(Spoiler)Seriyi okurken duygulandığınız anlar

Jaime Lannister, Frey kampına ilk geldiğinde Robb’un demir tacı Ryman Frey’in fahişesinin elindeydi ve ona kampta “fahişeler kraliçesi” deniyordu, yani Robb Stark ile dalga geçiliyordu. Sonra Leydi Taşkalp Brienne’yi esir aldığında Leydi Taşkalp’in elinde demir bir taç vardı. Ardından bir Jaime bölümünde de Ryman Frey’in haydutlar tarafından öldürüldüğü söyleniyordu. Yani demem o ki Kızıl Düğün’ün intikamı alınıyor, “Kuzey unutmaz”.

Tartışmasız Robb’un ölümüydü o bölümü okuduktan sonra kitaba baya bir ara vermiştim okumak istememiştim

1-Yoren ve Lommy’in öldürülmesi.
2-Üstad Luwin’in son anlarında sözleri.
3-Arya’nın rüyasında annesinin çıplak cesedini kurt olarak nehirde görüp kıyıya çıkarması.

Dany’nin ölümsüzler sarayında Rhaegarı,Elia yı ve Aegonu gördüğü sahne.Onun şarkısı buz ve ateşin şarkısı…

Sent from my iPhone using Tapatalk

Başı olmayan bir adamı da geri getirebilir misin ? Altı kez değil bir sefer yeter.
- Arya Stark

Daha önce de bir yerlere yazmıştım yine yazayım. Edebiyat ve dizi tarihinin en brutal sahnesiydi Red Wedding benim için. Hiçbir bölüm beni öylesine etkilemedi ve etkileyeceğini sanmıyorum.

Red Wedding, net! Martin’in başyapıtının ispatıdır. Çok ölüm oluyor ama bu kadar acıklısı olmuyor be :frowning:

The King in The North bölümü, İri Jon’un konuşması. Hem kitapta hem de dizide çok güzeldi. Diziye aktarılan en başarılı sahnelerden biriydi bence.

Bir çok şey var aslında o yüzden sıralamak istiyorum :slight_smile:
1- Bir çok arkadaşın dediği gibi King in the North bölümü
2- Stannis’in kuzeye geldiği an; stannisi çok sevmem ama nedense çok hoş bir duygu yaşatmıştı o bölüm
3-Doran Martell’in Ateş ve Kan dediği an
4- LS’nin Brienne’den Jaime’yi getirmesini istediği pov
5-ve serçeparmağın Sansa’ya nasıl Vadi’yi alacağını akrabalık ilişkilerini anlattığı pov
Evet dizide Sansa çok aptal bir karakter gibi ama bence dizide karakter gelişimi açısından en büyük yol kat edenlerden de birisi , onun da taht oyunları oynadığını görmek acayip mutlu etmişti

Bayağı uzun oldu, benden bu kadar :slight_smile:

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sansa’nın vadide inşa ettiği kardan kale esnasında aklından geçenler
Cersei’nin kefaret yürüyüşü
Brienne’in Catelyn tarafından yapılan fiziksel ve ruhsal tasviri
Jeor Mormont’un Jon kaçtıktan sonra onunla yüzleştiği ve gerçekleri suratına çarptığı sekans
Sansa’nın babası için merhamet dilendiği bölüm
Dany ve Missandei’nin aynı yatağı paylaştığı gece
Tyrion’ın Cersei’yi ağlarken görmesi
Cersei’nin Rheagar’la ilgili hayaller kurması

Birinciliği benim için Arya’nın babasının ölümünü gördüğü sahne alır.Özellikle idamın onun gözünden anlatılmasıyla düşüncelerini görmek bayağı sarsmıştı.O POV’un bitiminden sonra kitabı bırakıp kendime gelmeyi beklemiştim

1- Hodor’un ölümü
2- Viserys’in ölümü

Hodor kitapta ölmüyor.

Valla 2 karakter suçsuz ve oyunda etkisiz olmalarına rağmen çoo üzmüştü.
2. Kitapdaki usta melissandrwyi hak oçin zehirleyemedi ve öldü(bu neyse)
4. Kitapta biri ile yatmak için para biriktiren usta çırağının bir yüzsüz tarafından öldürülmesi.
İlki neyse de sonuncusu masum ve lekesiz biriydi yav. Çok acımıştım küçük başlarda gider deyü.

Cat’in babasının başında bran ve rickon’u düşündüğü bölümler etkileyiciydi.

-Sansa’ya yapılanlar…
-Arya’nın ailesini hatırladığı sahneler. Özellikle ‘annem beni bu pis halimle kabul eder mi?’ diye şüpheye düşmesi. (kızım o senin annen!! seni görmek için neler yaptı bi bilsen.)
-Cersei’nin sokakta çıplak yürütülmesi
-Dany’ye getirilen yanmış çocuk kemikleri
-Stannis’in Renly’yi düşündüğü sahne. O bana şeftali uzattı ben neden kılıç çektim diye efkarlanıyodu.

N+L tabiiki
Ve jona dişlerin nerde dendiği bölüm.
Nedin lyannaya söz ver ned dişlerini koruyacaksın demesi
Jonun pullarının dökülmesi
Sandorun küçük kardeşi küçük jimin halk tarafından kovalanırken halka ayna atıp onlarında aslında küçük jim olduklarını göstermesi.
Ve aryanın tavesti lyn ile konuşması sonra onu öldürmesi.

“Hayır saçlarım olmaz, ned saçlarımı çok sever.” - Catelyn. Burda duygulanmıştım. Ve Arya’nın ailesini özlediğini hatırladığı anlar dokunuyordu bana baya.

Ben Rickon ve Bran yerine öldürülen çiftçi çocukları Kışyarı’na geldiği zaman çok üzülmüştüm. Özellikle yaşlı dadıya. Orada birçok insan katledildi ama hep en çok yaşlı dadıya ne oldu diye merak ettim. O kadının başına neler gelmiş olabileceğini ne zaman düşünsem hüzünlenirim. Kaç yıldır orada yaşıyordu kadın. Acaba Bolton adamları ne yaptı kadına? Yemin ediyorum seride en çok merak ettiğim şeylerden biri ve asla öğrenemeyeceğiz sanırım.

Altın tahtın sahibi kraliçe Arianne tarafından kuzgunla gönderildi.

sansa regl olduğunu anlayınca öğrenmesinler diye yatağını yakmaya çalışıyodu ah canım benim