(spoiler)Kitaplarda bölümlere isim veren karakterler neden ölmüyor?

Serinin en önemli karakterleri arasında lord bealish, lord tywin, kral joffrey, robb stark gibi isimler var. Bu isimlerle başlayan hiçbir bölüm yok ve hepsi öldü. Ned stark haricinde bölümlere isim verip de ölen yok. Mesela stannis gibi bir karakter dahi bölüm başlığı olamıyor. Yazarımız bölümlere isim veren kahramanları öldürmüyor, bana çok garip geliyor, belkide serinin sonuna ipucu veriyor. Yorumlarınızı okumaktan mutluluk duyacağım…

Öyle bir kural yok herkes ölebilir.

Belirli kişiler POV oluyor;
-Stannis, Robb, Robert vb. POV değil çünkü GRRM kral karekterlere bölüm yazmak istemediğini, yazmanında zor olacağını söyledi aynı zamanda eğer kral karekterler POV olsaydı sürekli olarak savaş sahnesi yazmak zorunda kalırdı.

-Yine böyle bir sistem var, böylece okuyucu yorulmaz, sürekli olarak farklı karekterin gözünden dünyayı görmek hem bizi hem yazarı yorar.

-Yine böyle bir sistem var çünkü böylece seride bazı şeyler sır olarak kalabiliyor ve GRRM sırlara bayılıyor. Littlefinger, Varys, Olenna, Tywin, herhangi bir Öteki vb. bunlar POV karekter olamaz çünkü bizlere çok fazla bilgi verirler, serideki gizem ortadan kalkar ve sürekli olarak bir entrika içinde oluruz.

Anlayacağın POV bölümlerin bile kuralları var;
*Kral, ölü veya çok fazla bilgi veren karekterler POV olmuyor.
*Hiçbir POV karekter kendi bölümünde ölmüyor/ölemiyor.
*Giriş ve Kapanış bölümünde önceden POV olmayan birisi oluyor, daima ölüyorlar.
*Bazı karekterlerin adları değişebiliyor (Alayne, Cat vb.) çünkü başka bir kılığa bürünüyorlar, yine bazı karektelerlere lakap takılıyor (Kuledeki Prenses, Deniz Canavarı’nın Kızı vb.) nedenini bilmiyoruz, küçük yani ana hikayeye katkısı az olan karekterlere takılıyor olabilir.

Benim anlayabildiğim kadarıyla serçeparmak belkide her şeyin mimarı, söyledikleriniz doğru ama bağımsız olarak serçeparmak görülmüyor, hatta neredeyse hiç görülmüyor, keşke GRRM ile konuşma fırsatım olsaydı, yani adam kitabı tuttu diye uzatmıyor, kafasındaki plan doğrultusunda gidiyor, muhtemelen 7. Kitap bambaşka olacak, ama kesin olan çok keyif verdiği, ilginize teşekkürler, düşüncelerinize katılıyorum ama içten içe hala aynı şeyi düşünüyorum

Varys pow =öldü
Jon pow =ölcek yarali
catelyn pow =öldü ,dirildi zebani gibi kari

Varys ne zaman öldü yaa?
Jon da muhtemelen ölmiyip, Bran gibi Yeşil gören olacaktır.

Ben Jon’un öleceğini düşünüyorum. Ama Mel sayesinde tekrar hayata dönebilir. Beric ve Cat gibi değil tabi. Daha doğru düzgün bir şekilde.

Neey Varys ölüyor mu O.O
Spoiler yedim O.O
Ben kaçıyom O.O

varys ölüyomu zaaa ,işte buu en nefret ettiğim adam :smiley: tabi adamsa :slight_smile:

Varys’ın öldüğü falan yok.

Arkadaşlar varys ölmüyor.Ayrıca pov bile değil kendisi.

Gencler pardon ben arys yazicaktim kuzenim v koymus telesa gerek yok

hahaha :smiley:

Kuzenim yazmış diyorsun ha.Peki :smiley: