Stannis'in kızını feda etmesi

insan sihirli güçleri olan yada sihirli güçleri uyandıran bir insan var ve sihirli güçlerde taşlamış canavarlar olarak geçiyor. Ejderhalar değilse ne bu ?
Diziye göre Stannis değil kesin bu kahraman yada insan !!
Hala Jaime ihtimalinden konuşuluyor ama ben ne Stannis’in, ne Jaime’nin bu kahraman olduğunu olabileceğini düşünmüyorum. Keşke olsalar Jon gibi dünkü bebe yerine böyle yetişmiş yaşını almış tecrübeli birini isterdim yada Jon un o yaşlarda olmasını
Ama bu ikisi özellikle Jaime Ejderhasız peşinde güç olmadan (her ikisi de aileden sahip oldukları güçlerini tüketti ) kimse onların peşine düşmez biri yemin bozan diğeri fazla adaletli biliniyor.

Ejderha camı değil ÇELİĞİ :slight_smile:

Aga, biz bu başlıkları boş yere açmıyoruz. :smirk:

( bir de mecbur kalmadıkça flood yapmak, arka arkaya ileti atmak yasak bak. @ yap ve kullanıcı ismi yazarak cevapla yoksa Demir Tahtın Kralı görürse Sur’a sürer seni. :grin: )

Sihir güçlülerini sadece ormanın çocuklarında ki ve insanlarda ki yeşilgörenlerden yola çıkarak kabuleniriz bunu bir kenara bırak sihirli güçleri olan taşlaşmış canavarlar diye bir şey de ne gördüm ne de okudum o kadar okumama rağmen öyle olsa bile onların ejderha olup olmamaları belirsiz ki yukarda da belirsiz olduğunu dile getirdim zaten.

Dizide de zaten ben hiç AA’nın Stannis olduğuna inanmadım ama WW’leri yenmek için illa AA’ya ihtiyaç olacağını da zannetmiyorum çünkü bunun sadece 1 korsan ve 1-2 rahibenin anlatığı gerçeğini bir tarafa bırakalım Buz ve Ateşin Dünyası’nda bile bahsedilmemiş olduğu gerçeğini de göz önünde bulunduralım bahsedilmiş olsa dahi (unutmuş olabilirim) 8 bin yıl önce yaşanan bir olayın 2 bin yıl kadar ardından sonra yazının geldiği Westeros’ta 2 bin yıl içinde yazılmadan önce türtü türlü dilden dolaştığını ve şüphe yoktur ki geçen dillerden dile eksik ve belki daha fazlası söylendiği de mutlaka olmuştur ya da belki öyle bir şey hiç olmamıştır ve bu yüzden AA bir uydurma olabilir.
Ama biz buna Ölülerin lideri dersek daha doğru olur çünkü 1 ordu da sadece 1 lider olur ve dizi de o liderin Jon Snow olduğuna şüphe yoktur.

@YeniAy_Ottoman bilmiyodum aga söylediğin iyi oldu eyw aga.
Yazı baya uzunmuş şu an işteyim vaktim yok çıktıktan sonra okurum. yeni yeni bilgiler edinecem sanırım (kitapla ilgilidir umarım)

Kesinlikle aga, kitapla ilgili :smiley: Ben dizi tartışması sevmem, çok ender.

son kitapta hisarda sihirle yanan mumlardan dolayı sihir diye bir olay var
senin kast ettiğin AA nın sihirli güçleri AA kehanetinde AA nın yaptığı kılıç ve ona sihir verme aşamalarını kast ettim bende, sihirle içli dışlı inan ve yapabilen biri olarak yorumluyorum ben onu, hatta inan adanmış
tüfek varsa o tüfek patlar teorisi nedeniyl ben taşlaşmış canavar meselesine inanıyorum, dahası Dany ölümsüzler evi görülerinde taşlaşmış bir canavarın havalanmasını görmüştü yani var olacak ama ne zaman

her kültürde ayrı AA tanımı var Yi ti de vardı opal imparatorlar ilgili üstü kapalı bir AA inancı, Dotraklarda da dünyayı birleştirecek liderden bahsediliyor. Ben bunların AA olduğunu ama tek misyonunun WW savaşı olmadığını düşünüyorum, Vaad edilen prens ve son kahramanda o bence