Skagos'ta gizli bir medeniyet yükselmiş olabilir mi?

herkese merhaba .Şimdi bir konu dikkatimi çekdi Westerosun bir parcasi olmasina bakmayarak kimse buranin nasil bir yer olduqunu bilmiyor .Kimse bura gitmiyorhayatlari olum tehlikesiyle kecen kacakcilar bile uzak kaciyor .Kuzeydekiler bile burda ne olduqunu nasil bir yasam olduqunu bilmiyor Roose Bolton Theonla konusmasina Skagos‟da yapılan şeyleri sadece yürek ağaçları görür bu cumleyi kullanmis her kes için Skagos ‘’İnsanların kahvaltılarını insan etinden yaptıkları yer’ olarak bilinir ve arasdirmak gitmeye deymez bile ama haritada adaya bakarsak sanirim Westerosda en buyuk ada burasi kiyilari sert corak ola bilir adanin iclerine dogru hava mulayim ola bilir ve buralarda gelismis bir medeniyyet bile ola bilir ve kendi medeniyyetlerini korumak icin kendilerini yamyam olarak tanita bilirler
Adada mesela 100 bin adam yasar cocuklar kadinlar yaslilar hepsi yamyami şimdi
adayi irelide Davosun gozunde gore biliriz sanirim orda bir medeniyyet var bu yamyam olayi sadece ilkel sekilde giyinib kendilerini boyamis sahili koruyan askerler ola bilir
kendilerini gizleyen halklardan bravoslulari gostere biliriz 100 yillarla kendilerini acik etmeden tum dunyadan gizlemislerdi

3 Likes

Başlıkları doğru yerlerde açmaya özen gösterin lütfen. Üçüncü tekrarda resmî işlem yapmak zorunda kalırım.

Bir konu hakkında soru soracaksanız “sorular” kısmına; kuram ise “teoriler” kısmına; kitap serisi hakkında tartışacak iseniz “buz ve Ateşin kitap serisi” kısmına yahut dizi ise GoT dizisi kısmına. Açmadan önce gerekirse modlara danışın yer konusunda. Anlayışınız için teşekkürler. :blush:

0 Likes

Ben adanın kötü şanının etraftakilerin abartması olduğunu düşünüyorum. Nasıl kuzeyliler savaşlardan sonra insan eti yemiyorlarsa oradakiler de normalde yemiyorlardır.

Ama ilginç bölgelerden biri tabiki. Robb’un asker alamadığı iki bölge var; Skagos ve dağlardan adamlar. Dağları Stannis sağolsun gördük. Skagos’u da Davosla göreceğiz İnşallah

0 Likes

Adada yaşayan insanların kökeni, duvarın kuzeyinden gelen Özgür halk :arrow_right: Weteros halkı tarafından sevilmeyen, küçümsenen korkulan bir halk
Adaya giden gelen yok :arrow_right: bilmediğin şey abartılır,
Adanın diğer bölgeler ile ticareti yok.:arrow_right: Demek ki ada kendine gayet yetiyor.Orada yaşayanları besliyor

Önceleri halk vahşi, acımasız olabilir ama evet zaman içinde adada bir medeniyet yükselmiş olabilir. Bende açıkcası orada çok farklı bir halk bulmalarını bekliyorum. Hatta zamanla kendilerini kuzeyli bile görmüş olabilirler. Belkide Rickon a sadakat yemini edecekler

2 Likes

Umarım kitaplarda böyle bir şey görürüz. Rickon sayesinde buranın da kazanılması hoş olurdu.

1 Like

aynen birde Rickonun ne kadar güçlü bir Stark lordu olacağınada işaret olur

1 Like

Kitapta Rickon’a ne olacak çook merak ediyorum. Bizi gururlandırır umarım.

1 Like

ben onun Stark soyunu devam ettirmesini bekliyorum
Ned örneğin 3 erkek kardeş
Biri öldü
biri soyu devam ettirdi
biri nöbette

Rickon da da 3 erkek kardeş var
biri öldü
biri duvarın kuzeyinde 3 gözlü karga olma yolunda (nöbet diyebiliriz ve de kısır )
sonuncu Rickon yani soy onda

1 Like