Stannis Baratheon Diz Çöker mi ?

Arkadaşlar daha evvelde konular içinde yazdım ama şimdi ayriyeten açıp tartışmak istedim
Bence Stannis Baratheon, Jon krallığını ilan ettiği an ilk diz çöken olacak neden mi ?

Öncelikle neden yaşayacağını düşünüyorum

1 Yaşayacağını düşünmemin en basit nedenlerinden biri Gendry Çünkü Gendry piç ve sırf Roberta benziyor bu onun piçi diye bir meşrulaştırma olacağını sanmıyorum. Onun kim olduğunu bilen çok çok az kişi var aileden de amca olarak stannis biliyor. Yani onun onayı ailenin kabulu olacak ve Gendry nin gelişine çok var daha belkide azdır bilemeyiz tabi

2 Neden Winterfell savaşı : Bu savaşın komutanın Stannis olduğu belli ancak lideri bence Ya bir Stark (Rickon ve vasisi olarak Jon ), yada yarı Stark, Robbun varisi her ne olursa olsun Jon yani bence Winterfell savaşında Jon kesinlikle var.

3 neden Büyük savaşta orduların komutası Staniste olacak bence
şuanda Westerosta komutan olarak iki adam var. Randyll Tarly ve Stannis

4. neden Randyll Tarly orduda olmayacak nedeni de aslında çünkü Targeryanları isyanda deviren 4 hane (Stark, Tully, Arryn ve Baretheon ) bu sefer Targeryanlar safında olacak. Stannis şuan Barthlarda diz çökebilecek tek lider. Onun onayı olmadan Gendry ve herşey bittikten sonra meşrulaşabilecek ve onay verebilecek Edric in manası olmaz.
Targeryanları destekleyen iki hanede (Martell ve Tyrell ) bu sefer karşı safta Targeryanlara yani Jon’a karşı savaşacak. Lannester ve Freyler tarafsız kalmıştı yine başlarını çıkaramayacaklar . İşte Tarly bu orduya komutan olacak

5. Neden Jon meşru bir Targeryan kralı olarak çıktığı an Stannis kuzeyde kapana kısılmış, kızı(ölmemiş olursa ) ve karısı duvarda Jon un kontrolünde olan adamların elinde esir olacak.

Bunlar şuan aklıma gelen nedenler

Stannis’in bence neden diz çökeceğe gelirsek

ilk olarak olarak isyan sırasına gidelim

İsyan sırasında Stanis Fırtına burnunu Tyrellere karşı savundu Bunu herkes isyana destek diyor ama bir fırsatçı evine saldırma bahanesi bulmuşsa (Tyrelller ) kim evini savunmaz

Stanisin, Renly ye Fırtına burnunu Stanise ise Ejderha kayasını vermesinden dolayı öfkeli olduğu söyleniyor. Bu öfke neden ki ? Yani Robert’ın varisi olana kadar tahtın varisi Ejderha kayası lordu prensi olurken, Stannis in buna kızması bence cidden tuhaf ? Ben bunu Robert’ın Stanis aslında Targeryanları desteklediğini bildiği için ilerde Targeryanların karşısına çıkma durumu olursa, onların gözünde hain olması için yaptığını, Stannis’in en çok buna içerlediğini düşünüyorum. Kral olmak içe yola çıkan biride ben Targları destekliyordum ondan kardeşim EK yı bana verdi demesini beklemezsiniz her halde!!

İkinci olarak Kızıl tanrı ve Azor Ahai inanışı
Ben Stannisin buna tamamen değilse bile kanıtları gördüğünde inanacağını düşünüyorum
(Jon dirilirken Ejderhaları da beraberinde getireceğini düşünüyorum, buna katılmadığınızı biliyorum ama Stannisteki kılıç bence Işıkgetiren, doğru kılıç yanlış el diye düşünüyorum )
Jon açık açık AA olduğunu görünce ve zaten Targeryanlara karşı birşey yapmadığını düşünürsek

Son olarakta Martin sağ gösterip sol vurmayı seviyor hepimizin düşüncesi Martin in bizim gözümüze adeta soktuğu Stannis’in tahttan vazgeçmeyeceği. Peki bizi bu konuda ne şaşırtır ?

Bütün bu bilgiler belki unuttuğum noktlar da vardır. Hepsini birleştirince ben Stannis ve Baretheon hanesi ilk diz çökenler olacak diyorum.

Teorim Jon merkezli ama idare edin

sizce ??

3 Likes

Azor Ahai Kehanetinin "Taştaki yaratıkları uyanacak" Kısmı Sizce Ne Zaman Olacak?
6. Kitapta Olmasını İstediğiniz Değişik Olaylar

O ejderha kayası prensi olayı Targaryen hanesi özgü bir şey. Stannis tabiki atalarının toprağı olan Fırtına Burnu’nu isteyecek.
Ayrıca Gendry işe yararsa Demirci yönüyle yarar Edric baya biliniyordu sanırım.

