(Spoiler)Seriyi okurken duygulandığınız anlar

Kesinlikle Eddard’ın öldüğü sahne. Kızıl düğünü okumadım fakat izlerken insan hüzünlenior

Robb’un ölümünü sıkıldıkça açar okurum, artık ilk seferki gibi ağlamıyorum ama hüzünlendirir…

Tabi ki Kızıl Düğün ben bi kitaba böyle ağladığımı hatırlamıyorum, Cat’in en son ‘çok acıtıyor ned tüm çocuklarımız, tüm güzel bebeklerimiz’ dediği yerde bitmiştim resmen

İnan bana kitaptaki kızıl düğünün dizidekiyle alakası yok, dizide şoka girmiş olabilrsin, ama kitabı okurken emin ol ağlayacaksın.

İntikam. Adalet. Ateş ve Kan.

-Doran Martell

Rose ve Thon’un konuşmaları çok hoşuma gitmişti ve Nazik Adam Arya’ya ‘’…tamamen umutsuz olmayabilirsin.’’ dediğinde metemetik sınavından 100 olmış gibi sevindim :smiley:

Cersei o yürüyüşü yaparken çok üzüldüm mezarında ot bitmesin o yüce rahipin :frowning:

neden ağlayacak ya herkez hak ettiğini alır sonuçta :confused:

Olaylar arasındaki alaka kuruş biçimin çok ilginç dostum, her yazdığımı yanlış anlıyorsun.

Bunu nasıl unuttum bilmiyorum, ama Ned idam edilirken Yoren’in Arya’ya “Sakın bakma oğlum” dediği an.Bir çocuğun babasının ölümünü izlemesi; bundan daha dramatik bir olaya ancak klasik Ingiliz dram filmlerinde rastlayabiliriz :slight_smile:

young griff’in, “tamam fırtına burnu’na gidiyoruz ama saldırıyı ben komuta edeceğim” deyişi beni duygulandırmadı da ‘helal be’ dedim.

gerçek kral dedim.sonra aklıma joffrey’in korkaklığı geldi, robb ve stannis’in cesareti geldi, iyi iyi dedim sonra kendime :smiley:

Robert Baratheon’un ölmesi.
Eddard’ın ölmesi.
Tywin’in Tyrion tarafından öldürülmesi.
Tyrion’un Joffrey’i zehirlemesi (Sevinç)
Robb’u öldürüp boynuna kurdunun kafasını geçirmeleri.
Renly’in öldürülmesi.
Jon Snow’un defalarca bıçaklanması.
Balon Greyjoy’un ölmesi.
Brann’ın kötürüm kalması.
Theon Greyjoy’un hadım edilmesi.
Jaime’nin elinin kesilmesi.

Stark çocuklarının bir zamanlar beraber ve mutlu olduklarını hatırladıkları zamanlar…

Dostum spoiler yazsaydın okumayanlar var burası genel bölüm.

Ayrıca Joff a duyulan nefrete anlam veremiyorum.O sadece baba sevgisinden ve ilgisinden yoksun bir çocuk.Babanız sizinle zerre kadar ilgilenmezken Cersei gibi bir paranoyak, kendini beğenmiş bir anneniz olsa siz nasıl olurdunuz merak ediyorum.Güç eline geçince de sapıttı garibim, ne yapsın :frowning:

Ilk kitapta varys ile nedin konusmasi cok hosuma gitmisti
Ned: peki kime hizmet ediyorsun?
Varys: diyara lordum. Diyara hizmet ediyorum.

Tuylerim diken diken olmustu. Varys benim icin ilah gibi bir sey o kitapta ama gecmisini desmeselerdi iyiydi. Gecmisi olmayan karakterler her zaman gizemli olmustur

Cersei’nin utanç yürüyüşü yaptığı an, (kendisini pek sevmem ama kitaptaki en güçlü femme fatale tiplemesi)
Bran’ın bir daha yürüyemeyeceğinin Üç Gözlü Karga tarafından doğrulandığı an,
ve tabi ki Red Wedding.

Kızıl Düğün, Eddard’ın idamı, Rhaegar ve Robert’in ölümleri :s

Ser Rodrik’in ve Luwin’in ölümleri.
Kitapları okumadım gerçi. Yani internetten okumayı kitap okumak saymıyorum.

Arya’nın nerdeyse her bölümünde duygulanıyorum