Sonsuz Bilgi

İlk bölümü okumayanlar:Karar Size Ait

İkinci bölümü okumayanlar:II.Sesostris

[b]----"Bilgi,"[/b] diyorsunuz."Bilgiyi istiyorum.Gücü ve kudreti,sorunlara çözüm getirmeyi istiyorum.Kansere ve küresel ısınmaya,tarihteki soykırımlara ve savaşlara,insanlığın yaptığı bütün hatalara son vermek istiyorum.Geleceği değiştirmek için bugünü elimde tutmak istiyorum".Anubis olmayan gözlerle sizi tepeden tırnağa süzerken etrafınızda dönmeye başlıyor.Kafanızı çevirmiyorsunuz.Arkanız dönükken odada altın bir hale parlıyor ve sönüyor.Arkanızı dönüyorsunuz fakat odada kimse yok.Anubis sizi yalnız bırakıp gidiyor.Kandırıldığınızı düşünüyorsunuz.
[b]----Sonra[/b] garip hissetmeye başlıyorsunuz.Başınız dönmeye başlıyor.Başlarda hafif bir baş dönmesi birkaç dakika sonra ağrımaya ve zonklamaya dönüşüyor.Kafanızın içinde trompet çalan filler zıplıyor.Kendi kafanız size ağır geliyor.Fakat değişen bir şeyler var.Nasıl öğrendiğinizi bilmediğiniz bilgiler beyninize doluyor.Cehennem gibi bir çöle dökülen ırmaklar gibi beyniniz yavaş yavaş ama artarak ve iradeyle güçleniyor.Amazonlardaki 3 gramlık bir sinek kuşunun dakikada çırptığı 1200 kanadın bir tanesinin düzgün olasılıklarda Japonya'da kasırga yaptığını biliyorsunuz.Gözünüzden kaçan onca şey bilinçaltınızdan çıkıp sizi ziyarete geliyor;bebek bakıcınızın çenesindeki kocaman beni,ilk aşkınızın saç şekli,yalnızca bir kere uğradığınız okul kütüphanesindeki hukuk kitabı'nın yazarı,yayınevi,basım yılı...Bütün bilgiler,gördüğünüz ve görmediğiniz her şey.Bilgiler çölü doldurmaya devam ediyor,her küçük bilgi büyük bir hakikate açılan kapıyı aralıyor.Evrenleri görüyorsunuz,evren içindeki galaksileri,sistemleri,gezegenleri...Her şeyin yapı birimi atomların içindeki başka evrenleri.Irmak sizi doldurdukça gizemler açığa kavuşuyor.Periyodik tablonun olması gerekenin yüzde biri olmadığını,evreni oluşturan karanlık maddeyi,paralel evrenler arası geçişi.Hepsini yavaş yavaş ve ızdırapla alıyorsunuz.Başta kupkuru olan çöl,okyanusa dönüşüyor.Yeniden doğuyorsunuz.Hata yapma ihtimali imkansız olan bir canlı olarak yeniden yaratılıp insanoğluna sunuluyorsunuz,onların her sorununun üstünde gelebilme yetkisi size veriliyor.Ve verildiği gibi sizden alınıyor.
[b]----[i]Kimseyle[/i][/b],diyor Anubis'in sesi.[i]Kimseyle bu öğrendiklerini  paylaşamazsın.Yazıp çoğaltamazsın.Bilgini ancak kendin kullanabilirsin,Yalnız Adam.[/i]Ses gidiyor.Size onunla yaşamanız ve kimseye yarar sağlayamadan ölmeniz için bir lanet veriliyor.
[b]----Pes[/b] etmiyorsunuz.Anubis'e kimin tanrı olduğunu göstereceksiniz.Size verilen bilgiyi en sağlam ellere teslim etmeden bu dünyadan gitmeyeceksiniz.Düşünürken aklınızda kusursuz bir planının ilk aşaması beliriyor:Bir dahaki durak Amerika.Amerika'da planınızın ilk yardımcısı sizi bekliyor.  