0 Likes

Targeryanların varisi olarak çıktı Robert o tahta
Diyar içinde Ejderha Kayası varisin yeri
Düşün varis sensin Varisin yeri olarak bilinen yer sana değil küçüğüne veriliyor bence buna daha çok kızmalıydı. Fırtına burnu Robertın verisi Ejderha kayasına geçtiğinde verilmezse haklıydı
Gendry Edric e gelirsek olabilir. Ben Gendry Arya diyorum ama ikisininde hane yönetimi konusunda birşey yok büyük savaş zamanı demirciliği lazım evet ama sonrasında ne olacak o kısım kafamı karıştıyor aynen
Büyük olan Gendry ama diyarın tanıdığı arkasında ailesi olan Edric

0 Likes

Bende stannis in diz çökeceğini düşünüyorum. Kızı öldükten sonra taht için savaşmaktan vazgeçecek bence. Işıkgetiren bence gerçekten sahte ama. Keramet jon un uzun pençesinde. Komutan olayı da çok doğru, çünkü diğer türlü ergenlerin savaşı olacak. Randyll aegon un tarafına geçecek.

1 Like

Ben kızının ölmesine kalacağını düşünmüyorum ama olabilir tabiki

0 Likes

Targaryen ile kan bağlılığı meselesini genel olarak üstatlar umursar pek takmaz geri kalan westeros.

1 Like

isyandaki 4 hanenin desteği ve Targları yetti kan bağı meselesine

0 Likes

Kusura bakma ama yazdığını anlamadım.

1 Like

Maalesef bu teoriye pek katılamıyorum.

Öncelikle Jon’a diz çökmesi Stannis’in karakterine ters. Bu adam kendisinin gerçek kral olduğuna inanmış. Bu doğrultuda haraket etmiş. Şimdi ise 17 yaşında bir çocuğa diz çökmesini egosu kaldırmaz. Bunlar göründüğü kadar basit şeyler değil.

Bir diğer nokta Stannis R’hollor dinini kullanıyor sadece. Gerçekten pek inandığı söylenilemez.

2 Likes

Robettın tahta geçtiği isyan var ya kazandığından, kimsenin umurunda olmadı hangi bahane ile tahta çıktığı demek istedim :slight_smile:

0 Likes

Aynen öyle üstatların dediği pek de umursanmaz öyle , kaç kişi bilecek Robert ın babaannesi Targaryen diye. Ayrıca Stannis in varis olarak ejderha kayasına gitmesi diye bir şey yok

1 Like

Hiç belli olmaz. Stannis in kendisi kral olmak istemiyor. Kızı için istiyor ve diyarı kurtarmak için. Eğer kızı ölürde, jon un diyar için daha iyi olduğuna karar verirse diz çökebilir. Eğer jon ejderhayla dönerse bence büyük ihtimalle diz çöker ve diyar Piç olarak bilinse de jon u ciddiye almak zorunda kalır.

1 Like

Zaten Stannis tahtı değil hakkını isteyen bir karakter. Ama diz çöker mi çökmez mi bir şey diyemiyorum.

1 Like

ben Martinin sağ gösterip sol vurması diyorum bu kısma ama halıda olabilirsin

kullanıyor bencede ama yinede bir AA ya inanıyor. Kendi olduğu kısmına yarı yarıya ihtimal veriyordur ama asıl AA ortaya çıktığı an ben ona katılacağını düşünüyorum

bu kısma dönersekte şimdi Winterfell savaşı öncesi sonrası ne olursa olsun Jon un gelmesi durumunda Stannis her manada kuzeyde sıkışacak. Evet gururu engel ama bilmiyorum göreceğiz

0 Likes

varis olarak gitti demedim varisin yeri orasıydı dedim o sırada da varisi yoktu varis oydu dedim

0 Likes

Tamam işte varisin yeri orası ama o mesele Targaryen hanesi için geçerliydi.

1 Like

katılmıyorum Targeryanlar yeni devrilmiş diyarın bildiği varisin bölgesi EK
böyle iken Stannissin buna içerlemesi bana tuhaf geliyor

0 Likes

O Targaryen hanesi için geçerliydi. Stannis doğal olarak hakkı olan Fırtına Burnu’nu istiyor.

0 Likes

arkadaşım Stannis ister hakkı
100 sene geçer Barthlar için x yer varisin bölgesi olur doğrudur. Ama targlar yeni devrilmişken, diyarda EK nın imajı varisin bölgesi iken, Robert’ın henüz varisi olmadığından varis Stannis iken bence gitmesi gereken yer EK idi

0 Likes

Kızı için istiyor olayı bana daha çok bir babanın şefkati gibi geldi. Her şey çocuklar için falan. Bu adam kanun kural bağımlısı. Renly ile anlaşsa her şey daha iyi olabilecekken gerçek kral benim diye bunu yapmadı. Bu kadar inattan, kendisini ikna girişiminden sonra böyle bir şey yapmaz. Çok eğreti durur. Ama belki mücadeleyi kaybeder ve ölüm döşeğinde öğrenirse tamam bundan sonra Jon devralsın diyebilir.

0 Likes