Sör Gregor Clegane(Ağır spoiler içerir)

#1

Bağlı olduğu hane:Clegane hanesi
Doğumu:266 AL
Ölümü:300 AL

Lannister hanesine bağlı Clegane hanesinin lordu Tywin Lannister’in deli köpeği namı diğer The mountain

Görünümü ve Kişiliği

Gregor westerostaki en uzun en iri adamdır boyu tam 2.40 cm dir.(dizide 2.16) çok güçlü bir savaşçı olarak bilinir.Neredeyse küçük bir ağaç kadar gövdesi çok geniş omuzları ve kolları vardır.Westerostaki en ağır plaka zırhı giyer tek bir darbede bir erkeği ikiye böldüğü biliniyor.Gregor nedeni bilinmeyen baş ağrılarından dolayı sıksık haşhaş sütü tüketir.Hatta yine baş ağrısı çekerken adamlarından biri yüksek sesle horladı diye adamını öldürmüştür.

Tarihi

tarihi karanlık ve kan ile doludur.12 yaşındayken kardeşi sandor’u kendi oyuncağı olan tahta şövalyeyle oynarken görünce kardeşinin yüzünü köze basıp yüzünün yarısını eritmiştir.Bundan 4 yıl sonra Prens Rhaegar Targeryan tarafından şövalye ilan edilmiştir.Hayatı boyunca rezil bir tecavüzcü ve işkenceci olarak bilinir en rezil cinayeti ise Robert’ın İsyanı sırasında Prens Rhaegar’ın en küçük çocuğu prens aegon’ı bebek olduğu halde kafasını duvara sürterek öldürmesi olmuştur.

Ölümü

3.Kitap

Kral Joffrey Baratheon’u öldürdüğü gerekçesiyle Tyrion Lannister yargılanır. O da ‘Dövüşle Yargılanma’ talep eder. Teklifi kabul eden Kraliçe Cercei Lannister şampiyonu olarak Gregor Clegane’i seçer. Tyrion ise ablası Elia Martell’in intikamını almak isteyen Kızıl Yılan Oberyn Martell’i seçer.Gregor’un fiziksel üstünlüğü göze çarpsada mızrağıyla hızlı hamleler yapan Oberyn Gregor’a birkaç yara verdikten sonra onu yere düşürür ve ablasını nasıl öldürdüğünü izleyenlere anlatmasını isterken Gregor Oberyn’inden kurtulur ve kafatasını parçalar dövüşten sonra Oberyn’in mızrağının ucundaki manticore zehriyle ölücekken Tywin Lannister Elia’nın adaleti için Gregor’u idam ettirip başını Doran Martell’e yollar.
buda dövüşten bir kare

Not:Sonradan Cercei tarafından necromancerlar tarafından yeniden canlandırılır.

0 Likes

#2

2.sezon da bu abimiz oynadı

ve son kısmı spoilere al bence.

0 Likes

#3

tmmdır sorun yok :smiley:

0 Likes

#4

Kral Joff ile başlayan kısmı demiştim :oh:

0 Likes

#5

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: tmm orayıda düzeltiyim ama burası spoiler forumu zaten neyse dur düzeltiyim :smiley:

0 Likes

#6

Yok yani kesinlikle düzelt demiyorum, düzeltirse iyi olabilir.Ben dahil okumayanlar varda :smiley:

0 Likes

#7

ilk sezonda ki adam tam mountain di :smiley:

0 Likes

#8

aynen katılıyorum ikinci sezondaki adam aptal aptal gözlerini kısıp pozlar atıyor ama sesi çok harika tam karaktere uygun conan stevens’dada görünüş daha iyi conan stevens’ın the hobbit filmleri için goblin kralı azog olacağını duydum çekimler biterse belki 3.sezonda onu görürüz ama pek zannetmiyorum

0 Likes

#9

Bağlı olduğu hane Lannister yerine Clegane olarak değiştirilirse daha iyi olur. Clegane hanesi Lannisterlara bağlı.

Hakettiği şekilde acı çekerek ölmüştür fakat gitmeden evvel yeni favori karakterim Oberyn Martell’i de yanında götürmüştür. Gidişine bile sevinemedik lan.

Düzeltme: Oberyn’i de Kızıl Engerek yerine Kızıl Yılan yaparsan daha iyi olur, kitapta öyle geçtiğinden karışıklık olmasın.

0 Likes

#10

tmmdır my prince :smiley: değiştirdim

0 Likes

#11

Fena spoiler yedim.

0 Likes

#12

bence bir bardak soğuk su iç panpa bende 2.kitaba kada okumuştum kızıl düğün hadisesinden sonra beynim sarsıldı :smiley:

0 Likes

#13

Yazıda Tywin Lannister barışı sağlamak adına Gregor’un kafasını kesip Güneşmızrağı’na gönderdiğinden söz ediyor ve sonrada necromancerlar tarafından canladırıldığı yazıyor.Kafası olmadan nasıl olabiliyor bu ?

0 Likes

#14

Karakter tanıtımı yaparken spoilerları buton için almalısın
Başlıkta spoiler bölümü diyeceksin,ama sen burada karakter tanıtıyorsun o yüzden spoiler bölümü olamaz.

0 Likes

#15

Sürekli miğfer takıyor ve ne yemek yiyor ne su içiyor yani evet kafasız da oluyor.

0 Likes

#16

korkunç ve iğğğğğğreençççç

0 Likes

#17

kitapta bir joffrey bir bunu ne yapsalar affetmem

0 Likes

#18

hani kafası kesilen bidaha canlanamazdı? bunu nasıl canlandırıyolar

0 Likes

#19

Bu ne arkadaş ?
Önüne gelen yeniden canlanıyor…

0 Likes

#20

Kafası kesilen canlanamıyordu ama martinin canı istedi eh dedi geriye dönüşde olmaz kask takınca tekrar dirilme olsun :smiley:

0 Likes