(Spoiler): Başka ejderhalar var mıdır?

Seçenekleri masaya yatıracak olursam:

1) Kahramanlar Çağı’nda “Grey King”'in öldürdüğü deniz ejderhası Nagga’yı hepimiz biliyoruz. Buna bi neden olmasın diyorum.

Bi de şunu fark ettim Demir Adalar’dan epey uzakta olsa da yine aynı denizin kıyısında, sol üstte Bear Island’ın altında bakın hangi isimde bi uç var adını nereden aldığı besbelli bence:

2) Özellikle Jon’un devamlı Old Nan’in hikayelerinden hatırladığı buz ejderhası seçeneği de var. Buz ejderhası aynı zamanda kuzeyde görülen ve kaynaklara göre mavi gözü kuzeyi işaret ettiği söylenen bi takım yıldızına verilen ad.

Olmaz dememeli bakarsınız haritası çizilememiş alanlarda yani en kuzeylerde yaşayan, hatta ve hatta Ak Yürüyenlerle ortak hareket eden bi buz ejderhası olabilir.

Daha da abartacak olursa Horn of Joramun’da belki bu ejderhayı uyandıracak borudur da kimsenin henüz haberi yoktur. Neden olmasın?

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi’ndeki “Buz”=Jon ; “Ateş”=Daenerys diyenlerdenseniz benim gibi belki de var olan Ice Dragon’a binebilecek olan bi Stark’tır hatta Jon’dur da diyebilirsiniz. Giderek abartının dozunu kaçırıyorum sanırım ama olsun. :slight_smile:

Ha, bi de unutmadan şuna bakın bi GRRM zamanında Ice Dragon isminde bi kitap da yayımlamıştı yani adamın fantastik dünyasında var olan bişey bu:

3)
Melisandre’nin Stannis’in başının etini yediği Dragonstone’daki taştan ejderhalar da ihtimal dahilinde kabul edilebilir bazılarına göre. Bana zor geliyor biraz.

1. Euron Greyjoy’un daha önce ejderha yumurtası bulmasına karşın yumurtadan çıkaramamasına sinirlenerek denize attığı biliniyor. Ayrıca zaten Ilyrio Mopatis’in o yumurtaları nereden bulduğu da meçhul yani Valyria’da bulunmalar en olası ihtimal ise neden orada daha fazlası olmasın öyle değil mi? Tabi biri bulacak da sonra o yumurta çatlayıp ejderha çıkacak da falan da filan zor yani bence.

2. Son olarak Dany’nin elindekilerin üremesi ihtimali var ki bana göre en uzağı bu çünkü daha elindekiler yeni yeni büyüdü 2 kitap kala artistik saçmalamaz GRRM.

Ejderhalar bahçesine çevirdiniz lan seriyi der çıkarım o zaman. -_-

Tüm Ejderhalar öldü…
Drogon,Rhaegal ve Viserion hariç…

Daha önce hiç aklıma gelmemişti başka ejderha yumurtası var mıdır diye neden olmasın diyebilirim sanırım kitabı G.R.R.M yazıyor…
Ayrıca buz ejderhası olsa süper olurdu Jon vs. Dany falan :stuck_out_tongue: :smiley:

Sana katılmıyorum serideki entrika yoğunlaşmasını fantaziye doğru daha da kaydırması açısından daha iyi olur bence.

Evet tüm ejderhalar öl-DÜ. Fakat bu yenilerinin varsa yumurtalarından çıkarılamayacağı anlamına gelmez. Ama tartıştığımız konu da zaten var mıdır yok mudur kısmı.

Jon vs Dany olacağını düşünmüyorum çünkü en sonunda evleneceklerine inanan biriyim. Fakat hele de Others’ın kontrolünde bir Ice Dragon gerçekten inanılmaz olurdu. Ancak ateş her zaman buzu yener orası da ayrı ama olur Sea Dragon dengeleri alt üst edebilir hele de Euron Greyjoy’un elinde olursa.

Jon ve Dany’nin sonunda evleneceğine inananlardan değil de öyle olmasını isteyenlerdenim ama hiç sanmıyorum :smiley: Üstelik Ice Dragon, Sea Drogon bu ne lan yalama yapacaksınız ejderleri :smiley: Ve Ötekilerin kontrolünde olan bir Buz Ejderhası düşünemiyorum kötü oldurdu bence…

[quote=“Ramsay_Bolton, post:6, topic:2041”]

Yalnız fantastik türün içerisinde daha önce olan ejder türleri bunlar GRRM karnından uydurmuyor yani :smiley:

euron greyjoy’u elinde bir ejderhayla düşünemiyorum :smiley: kabus gibi :smiley:

[quote=“Ser_Robert_Strong, post:7, topic:2041”]

Tamam da çok olurdu bence :))

Kesinlikle :smiley:

İllyrio, yumurtaları Gölge Topraklardan getirtiriyor.
Daha var olduğunu zannetmiyorum.

var ama hepsini kendime sakladım

Önceden hiç düşünmemiştim ama şimdi mantıklı geldi. :smiley: Kıyıda köşede biryerde vardır.

Başlığa Spoiler yazısını ekledim. Bu konuya atılacak hiç bir mesaja Spoiler botunu gerekmez.

İyi Forumlar.

Yumurta vardır ama ejderha olarak çıkacaklarını zannetmiyorum,çıksalar bile hastalıklı olabilirler.Üç ejderha yeter bu seriye hatta benim düşüncem Rhaegal ve Viserion un itaat edeceği kişiden birisi ejderhanın getirdiği güç ile yoldan çıkıp diğer ejderhalar ile amansız bir mücadeleye girmesi yönünde.Birbirlerini öldürsünler. .D

Zaten Drogon garanti Daenerys’in. Ancak Viserion ile Rhaegal halen daha vahşi. Boru ise Victarion’da. Victarion 3 baştan biri olamayacaksa demekki diğer iki ejderhadan en az birini kontrol edecek kişi alacak o boruyu. Ya da Daenerys alıp seçtiği iki partnerine verecek. Jon’la yollarının kesişmesini uman biri olarak GRRM nasıl bağlayacak merak ediyorum.

İki kitap kala artık ben de geç buluyorum başka ejderhaları oyuna dahil etmeyi. Ancak her iki kitap da 1500 sayfa civarında olacağından ola da bilir yani keşke olsa hatta fantastik unsurlar serideki entrikayı bi nebze olsun bastırmalı artık.

o ejderhalardan birisine kesinlikle Sir Mormont binecektir

Hayır ben!

Davos Ejderha Kayasındaki taş ejderha heykellerinin taşlaşmış ejderhalar olabileceğini düşünmüştü.Eğer Targaryen kanıyla canlandırılabilirse bir çok ejderhamız var demektir.

Buz ve taştan ejderhalar konusunda katılmıyorum :smiley:
Ama Dany’nin ejderlerden bir tanesi yumurtlicak bence :o

Dany’nin ejderhalarının üçü de erkek benim bildiğim o yüzden biraz zor o senin dediğin :slight_smile: