(Spoiler) Sansa'nın Kehaneti

İKİNCİ-ÜÇÜNCÜ VE DÖRDÜNCÜ KİTAPTAN SPOİLER İÇERMEKTEDİR !!!

Yüce Yürek Hayaleti’nin, kehanetlerinden ikisi kesinlikle Sansa ile alakalı.

Kafadan yazıyorum sonra kitapta böyle böyle demeyin en en yakın şekilde yazdım.

İlki;

• ‘‘Saçlarında mor yılanlar olan bir bakire gördüm, yılanların ağzından zehir damlıyordu.’’

İkinci kitabın sonunda Dontos’un Sansa’ya verdiği saç filesinde bulunan zehirler, zehrin adı boğucu ve bu zehir Üstat Cressen tarafından ikinci kitabın Giriş bölümünde kullanılıyor görüntüsü siyah ametist taşlarına benziyor yani saç filesinde süs olarak yutturulabilir, zehir daha sonra ‘‘Mor Düğün’de’’ Diken Kraliçesi tarafından kullanılıyor. Joffrey’i öldürenin bu zehir olduğundan eminiz yani kehanetlerde ki bakire tanımı kesinlikle Sansa.

İkincisi;
…daha sonra bakireyi tekrar gördüm ‘‘kardan bir kalede bir devi öldürüyordu.’’

Şimdi bakirenin Sansa olduğundan eminiz; Sansa, Serçeparmak tarafından Vadi’ye kaçırılınca Kartal Yuvası’nda Serçeparmak’ın ‘‘yardımıyla’’ kardan bir kale yapıyor ve bu kale kuzeni Robert Arryn’in oyuncağı tarafından yıkılıyor Robert oyuncağı o sırada ‘‘dev’’ olarak çağırıyor. Şimdi kehanet gerçekleşmiş gibi görünüyor ancak Yüce Yürek Hayaleti, Westeros için çok çok önemli politik olayları gören birisi ve Sansa’nın kalesinin kuzeni tarafından yıkılmasını görmesi pek mantıklı gelmiyor.

*Bakire, Sansa.
*Kardan kale, Kışyarı.
*Dev;
-İlk adayımız kesinlike ‘‘Yürüyen Dağ’’, Sör Gregor Clegane yani adam bildiğin dev. En başta bu ‘‘devin’’ Gregor olduğundan eminiz.

-İkinci adayımız ve benimde umduğum isim Sansa’nın üvey babası Serçeparmak, yine üçüncü kitapta öğrendiğimiz üzere Serçeparmak arma olarak alaykuşunu tercih ediyor ancak atalarının seçtiği arma ise ‘‘Braavos’un Titanı’’ yani bir çeşit dev. Öte yandan Arya, Braavos’a olan yolculuğu sırasında bu Titanı görüyor ve Kışyarı’nın duvarlarından adımlarıyla geçebileceğini düşünüyor ki bu yine teoriyi güçlendiriyor.

Diğer zayıf ihtimal ise Tyrion Lannister yani Sansa’nın kocası nedeni ise Shae’nin Tyrion’a ‘‘Lannister devim’’ olarak hitap etmesi.

NOT: Sansa’nın Serçeparmak ile ‘‘birlikte’’ kardan Kışyarı yapması ise çok büyük bir olasılıkla Sansa’nın Kışyarı’nı tekrar yapılandıracağına dair bir foreshadowing.

DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ?? :smiley:

Kışyarını tekrar yapılandırmak Sansa’ya kaldıysa Starkların daha işi var… :smiley: Ben Stark soyunun Bran veya Jon Snow’dan devam edeceğini düşünüyorum. Ailelerin karakteristlikleri çok önemliydi seride. Sansa’da Tully’lik daha ağır basıyor.

sansa kurtaracaksa varsın kurtulmasın stark soyu. seride hiç bi karakterden onun kadar nefret etmiyorum ya.Bran sakat olduğu için soyunu devam ettirebiceleğini sanmıyorum.iş rickon’a kaldı ya da kalsın !

Sansa’nın değerini elbet bir gün anlıyacaksınız…
Evet size diyorum Sansa’ya idiot diyenler :smiley:

Sansa iyi kız niye öyle idiyot felan diyosunuz ki :slight_smile:

sansa idiot o kesinde her ne kadar en cok sey starkların başına gelsede her stark çocuğunun bu kitapta bi misyonu var robb babasının yerini aldı bizzat savaşı yönetti kral oldu, arya en başından beri tam bi suikastçı karakteri vardı jon nöbette bran eski güçleri öğreniyor geriye rickon ve sansa kaldı bunların misyonu ne rickon küçük yaşıyla bile gelecekte psiko bi lider gibi duruyordu tam eski stark kralları :smiley: ozaman starklarda oyuncu olmaya aday bi sansa kaldı :slight_smile: idiotlukta bi yere kadar sansa ya güveniyoruz :smiley:

Sansa böyle birşeyi yardım almadan yapamicak.Kendi başınada bir ittifak oluşturamayacağına göre.Sansa olucağını sanmıyorum.Ama şaşırtabilir bizi.

