(Spoiler) Bir sorum olacak?

Benim aklıma bişey takıldı şimdi stannis Kışyarını kuşattı asker sayılarına baktığımızda stannis çok kötü durumda ve savaşın akıbetini bilmiyoruz sizce stannis’e savaş sırasında yardım gelebilirmi . Örneğin Karasu Savaşında Tyrell’ların yardıma gelmesi gibi olamazmı mesela Howland Reed olamazmı çünkü GRMM bu karakteri hiç kullanmadı halbuki çok önemli karakter Jon’un babasını bilen birisi sonuçta veya bir başka kaleden birisi yardıma gelemez mi bu konuda ihtimal varmı ?

Skagos’tan yardım gelme ihtimali var. Rickon oraya gitti ve Davos’ta peşinden işte. Ayrıca Rickon geldiği anda Manderly’ler taraf değiştirebilir.

Aman stannis ölmesinde :slight_smile: ama çok şaşırcağımız bişey bile olabilir sonuçta GRMM bu yapar mı yapar

abi martin amca nasıl bir izlenim bırakmış üstümüzde her konuda bir çapanoğlu bekliyoz adamdan :)))

aynen :)) Kimbilir neler yapacak yeni kitapta çok heyecanla bekliyorum

Aslına bakılacak olursa aralarında büyük asker farkı yok,stannis sadece üçte birini kaybetti ordusunun ve roose bolton büyük bir hata yaparak güçlerini bölerek gönderdi,bunlardan biri zaten manderly,ramsay gelmeden stannisle bir olup freyleri çiğ çiğ yiyebilir.
ikincisi Stannis karda güçlü bir savunma inşa ediyor ve buz tutmuş göller üzerinde bir tuzak hazırlıyor.Üçüncüsü Roose Bolton’un
adamlarının büyük çoğunluğunun sadakati belirsiz,bence Hother Umber,Lady Dustin ve Harwood Stout ilk satacak adamlar,Lord
Locke da öyle.

Umberlerin boltonların yanında olması kötü olmuş inş. geçerler

Sadece yarısı Bolton,ben Hothor Umber’in de bir numara çevirdiğine inanıyorum,roose bolton da dedi güvenmiyorum diye.

bende öyle düşünüyorum çünkü kızıl düğünde umberler de vardı … ve umberler starkları satacak adamlar değil

Leydi Dustin’in Stannis’i tutacağına inanmıyorum. Hele hele Rickon gelirse asla.

Sen bakma Dustin numara yapıyor bence,Brandon Stark’a aşık olduğunu ve vaktiyle Eddard’la evlenmek istediğini de söyledi.O mezara inmesinin sebebi mahzendeki kayıp kılıçları bizzat görmek ve Wex’in hikayesini onaylamaktı bence.Hatta Freylere saldırıyor kitabın bir yerinde,Kuzey hatırlıyor diyor sinsi bir gülüşle.

Sakin ol şampiyon daha 5. kitabı okumadım. :smiley: ama en kısa zamanda başlayacağım :smiley:

Çok merak ettiğim bir konu üzerine konuşulmuş, sayfayı özellikle wyman manderly’nin yazılarını okuyunca birden keyiflendim, sanki George Martin ile The Winds of Winter’da olacaklar üzerine konuşuyoruz gibi oldum, teşekkür ederim. Lady Dustin hakkında bazı yanılgılara düşmüştüm bir ara ama Boltonların sadece şiddet ve korkuyla sancaktarları bir arada tutacağına başından beri inanmıyordum. Başta Manderly olmak üzere bütün haneler birer birer ihanet edecek ve Stannis tarafına geçecek diye düşünüyorum ben de.