Stannis'in fedakarlığı

Dizide kışyarı yürüyüşünde karların erimesi ve yolların açılması Stannis’in kızını feda etmesinden kaynaklı ama askerlerin yarısıda bu yüzden kaçtı peki ya Stannis kızını feda etmeseydi neler olurdu?

Shireen tecavüze bile uğrardı bence

Büyük ihtimalle karlar eriyemeyecek ve askerlerinin çoğu ya donarak ölecek ya da vazgeçeceklerdi. Bu durumda ordunun morali yine bozulacaktı. Savaşı kaybetme ihtimali yine olacaktı ve bu defa kızı da yanında olduğu için, Ramsey kızına çeşitli işkenceler yapabilecekti.

dizide çok geçiştirildi ama kızını feda etmesi Azor ahai efsanesi ile bağlantılıydı.
AA karısını yani en sevdiğini feda ediyor efsanede,Staniste AA olduğunu iddia ediğinden en sevdiği ve kral kanı gücünden dolayını kızını feda etti. Zafer için … sonuç hüsran tabiki
diziden çok şey beklemeyin derim kitabı okuyun stanis hala yaşıyor Kış yarına yürüyor olaylar diziden daha iyi daha çok karakter var belkide Stanis iddia ettiği gibi AA kitapta herşey mümkün ve dizi benim için bitti desem yeri finali izlerim ama umrumda mı HAYIR

Karlar erimeyeceğinden ordu yavaşlayacak donarak ölecekti .
Bir ihtimal o geçen zamanda Jon , Stannis’e katılabilirdi ama bu sefer Baelish yardıma gelir miydi bilemem.

Yalnız arada zaman varkı var yani ne beyliş yardıma gelirdi ne de jon

o zaman farkına çok güvenme ben Stanisin önderliğinde Winterfell savaşı beklemiyorum
2 ayrı savaş varsa o başka