Sansa’ya hiç bir konuda güvenmiyorum, babasının onurunu beş paralık ettikten sonra gözümde hiç bir değeri yok Starklara yakışmayan biri hatta Starkların yüz karası

Sansa’yı yerden yere soktunuz ahanda şuraya kazıyorum LF’yi bu kız öldürcek ;D

Ne yazık ki Serçeparmak’ın ‘‘yardımıyla’’ yaptı kaleyi, daha nasıl bir foreshadowing bekliyorsunuz !!

1 Like

Onun yardımıyla gerçekten yapsa bile bu Lf’nin çıkarları için olur.Hayrına yapıcak değilya adam.

Sansa’ya yüklenenler varmış dediler geldim. YAPMAYIN!

Robb’dan daha AKILLI hareket ettiği kesin. Kendi düşüncelerine değil karşısındakinin düşüncesine önem verip ona göre konuşuyor ve bu yüzden de 90 yaşını görebilir bir karakter özelliğini taşıyor.

Sansa, Hodor’u da öldürüyor olabilir. Hodor da bir dev sonuçta. Gregor Clegane zaten ölü gibi değil mi?
Bence Sandor Clegane o. Tazı ölmedi ve Sansa onu öldürecek.

Sansa ve akıl tullylerde akıl varmıki sansada olsun robbun işi kolay değildi ordu yönetiyon ve biyandan korkuyon :slight_smile: Sansadan hayır gelmez bence

Korkuyon?
Sözünü tutmadı ve gitti Jeyne Westerling (ya da Talisa her neyse) ile evlendi. Onu geçtim Karstark idamı çok büyük bir hataydı. Bunları korku yüzünden yapmadı. Önüne gelen herkese güvenirse böyle olur.

Tamam hataları oldu ama sansa gibide yüzsüz değildi kızı kovuyon gitmiyo. Karstarkın ölmesinde sansanında etmeni var bi yolunu bulup kaçsaydı cat göndermezdi onu ve karstarkta ölmezdi

14 yaşında bir kız koskoca kızıl kaleden,6.000 altın pelerinliden,sürekli peşinde olan 1 kral muhafızından ve azgın halktan(2.sezon 6.bölüm gördük) bi yolunu bulup kaçacak öyle mi ?

Ölseydi ozaman :slight_smile: Saçlarını filen keseydi yolunu bulsaydı + saten annesinide sevmem kızınıda

Kim kovuyor?
13 yaşındaki kız nasıl bir yolunu bulup kaçsın?
Petry’nin son sezonda dediği gibi etrafındaki herkes yalancı ve oyuncu ve hepsi de Sansa’da daha iyiler. Nasıl başarabilecekti acaba?

Sandor Clegane ile kaçıp gitsin demeyin lütfen. O adama güvenmesi yaptığı en büyük hata olurdu. Dizide biraz sempatik gibi duruyor olabilir ama kitapta aşırı korkutucu bir karakter.

Ki zaten Sansa sonunda kaçmayı başarıyor birilerinin yardımıyla.

Bence sadorla gitseydi da kötü ne gelirdi başına babasının kafanı kesen adamla durcana ölseydi

[spoiler]Sansa’dan şimdiye kadar bir cacık olmadı. Ama ölmeden 6. kitaba gelebildiği için buda bir başarı tabii. Bilmiyorum belkide iyi bir şeyler yapabilir ama ben Starkların Bran’a daha çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Birde eskiden kalma ismi var Bran’ın. Mimar Brandonla aynı adı taşıyor orada da bir anlam var bence. young griff’in adının aegon olması gibi.[/spoiler]

sansaya herkes çok yükleniyor ama o daha 14 yaşında bir kız. evinden uzakta ve biraz da kendi aptallığı yüzünden babası öldürüldü. her an onu öldürecekmiş gibi bir kralla ve onun çok bencil annesiyle birlikte yaşamak zorunda. kaçmak desen 14 yaşında bir kız nereye kaçabilir? o arya değil. dikkat çekmeden kaçabilmesi imkansız o güzellikle