Not:Bu hikaye idealist yazarımızı son görüşümüz değil.Yazarımız planını uygularken biz başka bir hayata geçeceğiz.

Azimli,hırslı fakat merhametsiz bir doktorsunuz.

[b]----Teksas[/b]'ta çiftçi bir ailenin çocuğu olarak doğdunuz.Anneniz aynen sizin gibi bir ev hanımıydı.Babanız ise 2 ağabeyinizle birlikte mısır tarlalarınızı işliyordu.Maddi sıkıntı yaşamadınız fakat annenizden bir ders çıkartacak kadar çok kötü şeylere tanık oldunuz.
[b]----Annenizin[/b] berbat bir hayatı oldu.Babanız ev işlerine hiç yardım etmediği gibi annenize şiddet uyguluyordu.5 kişilik bir ailenin tamamına bakmaya çalışan anneniz günün birinde dayanamıyor ve bayılıyor.Doktor hiç saklamadan durumu söylüyor.Anneniz sıkıntı ve üzüntünün onu zayıflatmasından dolayı verem olmuş.Babanız ise hiç umursamıyor.
[b]----Bu[/b] bardağı taşıran son damla oluyor.Bir gün babanız eve gelmeden toparlanıp evi terk ediyorsunuz.Babanız eve gelip içeride sizi ararken ağabeyleriniz ve bir deri bir kemik kalmış annenizle arabaya atlayıp kaçıyorsunuz.Direk New York'a doğru son sürat yola koyuluyorsunuz.
[b]----New York[/b]'un ucuz banliyölerinde annenizin mücevherlerini satarak bir ev alıyorsunuz.Büyük abiniz üniversiteyi dışarıdan bitiriyor ve bir reklam firmasında işe başlıyor.Küçük abiniz elinizde kalan son parayla taksi alıp işe başlıyor.
[b]----Siz[/b] ise hem annenize bakıyor hem de evi geçindiriyorsunuz.Her şey çok iyi gidiyor.Maddi olarak bütün sıkıntılarınız sona eriyor ve abiniz anneniz için bir bakıcı tutup sizi liseye yazdırıyor.Lisede üstün zekalı olduğunuz ortaya çıkıyor ve 2 sene de liseyi bitiriyorsunuz.Siz hangi mesleği yapacağınıza karar vermeye çalışırken annenizin veremi ilerliyor.Aldığınız ilaçlar sadece acısını kesmeye yarıyor,anneniz gözünüzün önünde günbegün eriyip bitiyor.Bir zamanlar hayat dolu ela gözleri artık umutsuzca size bakıyor.O yumuşak dolgun yanaklar kırışıyor sertleşiyor.Anneniz çok az yemek yiyor ve yediği yemeklerin çok azı midesinde kalıyor.
[b]----Ve[/b] o zaman ne olacağınıza karar veriyorsunuz.Anneniz için doktor olmaya karar veriyorsunuz ve üniversiteye yazılıyorsunuz.Hayatınız boyunca bir daha hiç bir zaman göstermeyeceğiniz azim ve hırsı üniversite yıllarında gösteriyorsunuz.Gece gündüz demeden derslerinize çalışıyorsunuz,boş kaldığınız zamanlarda annenizle konuşuyorsunuz,ona yaşaması gerektiğini yakında onu iyileştireceğinizi anlatıyorsunuz.
[b]----Okulu[/b] bitiriyorsunuz ve özel bir hastanede işe başlıyorsunuz.Annenizi hemen hastaneye yatırıyorsunuz.Bütün tedavilerini ve muayanelerini bizzat kendiniz yapıyorsunuz.
----Anneniz iyileşme belirtileri gösteriyor.Yürüyebilecek kadar iyileşince hemen her gün parka gidiyorsunuz.Kuşlara yem atıyor,oynayan çocukları izletiyorsunuz.
[b]----Hafta[/b] sonu annenizin yedek elbiselerini almak için eve gelince koltuğa çöküyorsunuz ve yavaş yavaş gözleriniz kapanıyor.
