SPOİLER ! Hangi tanrı katil?

3.Kitap Spoiler

[spoiler]Şimdi benim aklımda 2 tanrı var.Çok Yüzlü Tanrı Ve Kızıl Tanrı(adını tam bilmiyorum anladınız siz ) .

Şimdi Teorilerim şöyle.

Çok Yüzlü Tanrı olabilir çünkü sadece Joffrey ölmedi.Köpek vb… vb…'de öldü.Ve Arya Her gece dua etti.Ayrıca 4.kitapta Çok yüzlü tanrının gücünü gördük zaten.

Kızıl Tanrıda Melisandra 3 kralıda öldürdü.Ve bunlar sülüklerle yaptı.Tam olarak zamanıda böyleydi.

Sizce Hangisi ?[/spoiler]

İkiside aynı şey değil mi , yanlış mı biliyorum ?

Başlığı açan başlığın ismini değiştirsin, direkt başlıktan bilgi veriyorsun…

Başlık aşırı derecede spoiler içeriyo,ona bi el at bence.Henüz bilmeyenler olabilir.
İki tanrının da biraz yardımı olmuş olabilir ama Petyr Baelish bu olayı çok uzun zaman önce planlamıştı…

Joffrey’in katili Olenna Redwine ile Littlefinger,tabii Baelish’e inanırsak.Zehri koyan Garlan veya Margaery de olabilir,hatta bence
zehir güvercin turtasındaydı zira kral öksürmeye ilk defa turtayı yiyince başlıyor yani hedef Tyrion’da olabilir

Zehir Sansa’nın tokasındaydı ve Joffrey’nin büyük şarap kadehine dökülüyordu.sanırım :smiley:

sansa tokasındaki taşı bulamıyordu ama tywin’İn söylediğine göre şarapta hiçbir şey bulamamışlar.olenna redwine kralın yakınında
değildi o bölümde ve tywin ikide bir kralı gözetliyordu şüpheli şekilde.Ayrıca nedense Margaery bir an evvel turtayı kesmek konusunda ısrarcıydı.

Olabilir,ilk önce turtayı yiyordu ve bu çok kuru dedikten sonra şarabından yudumladı.Kitaplar bende olmadığı için bakamıyorum. :smiley:

Tokayı Joffrey yuttu boğazında kaldı şarapta nasıl bir şey arıyorlar?

Toka nasıl boğazda kaldı be :smiley: Ametist eridi işte şarabın içinde, sonra tyrion yere döktü onu. Şarabı nasıl incelediler :smiley:

Tyrion döktüğü için şarap kadehini bu doğru olabilir,ama en azından Maester Pycell’in dediği gibi Stangler olsaydı bile bir kalıntısı kalırdı.Hem kralın öksürükleri dayısının turtasını yedikten sonra başlamıştı.Kaldı ki zehir turtada neden olmasın,Olenna Tyrell neden Joffrey’i hemen zehirlesin,önce ondan bir erkek evlat elde ettikten sonra
Joffrey’i temizleseler durumları sağlamlaşırdı,oysa Tommen’le yıllar bekleyecekler.Tyrion temizlense Sansa serbest kalır veHighgardeb’e gelin gidebilirdi hem de Littlefinger
Tyrion’dan kurtulmuş olabilirdi.

Willas’ın dediğine göre tanrılar gerçek değilmiş. Şoku yeni atlatıyorum. İnanmayın bu tanrılara.

Doğru yoldasın.

Zehir şaraptaydı. Bundan eminiz çünkü Yüce Yürek Hayaleti bu konuda kehanette bulundu.
Zehirci Olenna’ymış xd

Wyman torununu Joffrey gibi bir psikopatla evlendirirmisin?Joffrey her ne kadar aptal olsada inatçı bir karakterdi Tommen2i yönlendirmek daha kolaydı.

Tywin Lannisterin bu işte parmağı var bence.

1- Çok yüzlü’nün inancına göre ölüm ceza değil hediyedir. onun ki zevk işi :slight_smile:
2- Bütün tanrılar katildir.

ama bana göre Kızıl tanrı, candır.

“Tanrıların merhameti yoktur.Bu yüzden tanrı olmuşlardır.”

-Cersei Lannister