Stannis'in kitaptaki durumu

Dizide Stannis, Bolton ordusu tarafından yenilgiye uğratılarak ölüyordu. Peki dizide ne olacak? Size kötü bir haberim var. Stannis 6. kitapta kesinlikle ölecek. Ama nasıl? İşte teorim: Stannis kitapta en son Kışyarı’na yürüyordu. Bolton ve Baratheon ordusu karşı karşıya gelecek. Kıyasıya bir mücadele olacak. Sonunda Baratheon ordusu zor da olsa kazanacak. Ancak Stannis ağır yaralanacak. Stannis öleceğini anlayacak. Kara Kaleye adamlarını gönderip Jon Kar’ı getirtecek. (Bu sırada Jon Kar’ın yine Melisandre tarafından diriltileceğini düşünüyorum) Jon’u Kışyarı Lordu ve Kuzey Kralı ilan edecek. Bütün adamlarından da biat etmesini isteyecek. Jon, Kuzey Kralı olacak ve Stannis ölecek. Böylece keskin çizgilerle birbirinden ayrılan kitap ve dizi yine birbirine bağlanmış olacak. Sizin görüşleriniz neler? Siz neler olmasını bekliyorsunuz?

PS: Teoriden çok tahmin oldu ama yine de teori etiketiyle paylaşayım dedim.

Mümkün değil. 6. Kitaptan yayınlanan kısımda Stannis Demir Banka’nın adamına asker getirmesini söylüyor. Ve geldiğinde eğer ben öldüysem kızım Shireen’i tahta geçireceksin diyor. Bu adam kızı dururken asla Jon Snow’a güç vermez. Stannis asla inandığı şeyden vazgeçmeyen biri. O bütün krallığın kendisinin hakkı olduğunu düşünüyor. Gidip de bunu parçalamaz yani.

Teorinin hiçbir tarafı tutarlı değil. Ramsey’in yazdığı mektupta savaş bitmişdi evet ama yayınlanan povda Stannis’in bir planı olduğu belli oluyor. Mandely’lerle anlaşıp Frey ordusunu yok edebilirler. Zaten kalan orduların bağlılığı şüpheli. Karstark askeri Leydi Alys’in başa geçtiği haberini alınca onun adına savaşabilirler ki bunun da örneği var. Hother Umber yiğeni Büyükjon için Bolton’lara katlanıyor. Hornwood askerlerinin başında kimse yok. Cerwyn Leydisi mecburen katlanıyor. Ryswell ve Dustin askerleri başlarındaki kişinin emriyle orada. Manderly’lerin yanında Locke’lerde duruyor. Büyük bir savaş olacak evet ama kaybeden Bolton’lar olacak. Yazdığın teoride diziye göre yazmışşın çok belli oluyor ama yazdığım gibi tamamen tutarsız bir teori

Savaşa gitmeden önce Justin’den ben ölürsem ne olursa olsun kızımı tahta geçireceksin diye söz isteyen adam mı Ned Stark’ın piçini Kuzey Kralı ilan edecek üstelik tüm adamlarının da ona biat etmesini isteyecek? :smiley:
Hadi Kuzey Krallığı fazla uçuk oldu Stannis ölmeden önce son anlarını Jon’u Kuzey Lordu ilan etmek için de harcamaz.
Kitapla dizi senaryosu bundan sonra biraz zor bağlanır. Tahminimce artık bayağı farklı yollardan ilerleyecekler. Bu yüzden böyle zorlama tahminler üretmeye gerek yok bence.
Ha şöyle olabilir; kitapta Kral Stannis büyük ihtimalle savaşı kazanacak ve Kuzey’i kendine bağlayacak. Daha sonra Jon dirildikten sonra onu Kuzey Lordu olmaya ikna edebilir.

Dostum yapma ama senden beklemezdim. Ramsay mektupta yalan yazıyor tabiki şerefsiz herif. Yazar okura spoiler verirmi hiç.

