Southern Ambitions(güneyli amacı) ve Lyanna'nın kaçırılması hakkında

Mesaja genel olarak katılsam da bence bu noktada bir inatlaşma olmuş olabilir. Zira hiç kimseye söylemeden kaçması çok sorumsuzca. Abisine söyleyip sert bir şekilde onurla ve sözle ilgili birkaç sözden sonra kaçması daha büyük olasılık gibi geliyor. Zaten Ned Arya’ya Lyanna’da kurt kanı olduğunu ve aslında biraz da bu yüzden öldüğünü söylüyordu. Yani bana atarlı genç kız isyanı gibi geliyor. Zaten bu Baratheon Stark evliliği bence kesinlikle masum değildi, arkasında Targaryenleri devirmek gibi büyük bir ülkü yatıyordu. Böyle birisinin kişisel istekleriyle de bozulamazdı.

Bunu yazdigim konu, diger baslik, katilmadigin noktanin disinda.
Ben bunlari Robert’in Isyaninin bir yalan (Rhaegar Lyanna’yi kaçirdi) üzerine kurulu oldugu tespitinin dogru oldugunu anlatmak için yazdim.
Lyanna’nin sorumsuzca davranmis olmasi falan, konu o degildi. Ben bu konuda bir sey söylemedim, bu konuya deginmedim bile, dolayisiyla ortada katilip katilamayacagin bir nokta yok.

Not : Bu yorumu yazdim çünkü kimsenin benim Lyanna’nin sorumsuzca davranmadigini düsündügümü zannetmesini ve bunun üzerine gereksiz bir tartismanin baslamasini istemiyorum. Yeterince gereksiz tartisma, gereksiz yere uzayan tartisma, yanlis anlasilma, çarpitma var zaten.
Üzerine de alinma @Symmachus, ortaya söylüyorum.