Sothoryos'da geçen bir hikaye?

Merak ediyorum.Acaba 6. veya 7. kitaplarda Sothoryos Kıtası’nda geçen bir olay olabilir mi?

Şuan zaten elimiz avcumuz 7Krallık politikası, Ötekiler ve ‘‘Meereen düğümü’’ ile dolu.
En fazla Qarth’a kadar gidebildik kitaplarda, çünkü mantık olarak daha doğuya/güneye gidersek gezi kitabı gibi bir şey olur.
Yazar sırları ve gizemleri çok seviyor ve doğu/güney sırlarla ve gizemlerle dolu.
Sothoryos ise bizim Afrika’ya denk olduğu için hastalıklar kol geziyor ve oralara gitmek her yiğidin hakkı değil ayrıca orada ne gibi bir hikaye anlatabilir ki ? Daha fazla güneye ineceğimizi zannetmiyorum.

Mesela bu Buz ve Ateşin Şarkısı biter, yerine başka kısa novella tadında kitaplarda gidebiliriz Sothoryos’a. Gidersek tabi. Seri biterse tabi…

En fazla yi ti olmadı hani dany bizi ters köşeye yatırır gölge topraklarına gider

orda geçen bir hikaye seride şimdi gidilerek olmaz ama belki geçmişte gitmiş bir kişiden dinleyebiliriz(okuyabliriz)…

Yi Ti, Essos’ta.

Aslında GRRM başta bizi Asshai’ye götürecekti ama bunun için o 5 yıllık zaman atlaması gerekliydi. Plan iptal edildiği için Asshai’ye falan gidemiyeceğiz en fazla hatıralar ve anımsamalarla göreceğiz, tabi görürsek o da, Melisandre’ye bağlıyız. Bu nedenle 4.kitapta Dorne ve Demir Adalar bölümlerini okuduk, hatta en başta Giriş bölümü Kral şurası sahnesiymiş bakmış uzuuun uzuuun yazmış sonra dağıtılmış :S
Yani o 5 yıllık zaman atlaması çok iyi olabilirdi (Bran’ın yeşilgören, Sansa’nın politika, Arya’nın yüzsüz adam tekniklerini öğrenmesi için. Hatta normalde Tyrion, Altın Mürettebat ile ilerliyecekti onun POV bölümlerinden okuyacaktık. Kral şurası, Dany’nin yolculukları falan filan. Bunların hepsi aslında 1-2 yıla sığar 5 yıl biraz çook olmuş.)

yazar efendi 7’nin sihrine(!) inanmıyorsa şayet bu seri daha sürer.

ya hani sothoryos için ayrı bir pov karakteri falan olabilir mi? ak yürüyenler misali?