemiyor böyle öleceğine her türlü sona varım yani onun hikayesi Jonun ki gibi rezil oldu. Cersei öldükten sonra babasının Tahtına ve evine çok duygusal bir şekilde gelip kendini kanıtlamalıydı.
O ejderhaları insanları korumak için kullanabilirdi.
Euron geberseydi :smiley: sonra dirilip yeniden yeniden ölseydi :smiley:
Arya’ın yeteneklerini farklı görmek ve onun Gendry ile evlenmesini isterdim :frowning:
Nigth king hikayesi uzun uzun izlemek isterdim. Mesela 1000 yıl öncesi olanları görmek ve savaşma amacını öğrenmek isterdim ( yeni gelecek seriyi gram merak etmiyorum)

1 Like

Benim 8. sezondan önce 4. sezondan itibaren her bir bölümü yazmaya başlamam gerekir ki ancak 8. sezonda benim arzu ettiğim şekilde bitsin hikaye. :slight_smile:

3 Likes

Neresinden düzeltmeye başlayacağıma bir türlü karar veremedim.:pensive:
Zaten 8. Sezonun 2. bölümden beri izlemedim. Neler olduğunu öğrenmek için youtube baktım. Bunu yaptığım için hiç pişman değilim. En azından vakit kaybetmedim.

Hiç yoktan final bölümünde Dany’in konuşma yaptığı sahnede aslında Arya’nın onun yere geçtiğini görseydik, daha tatmin edici olurdu bence. Bu sahne Jon’un Dany’i öldürmesinden daha etkili olurdu.

En azından orada olmasının bir sebebi olurdu, boş boş gitti ve döndü.

3 Likes

Nigth King Sur’u Joramun’un Borusu ile aşar ( olması gerektiği gibi).Winterfell üzerine yürümeye devam eder ve normal bir kuşatma savaşı şeklinde olaylar cereyan eder.Daha sonra Jon bir yolunu bulup Nigth King’i Bran’i yakalamadan öldürür.Savaşın kazanılması üzerine herkes mutludur ama kuzeyliler bağımsızlık istekleriyle Dany’nin sinirini bozar ve bu olaylar yavaşça gün yüzüne çıkmaya başlar. Winterfell’de Dany’nin dothrakları ve normal insanlar arasında kavga çıkar, tahammülsüzlük artar .Kuzeyde daha fazla durmanın işe yaramadığını anlayan Dany Güney’e yürüme kararı alır. King’s Landing’i kuşatır.Jon geldikten sonra şehir teslim bayrağını çeker halkı selamlamak için ejderhadan indikten sonra halk beklediği gibi davranmaz ve ejderhaya taş filan atarlar. Sabrı taşan Dany Westerosu yakmadan kontrolü sağlayamayacağını anlayınca şehri yakmaya karar verir ve üç ejderhasıyla şehri yakar (ejderhaların ölümü bence gereksizdi başka yollardan da öfkelenebilirdir ). Dışarıda olanları dehşet içerisinde izleyen Tyrion ve şehirdeki askerleri teslim alan Jon vahşet karşında şok geçirir. Tyrion bu işin iyiye gitmediğini fark edip Jon’a soyunu açıklamasını Dany ile evlenmesini teklif eder.Bu kararla Jon Dany’i dizginleyecek ve kontrol sağlanabilecektir fakat yaşanan birkaç gelişme daha sonucu bunun işe yaramayacağı anlaşılır. Tyrion ve Jon son çare olarak Dany’i ve gri solucanı öldürüp yönetimi devralırlar. Şehirdeki bütün lekesiz ve dothraklar öldürülür düzen yeniden sağlanır.
Jaime normal sezondan farklı olarak Cersei’yi onun rızası üzerine öldürür.Cersei Dany’nin elinde ölmektense Jaime’yi tercih eder.Jaime kalenin yıkılması sırasında Cersei’den sonra ölür cesetlerini Tyrion bulur.
Bronn kalesine kavuşur ve şehir gözcülerinin efendisi olur.
Brann kral eli olur Tyrion’da hazine başı.Jon ejderhaları kan ve büyü yoluyla kontrol altına alır.

Ben Winterfell Savaşının kesinlikle kaybedilmesini isterdim. Seninki biraz fazla çabuk değil mi :smile:

Ben iş, KL’ye kadar varacak sanmıştım. WF’de bir bölümde bitti iş.

Dragonstone diye bir teaser vardı ya. Buz tarafı Boğaz’a kadar geliyordu böyle. Sanırım D&D o fragmanı unuttu çünkü iş Wf’de bitmiyordu o fragmanda. KL’ye varsa güzel olurdu aslında.

1 Like

Valla herkesin beklediği savaşın kaybedilmesiydi ama bence uzatmanın anlamı yoktu WWleri.King’s Landing’e kadar gitselerdi vs fazla beklenen bir şey olurdu.
Bence gene Arya’dan daha mantıklı olurdu Jon’un öldürmesi.Kas sezon boyunca adamlar kapıştı öldürmesi gereken oydu.