[b]-----Uyanıyorsunuz.[/b]Gerinip esnerken anneniz aklınıza geliyor.Saatinize bakıyorsunuz.Saat sabah 10.00.Park saati tam bir buçuk saat geçmiş!Koşarak evden çıkıyorsunuz.Nefes nefese hastaneye yetiştiğinizde resepsiyon size acıyan bir bakış atıyor.Annenizin odasına çıkıyorsunuz.Yatağı bomboş.Sırtınızdan dökülen terler aniden donuyor.Telaştan kafayı yemek üzeresiniz.Hemen o kattan görevli hemşireye annenizi soruyorsunuz.
[b]-----Hemşire[/b] annenizin bir saat önce fenalaştığını,ameliyata alındığını söylüyor.Koşarak ameliyathane'ye gidecekken hemşire sizi son anda durduruyor ve ameliyat sırasında doktorların dahi içeri girmesinin yasak olduğunu,dışarıdan gelecek bir toz tanesinin bile ölümcül olduğunu belirtiyor.Hemşireyi iterek ameliyathaneye doğru koşuyorsunuz fakat içeri giremiyorsunuz,kapı kilitli.Tekmeler atıyorsunuz,mahvolmuş ve harap bir şekilde kapıyı yumrukluyorsunuz fakat hiç hareket olmuyor.Kapıdaki camdan narkozun etkisinden uyanmakta olan annenizin bakışlarını görüyorsunuz ve donup kalıyorsunuz.Son bir kez hayat dolu ela gözleriyle size bakıyor ve kızını hak ettiği yerde görmenin verdiği mutluluk hissiyle gözlerini ebediyete kadar kapatıyor.
[b]----Dünya [/b]aniden duruyor.Her şey gözünüzde bitiyor.Size hayat veren tek şeyin,hayata bağlayan şeyin anneniz olduğunu fark ediyorsunuz.Çevresinde döndüğünüz gezegen,anneniz hayatınızdan çıkınca yer çekimsiz kalıp uzaya fırlıyorsunuz.Sonsuzlukta ve karanlıkta yalnız kalıyorsunuz.
[b]----İşinizi[/b] bırakıp evde yas tutuyorsunuz.Bütün aile annenize yas tutuyor.Abileriniz kendilerini size göre çabuk toparlıyor.Artık bunu atlatmanız gerektiğini,dünyanın sadece anneniz olmadığını size anlatmaya çalışıyorlar.Onlara inanamıyorsunuz.Size göre onlar çok vefasız.Size daha fazla dayanamıyorlar ve art arda evi terk ediyorlar.Bu onları son görüşünüz oluyor.Kardeşlerinize duyduğunuz nefret sizi bunalımdan çıkarıyor.Sarsılmış bir halde işinize devam ediyorsunuz.
[b]----İş[/b] yerinde ve evde hayalet gibi dolaşıyorsunuz.İntikam arayan öfkeli bir hayalet.Hayatınızda hiçbir erkeğe yer vermemeye ,sevmek  ve merhamet etmek için hiç bir neden olmadığına karar veriyorsunuz.Kendinizi sadece işinize veriyorsunuz.Duyduğunuz nefret ve öfke sizi hırslandırıyor ve Chicago'da bir hastaneden teklif alıyorsunuz.Dolgun bir maaş teklif ediyorlar.Bu hayata tutunmanızda size yardımcı olan şeylerden biri oluyor bu teklif.
[b]----Annenizin[/b] ölümünü yeni yeni üstünüzden attığınız sıralarda bir kafede otururken yaşlı bir adam masanıza oturmak için izin istiyor.Kabul ediyorsunuz.Adam bir grup kurduğunu anlatıyor.Anlattığına göre grup yardıma ihtiyacı olan insanlar için kurulmuş bir hayır kuruluşu fakat bir doktor eksiği var.Çalıştığınız hastane sizi önerdiği için size gelmiş.
[b]----Adamın[/b] kartını aldıktan sonra eve gidiyorsunuz.

