(Spoiler): Adını Rickon Koydum: Davos'un Yolu

Davos defalarca direkten döndü bildiğimiz gibi. Manderly’in de belirttiği gibi bu son görevle birlikte Davos “Neden tanrılar 4 sağlıklı çocuğumu benden aldılar da şu zayıf babalarını almadılar?” türünden isyankar sorularına cevabını bulabilecek bence.

Dikkat edersek Manderly Winterfell’deyken süt dökmüş kedi gibi. Etliye sütlüye bulaşmıyor keyfi yerinde. Çünkü içten içe “hele bir liege lordum gelsin de o zaman hak yerini bulacak” felsefesinde. Ayrıca unutulmamalı ki son kitapta belirtildiği üzere Manderly hanesinin güneyli lorldlarca arazilerinden sürülmeleri sonrasında Stark’ların onlara kucak açarak White Harbor’u teslim etmelerinden ötürü bir vefa borçları da var. Ee ne de olsa “North Remebers.” öyle değil mi arkadaşlar. :wink:

Evet Davos’a artık sen ölüsün kardeş sen yeni bi hayata başladın deniyor. Davos bu yeni hayatındaki “yeni yolunu” dilsiz Wex’in bıçağını harita üzerinde fırlattığı yerde buluyor. Burası da bana göre yamyam kabilelerin yaşadığı bilinen Skagos adası’ndan başka bir yer değil. Çünkü daha önceki kitaplarda Skagos halkının “hannibal” tarzı takıldıklarından bahsedilmişti.

Ancak yine de şüphe duyduğum tek nokta Osha’nın hangi akla hizmet Rickon ile Shaggydog’u oraya götürdüğü. Heralde Westeros’tan tamamiyle kaçmak isterken şanssızlık neticesinde gemilerinin oraya gittiğini düşünsem de bu defa bunu Wex’in nasıl olup da öngörebileceği sorusuyla karşılaşıyorum. O nedenle inancım bunun planlı olduğu ve Osha’nın birşeylere güvenerek bu yolculuğu yaptığı. Sonuçta kendisi de wildling, orada eş dost akrabaları olması mümkün hatta oradan ufak çapta bir ordu bile toplanıp Manderly’in Davos’la gönderdiği filosuna yüklenerek tekrar Westeros kıyılarına çıkılması mümkün. Hatta daha sonra kuzey doğudan başlanarak bir süpürme harekatı yapılabilir ve Stannis ile birleşilerek (ki ben ölmeyeceğine inanıyorum -en azından kuzeyde arınma sağlanıncaya kadar-) Frey’ler ve Bolton’ların kökü kazınabilir.

Ancak tabi Rickon’dan Kuzeyin Kralı olur mu onu tartışırım. Onu da başka bir konuda yapalım. Şimdilik bu konuyla ilgili tezlerim bunlar sizlerin de görüşünü bekliyorum.

2 Beğeni

Başlığa spoiler yaz :frowning:

Skagos’a gittikleri için Ned’in annesinin bu durumda Rickon’ın babaannesinin Skagoslu olduğunu düşünüyoruz :3

başlığa fena güldüm :smiley:

1 Beğeni

Ben hem “Ejderhalarla Dans” üst başlığı altında 5.kitabı okumuşların olduğunu hem de bu başlıktan pek bir şey anlaşılmayacağını düşündüğümden eklememiştim. Spoiler yediysen kusura bakma gerçekten.

Yok hayır ben diğerleri için demiştim. :smiley: Neyse teşekkürler :slight_smile:

1 Beğeni

ben 5.kitabı okumadım ama bunun spoiler’ını uzun zaman önce yemiştim :smiley:

Bran’i geçtim Rickon’dan bir atak bekliyorum :smiley:
-yazı için teşekkürler…

1 Beğeni

Düşünüyoruz derken bu teoriyi ilk defa duyduğumdan şaşırdım. Nerede okuduğunu ya da nereden duyduğunu paylaşabilirsen sevinirim.

Eddard Stark’ın annesine dair hiçbir bulgu yokmuş. Hatta o kadının yani Ned’in annesinin annesi olan kişinin Flint’lerden yani kuzeydeki dağlı klanlarından birinden olduğu biliniyormuş sadece. Babası hakkında da bir bilgi yok. Yani bu tezin gerçek olabilir de olmayabilir de. Herşey mümkün.

Babasını biliyoruz ama annesini bilmiyoruz.

Teori sonuçta :smiley:

1 Beğeni

Yok güzel bir teori ama gerçekten. Neden olmasın dediğim gibi herşey mümkün George Martin bu.

1 Beğeni

Bence Eddard Stark’ın annesi Skagos’lu bir Magnar bu yüzden Rickon Skagos’a gitti.Bence Davos Skagos’ta sorun yaşayacak.Brandon’da Skagos’a gidecek o sayede paçayı sıyıracak.Bence Martin Stannis’i Bolton ve Freyleri yok etmeden ortadan kaldırmaz.

En kötü Osha’yı keser Skagoslulara kahvaltı ederim diyordur George Martin :slight_smile:

2 Beğeni

Aynen fakat Skagos’taki olaylar basit olmayacaktır.Genel beklenti dışında bazı olaylar olacaktır.

1 Beğeni

Evet ancak bunlar teorilerin ötesinde bence. Yalnız bir de aklıma takılan Skagos’ta eskiden varlığı kabul edilen Unicornlar.

Sonuçta devlerin ve ejderhaların varlığıyla dalga geçiliyorken dünya ne hale geldi. Neden olmasın çok da harika olurdu öyle değil mi?

1 Beğeni

Jon rüyasında (yani warg olduğunda) Shaggy dog ile bir unicorn öldürdüğünü görüyordu.

Rickon yada Brandon Unicorn’A binip savaşa gidiyormuş vay anasını ne güzel olur :smiley:

1 Beğeni

Görüyormüş. Kurt rüyası olarak. Yine de var olabilirler :slight_smile:

[quote]Jon Snow, in a wolf dream as Ghost, sees that Shaggydog has fought and killed a unicorn:
“ A wild rain lashed down upon his black brother as he tore at the flesh of an enormous goat, washing the blood from his side where the goat’s long horn had raked him.[2][/quote]

1 Beğeni

Bak bunu sen deyince hatırladım. Yalnız size birşey diyim mi gece gece müthiş bir nokta yakaladık bence :slight_smile: Rickon %100 Skagos’da diyebiliriz ve orada kurdu unicornlarla besleniyor. Buradan çok malzeme çıkar valla yalnız mitolojiyi incelemeli unicornlar evcilleştiriliyorlar mı acaba diye.

1 Beğeni

Aynen incelemek lazım ünicornlar evcilleştirebiliyorsa bir unicorna binerek savaşması çok güzel bir düşünce olur :smiley: Belki warglar tarafından kontrol edebilirler.

1 Beğeni