Kardeşim, Ejderhaların Dansı’nda Lord Manderly bir plan yapıyordu. Bu planın tamamlanması için Frey ordusunun yok olması gerek. Bir teoriye göre Sör Wylis Manderly ile Stannis anlaşma yapıyor ve ardından tüm frey ordusu yok ediliyor. Manderly askerlerinin arasına Stannis askerleri konulup sanki savaş kazanılmış gibi geliniyor. Bnece bir Frey’in yada daha zevkli hale gelebilirse hain Arnof Karstark’ın kafası kesilip gönderilebilir. Bne bu teoriye göre yaptım yorumumu.

Şimdi söylediğin mantıklı geldi. Manderly bir Stark koyacak Winterfell’e gibi gözüküyor. Zaten Davos’a söyledikleri falan oyunlar yaptığı çok belli.

O starkta Rickon olur gibime geliyor. Dizinin farklı olmasının bir diğer yanı. Osha, Tüylüköpek ve Rickon yaşıyor ulan :smiley:

Bence farklı olarak Stannis Kuzey’deki savaşı kazanacak gibime geliyor. Stannis ölücekse de daha mistik bir şekilde ölür gibime geliyor.

Stannis ölmemeli kitabın sonunda mutlaka bir yeri olmalı. Belki Fırtına Burnu belki Kral Eli belki Kral ne olursa

Peki bu teoriler Ramsey’in mektubunu nasıl açıklıyor.

@“Zeki Lann” onunla ilgili bir teori vardı hatta başlığı O Mektubu Stannis Yazdı olması lazım. Mobildeyim arama yapamıyorum ama forumda arat. O mektubu Stannis’in yazdığını açıklıyordu. İşte mühür mesela sadece pembe mum üstüne baskısı yok. Ve yayınlanan bölümlerde Stannis yazıyor vs. diye.

Fırtına Burnu artık bilindiği gibi ejderha prensinin artık canım benim :smiley:

Stannis’i her ne kadar sevsem de onun vadesinin dolduğunu düşünüyorum. Kendisi serinin sonunu göremeyecek. Kendisinden başka kimsenin krallığını tanımayacak bir insan ve kendisinin kral olması da pek mümkün gözükmüyor. Sonuna kadar savaşacak sonuca büyük etkileri olacak ama asla o sonu yaşayamayacak. Shireen belki görür. Onun dışında bir Baratheon (piç olmayanlar dışında) sonda yer almayacak.

Büyük bir muamma :slight_smile: Kış Rüzgarlarının povları verildi ve biz sadece birkaç kale gördük onlar alınmış evet ama ben frtına burnunun ele geçirildiğine inanmıyorum. Mace Tyrell ve on binlerce kişilik ordusu alamadı, En fazla beş altı bin askeri olan Aegon mu alacak :smiley: Güldürdün

Diziye bakmadan düşünecek olursak Stannis’in Roose Boltondan daha sağlam olduğu aşikar. 6. Kitap paylaşılan povda Stannis gibi bir komutan normalden çok rahat davranıyor. Bir şeye güveniyor. Bu güvendiği şey Davos olabilir. Ya da karda yapılacak olan meydan savaşında yapacağı kar tuzakları da olabilir.

Tabi dizideki durumu düşünürsek bana Kuzeylilerin yapacağı ihanet çok olası geliyor. Savaş kuzeylileri de olmadıkları biri haline getirebilir.

Muammamı :smiley: :smiley: :smiley: kardeşim Aegon tahtı alsa sen yine inanmazsın :smiley: 5-6 binle meydan savaşına girecek ama bir sebebi var değilmi? Bir de Martell Hanesi intikamını alacak merak etme sen. Neden çekemiyorsun Aegon’u anlamıyorum Stannis gibi kafir değil diye mi ? :smiley:

Madem düşmedi, neden Jon Connington, Dorne Prensesini bir kuşatmanın içine getirsin? Ayrıca deniz yoluyla gidiyorlar. Geminin kale garnizonu tarafından batırılması gayet doğal değil mi? Jon salak değil. Fırtına Burnu, VI. Aegon’un artık. Ama kale kitabın ilerleyen bölümlerinde tabii ki de el değiştirebilir.

Stannis ölsün veya ölmesin Roose ve Ramsey’i kazıklara bağlayıp yakması için R’hllor onunla olsun.

Ulukurt kardeşimiz Anti-Targaryen olduğu için gözleride okumuyor artık :smiley: Aegon dünyayı kurtarsa umrunda olmaz onun :smiley: