Spoiler Lannister Kardeşler

İşte mesele ‘sahip olamama’ meselesi… Olsaydı, zaten söner gider, takıntı yapmazdı. Çünkü yansıtılan karakteri böyle. Baksana yazan üstat bütün ilişkilerini biliyor da bunun olup olmadığını mı bilmiyor?

Evet. :smiley:

Ben Tywin açısından söyledim… Delinin niye gittiği belli bence işte, karıyı sıkıştıracak aklınca. :smiley:

Cersei’nin annesi diye kadın da saf kötü olacak değil ya; Cersei gibi bir kadın Myrcella gibi birinin anası unutmayalım…

Ya tamam da adamdan almak istedikleri bilgi “Marg. birileriyle yatıp kalkıyor mu? Bakire mi?” idi; “Kardeşi ile yatıyor mu?” değil… Sonuç olarak Cersei bunu duyunca “ahaa biliyordum, Lorasla da düşüp kalkıyor” demiyor.

Şimdi anladım, evet önemli bir nokta ama biraz tartışmalı bence. Öte yandan birkaç kez sahip olmuş olsa bile istediği zaman elde edememesinden dolayı böyle olması ihtimal dahilinde. Bir de çok fazla kadınla düştü kalktı diye illa bu adam böyle de denemek lazım. Robert de öyleydi ama Lyanna’ya olan aşkını biliyoruz. [quote=“YeniAy_Ottoman, post:41, topic:6585”]
Ben Tywin açısından söyledim… Delinin niye gittiği belli bence işte, karıyı sıkıştıracak aklınca. :smiley:

Symmachus:
[/quote]

O zamanlar pek de deli değildi ama. Yani altın gönderme olayını delidir ne yapsa yeridir şeklinde düşünmemek lazım.

Ama olabilme potansiyeli var. Aslına bakarsanız aldatma olayı da şade kötülük işareti değil. Yani aslında gayet iyi olan pek çok insan hislerine yenik düşebiliyor. Yani böyle bir şey yapması için saf kötü olması gerekmez.

Dediğim gibi o sahneyi tekrar okumam lazım. Ama onun söylediği bu itiraf da illa gerçekleri yansıtacak diye bir şey yok.

Bak Tudors izledin mi bilmiyorum ama orada Anne Boleyn’e bir oyun yapıyorlar. Zaten Margeary’i oynayan hatun da Anne Boleyn’i oynayanla aynı. Normalde gayet temiz olmasına rağmen milleti alıp sorgulayıp zorla itiraf ettiriyorlar. Kardeşiyle yattığı iddiası da var. Bunu söyleyen kadının söylediği şey biraz gerçeğe dayanıyor ama sadece olan şey kardeşinin sarılıp yanağından öpmesi.

Loras kitaptada Gay değil mi ?

Tyrell, gizemli bir hane. Hakkında çok az şey bildiğimiz büyük oyuncular. Bu yüzden kesin bir şey söylemek zor.

]

Az şey mi? Ne öğrenmek istersin? O kadar da gizemli bir aile değil. Zamanında Gardenerların yıllar boyu kahyalığını yapmış olan ve Gardenerlar yanınca şansa bala Azam Lordu olmuş olan bir aile. Geçmişi kahramanlık yapıp arada kral kızı alan beyaz atlı şövalyeler işte. Onun dışında ilginç bir tarihi, gizemli bir olayı yok gördüğüm kadarıyla. Neresini ilginç buldun?

Evet. Martin Renly ve Lorasın sevgili olduğunu söyledi ve zaten kesine yakın işaretler var.

Karakterler hakkında çok az şey biliyoruz demek istedim.

iyide o zaman Loras ve Margeary nasıl oluyor onu anlamadım

O yeni ay’ın iddiası. Pek delil olduğu söylenemez bence.

Loras sadece kız kardeşine fazla bağlı. Asıl sevdiği Renly. Belki bilmeyenler vardır, Loras zamanında Renly’nin yaveriydi. Aralarında o zaman bir ilişki başlamış. Loras Renly öldükten sonra hiç kimseyle birlikte olmadı. Üstelik Renly’nin intikamı için ölüyordu

Biliyorum ondan şaşırdım ya bende, hemde birlikte olacaksa bile gay adam gidipte kardeşi ile ensest ilişki mi yapacak??? Bu Marin için bile fazla bence :smiley:

Şimdi Deli Kral’ın yansıtılan karakteri nedir? Maymun iştahlılık. İlişkileri iki haftalık sürüyor ve en fazla 6 aylık bir yahut iki ilişkisi mevcut. Yani bu adam aldıkça alan değil alıp alıp bir kenara atan bir adam; Yandell’in söylediği bu. İstisna namına bir şey göremiyoruz, böyle bir çıkarım yapmak karakterin bilgisine ters düşer, bence.