Üç seçeneğiniz var;

-Hayatına devam et,düzelme gösteriyorsun.Yakında eski haline dönersin,
-Chicago teklifini kabul et,
-Yaşlı adamın grubuna katıl.

O değil de bu hikaye nereye kadar gidecek.Matruşka bebekler gibi,sürekli yeni bir şey çıkıyor :DD

Çoook uzun bir hikaye kurguladım.Yazar ve doktor dışında 6 kişinin daha yaşamı anlatılacak.
Hikayenin geri kalanının büyük kısmı ve final şekillendi kafamda zaten.

Hmm anladım.Güzel yazıyorsun ama.Sürükleyici yani :slight_smile:

Yaşlı adam ve grubuyla muhtaç insanlara yardım et,onlarla dünyayı dolaş

ama bunun sebebi, iyilikten değil. dünyayı dolaşmak ve değişim size çok fazla şey katabilir. (Ve bu şekilde, belki ilk karakterimizle karşılaşırız)

Yaşlı amca’nın teklifi.

Dedenin teklifi…

Yaşlı amcanın, bizim firavuncubaşı amca olduğunu düşünen bir ben miyim ?! :smiley:

Yaşlı adam ve grubuyla muhtaç insanlara yardım et,onlarla dünyayı dolaş.

Bende öyle düşünüyorum ‘-’

Dedeye sahip çıkalım. Hem yardım ederek bir nebze olsun annen için birşeyler yaptığını düşünür hem de Dünya’yı gezersin.

Not: Gidebildiğin kadar git bu yolda Asmodeus…

Chicago’da düzenli hayatı seçen kişi benim.Bilginize :smiley:
Mantıklı olan o,ama yapması gereken şey dedeyle gitmesi.Bence yani.

1. seçenek ateşe atlamak, şu cümleyi yazmadığım konu kalmamıştır umarım :smiley:

bir dahakine kadin kiligina sokmam lazim :confused:
boyle cok belli oldu :stuck_out_tongue:

sürükleyici bir hikaye oldu bu, devamı yarın mı?

yarina yetistirmeye calisirim

seçeneklerden yaşlı adam beni seç diye basbas bağırırken diğerlerini seçmek anlamsız olur…onun için----> yaşlı adam

birde sen eğer tüm bu üç seçenek sunma ile aynı sonuca ulaşacaksan arası teferruat gibi :slight_smile:

simdiden cok uzun bir yol sekillendi zaten onumde
simdiye kadar hep ikinci kisi agzindan genel hatlarla sade bir anlatim sekli kullandim,degistirsem mi,daha cok susleyip biraz daha agirlastirsam mi diye dusunuyorum ama o zaman hikayeyi bu kadar begeneceginizden emin olamiyorum

ikinci hikayedeki gibi zor secenekler sunmak istedim fakat yeni bir karaktere basladigimda cok fazla secenek olmuyor.fakat doktorun ileriki bolumlerde cok fazla ve birbirine yakin secenekle karsilasacagini,surekli size ikilemler yasatmasini umit ediyorum

ikinci hikayedeki gibi zor secenekler sunmak istedim fakat yeni bir karaktere basladigimda cok fazla secenek olmuyor.fakat doktorun ileriki bolumlerde cok fazla ve birbirine yakin secenekle karsilasacagini,surekli size ikilemler yasatmasini umit ediyorum
[/quote]

yinede harika bir iş çıkarıyorsun …

tüm seçeneklere rağmen kafandaki sonuca her yoldan ulaşabileceksen gerçekten harika :slight_smile:

yaşlı adama katılalım :d