Spinoff dizi "Bloodmoon"un logosu ortaya çıktı

1 Like

Güzel Logo ama dizinin adı Blood Moon değilde Long Nıght olsaydı keşke

1 Like

Sanki kurt ve vampir dizisinin ismiymiş gibi.

2 Likes

Logo biraz vasat gibi geldi bana…
Ancak sonsuzluk işareti (Akgezen-İnsanoğlu) savaşın devamlılığını işaret ediyor olabilir.
Mızrak bir atıf mi yoksa öylesine konmuş bir silah mi bilemedim. “Işık Getiren” adındaki kılıca ne oldu ki!
Kişisel fikrim daha iyi bir isim ve logo bulunabilirdi.

2 Likes

Dizinin işleyeceği konuyu ve içindeki ögeleri tam olarak bilmeden kesin yorum yapmayalım derim.

GoT dizisi olduğu için “dizi” kısmına taşıdım, başlıklar doğru yere lütfen. :wink:

Şahsen çok dandirik ama daha çok şirket logosu olduğu belli, dizide daha düzgün bir şey yaparlar diye umuyorum inşallah. :smiley:

İsim gayri resmi olarak açıklanmış oldu o zaman? Çok salakça geliyor şahsen.

Dizi, Game of Thrones dizisi -yani Game of Thrones adlı dizi- olmadığı için kategoriyi bulamadım, ben de bu kategoriye açayım dedim :smiley:

Anladım ama sonuçta GoT evrenini kapsadığından, mantığı öyle kur. :wink:

Çok kötü.Yakışmamış.

1 Like

Bence bu taslak gibi bi şey biraz daha düzeltirler sanıyorum.

Bunun sonsuzluk olarak görülmesini mantıksız buluyorum. Sonsuzluk işareti yanlamasına olur, bu özellik onun yapısı açısından önemli.
Benim gözümde, sembolün iyi ya da kötü olmasının dışında, sembol yansıma özelliğini kullanmış. Bir ayın su üstünde kendini aksettirmesi gibi, veya ayın, bir şeyleri yansıtması gibi.
Bunu 3 şekilde yorumlayabiliriz, illüzyon, tarafların birbirini aksettirmesi, veya olacak şeylerin öngörüsü şeklinde.

Bence de “yansıma” şeklinde olmuş. Ay’ın suya yansıması şeklinde. Kitaplara ne kadar bağlı kalarak bir dizi yapıyorlar bilemiyorum ama “Ay” aslında Büyük Öteki simgesi kabul edebileceğimiz “ölüm” ve “tehlike” ile bağlantılı bir simge asoiaf’ta. Su ve ay ikilisi “Büyük Öteki” bağlantılı olunca simge bu açıdan mantıklı olmuş. Yine de “Kanlı Ay” ismi ne alaka diyorum çünkü kitaplarda böyle bir terim işlenmedi. Sanırım genelde kötü alamet olarak görüldüğü için kullanmak istediler; kanayan yıldız; kırmızı kuyruklu yıldız alametinin kötü olması, ejderhaları işaret etmesi gibi kanlı ay da ötekileri işaret eden bir mecaz olarak işlenmek istemiş olabilir.

Gökyüzündeki ay ve suya yansıyan ay şeklinde bakarsak da simgeye eğer bu durumda olayın çift taraflı etkisi meselesi gibi bir şey görebiliriz; yani buz ve ateşin kapışması gibi. “kan” kısmı bundan seçilmiş olabilir, ateş tarafını simgelemek için; ay da buz… kanlı ay “buz ve ateş” birleşimi şekilinde olabilir. Bilemiyorum hiç mi alaka ilgi yok acaba yorumun adamların bu ismi seçme sebebiyle. Belki onlar bu kadar üzerinde düşünüp derin mana katmamıştır. Her ne kadar dizinin yapımcıları ve senaristleri arasında grrm varsa da Uzun Gece ismini vermek istemesine rağmen bu ismin verilmemesi; grrm’in etki alanının umduğumuz kadar geniş olmadığına işaret gibi. Bu yüzden biraz çekinmiyor değilim. Elbette GRRM “ben istedim olsun” diye bir mantıkla da her istediğini kabul ettiremez, HBO’nun da kendi istekleri var sonuçta, tek taraflı işlemez. İnşallah düzgün bir ortaklık olur, GoT’dan daha düzgün…

Ideas of Ice and Fire bu konuda kısa bir eleştirel video yayımlamış, o da biz gibi pek hoşlanmamış isim ve logodan. Logo çok ucuz, isim de asoiaf ile hiç alakalı değil, demiş ki hepimiz bunu biliyoruz aslında. GoT dizisinden sonra bu yan diziden biraz şüphe ettiğini, hatta endişelendiğini(bilhassa ismi görünce) ifade etmiş. Benim asıl ilgimi çeken kısım “acaba pilot bölümün ismi olabilir mi?” sorusu oldu. Yani tüm dizinin ismi değil de bölüm ismi olabilir mi? Aslında bu da olabilir. Yukarıda yaptığım “Red Omen” işaretinin ejderhalar ve yıkımına işaret iken “Blood Moon” da Ötekiler ve yıkımına işaret olsun diye, ilk bölüm ismine bunu verip kanlı ay görüntüsü gösterebilirler. İkisi de olumsuz işaret kabul ediliyor, halk kültürlerinde sonuçta. Genelde en azından.

Siz ne dersiniz, bölüm ismi olabilir mi? İnşallah bölüm ismidir, yani çok kötü olur öbür türlü. Logonun iğrençliğine değinmiyorum bile, acemi biri olsa bunu yapar yani.

1 Like