Robert aşkına gelince; biliyor musun, benim gözümde onun aşkı da fos ve takıntı/saplantı. Robert bir çok yönüyle Deli Kral’a benziyor; onun kadar iyi bir kraldı ve kadınlara da en az onun kadar düşkündü. Tek bir farkı var; biri leydiler diğeri fahişeleri tercih ediyordu yani kalite farklı var. :smiley:

Robert da aynen Deli Kral gibi kısa süreli ilişkiler yaşayan, kadından kadına atlayan biriydi. Adam kendi piçlerine bile sahip çıkmadı; Edric dışında ki herhalde o da anası soylu diye… Nitekim ilgilenmedi bile özünde, doğum günlerinde hediyeleri bile Varys yollarmış.

Çanlar Savaşında yaralı bir halde genelevde saklanırken fahişenin birinden Bell isminde bir kız peydahlıyor. Bunu da “Lyanna, aşkım! Lanet Rhaegar, sevdiğim kadını kaçırdı, yüzlerce kez tecavüz etti!” derken yapıyor. Yani ne kadar samimi bir aşık, buradan anla. Kısaca pek iyi bir örnek olmadı. :smiley:

Deli değildi ama emareleri gösteriyordu; takıntıları ve maymun iştahlılığı vardı; karısının kendisini aldattığını bile düşünüp, “ilahlar bir piçin tahta oturmasını istemiyor” diye ilan eden adamdan bahsediyoruz. O kadar karıyla yatmış nasıl kendisinin piçi olmamış hayret, demek herifte beceriksizlik var. Kadına suç atmasın. :smiley:

Neye göre potansiyel var? Cersei’nin anası diye mi? Bu kadın üç çocuk doğurdu ama en poktanı bu Cersei çıktı. Aileden başka birine de çekmiş olabilir, çocuklar huylarını vs. sadece anne babadan değil geçmiş atalardan da alıyor.

Şimdi Tudors dizisi ile bunu bir tutma… Kitabını bile okudum… Şimdi adamı dövüyorlar vs. adam evet onla bunla yatıyor, bakire değil diyor da Loras’ı neden ekliyor? Onu soran mı oldu?

Bu adamın bazı şeylere bağlanabileceği ile ilgili doneler de var. Mesela kendisi aslında bebeğinin metresi tarafından zehirlendiğini duyduğu zaman çıldırıyor. Ancak öte yandan sırf bunun için utanç yürüyüşü yapıp bundan sonra karısından başka hiç kimseye elini sürmeyeceğine dair yemin ediyor. Viserys doğduğu zaman emziren kadının memelerinde zehir var mı bunu bile kontrol ettiriyor. Gerçekten de yeminini yerine getiriyor. Şimdi bu durum bu adamın bir şeylere bağlanabileceğinin bir göstergesi bence. 4. Aegon’un başına da benzer şeyler geldi ama adam tınlamadı bile. Yani maymun iştahlılığa dair benim gördüğüm tek şey kısa süreli ilişkiler. Yani eğer biz Robert’i tanımasak bence Lyanna’yı elde edemediği için ona taktı da diyebilirdiniz.

Bu çok da anormal değil sanırım kraliçeyle bir adamın gönül bağı vardı diye biliyorum. Kralların sevmedikleri oğullarına kesin benden değil bu demişlikleri çok o biraz egoyla alakalı :D. Bir de kendisinin delirmesyile doğru orantılı olarak sürekli Tywin’e ters gittiğini görüyoruz ama bunda bir hadi lan 10 günlüğüne sen kral ol dememişliği var.

İsterse üç çocuğu da mükemmel olsun önemli değil. Annelerin özellikleri her zaman çocukları yansıtmaz. Yani anneleri göründüğü kadar iyi olmayabilir. Cersei sadece bu olasılığı arttırır.

Bilmem belki o Lannister ensesti hikayeden etkilenmiştir? Belki gerçekten bir öpücük kondurduğunu görüp Tudorsta olduğu gibi kardeşine suç atmıştır? Bilemeyiz. Ancak bu ihtimal neredeyse yok gibi.