Stannis'in yeni çıkacak kitaptaki durumu

Arkadaşlar son çıkan Theon povundan göründüğü gibi artık savaş yaklaşıyor ve ben bu konuda gerçekten ne düşündüğünüzü merak ediyorum çünki Stannis göründüğü kadarıyla kendinden çok emin ki, bu durumda kesin birşeyler biliyordur. Kendi fikrim eğer Davos Rickonu bulup getirirse Manderly ler büyü ihtimal Stannise biat edeceklerdir.

Geçenlerde okuduğum Gece lampası teorisi vardı çok mantıklı buldum okurken, bence tutar ve Freyler avlanır ancak yinede Roose avantajlı durumda olacaktır. Olurda savaş kazanılırsa ki bence kazanılacak başka türlü herhalde Stannis ölür. Bir yandan da Stannisin öleceğini düşünmüyorum çünki “Dizide ölen karakterlerin bazıları kitapta ölmeyecek” gibi GRRM bir cümle işletmişti. Bu yüzden kazanacağını düşünüyorum.

Aegon Fırtına Burunu almış ve Stannisin kuzeyden çıkarken Fırtına Burnunu bırakacağını hiç sanmıyorum muhtemelen kalesini almak için Fırtına Burnuna ilerleyecektir. Zaten gerisinde ne yapacağı malum. Peki çıkacak 7.Kitap da Stannisin yapacakları hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizin fikirleriniz nedir?

Facebook durumunu kastediyorsan eğer;

“Bu KaLp Ne DaRBeLeR GöRDü aMa KRaL HaLa BiZiZ…!!!”

asıl darbeyi senbana yabdın

Stannis 6. kitapta ölür herhalde. (yine ölür :smiley: ) En kötü başa geçer savaşı kazanır ölür ya da kış gelir savaşın ortasında :slight_smile: Tahtı kazanıpta ölebilir :smiley:

Stannis gidici ya. O bahsedilen hayatını devam ettirecek karakterlerden olmaz Stannis. Önemli bir karakter çünkü. Ya dizideki gibi olur ya da Büyük Kuzey Komplosu’na kurban gidebilir. Bence en oluru olan teorilerdendi bu teori.

Ya ağa Kuzey komplosu hayal mayal ya kuzey yapmaz inan bana boş birşey o

bilemiyorum altan.

çok şey değişti. kuzeyin o boltonların warden olup winterfell’e de yerleşmesinden sonra kuzeyin kaybedecek bir şeyi yok.
bu teorinin gerçekleşmesini istemem ama öyle olcak bence. bakalım.

Kuzey Komplo teorisi tam Martinlik bir harekettir. Ve ben Dizide Kuzeyli hanelere ağırlık verilmediği için artık kesin gözüyle bakıyorum.

Bu teori tutarsa, Kuzeyliler’in Lannisterlar’dan da Boltonlar’dan da bir farkı kalmaz. Söylediğin gibi Kuzeyin kaybedecek birşeyi kalmamış, bunu uygulayacak doğru düzgün bir lord bile yoj kuzeyde, şuanki hanelerin başında eskilerden olan hiçkimse yok. Manderly dışında bütün varislerin durumu içler acısı. Adamların savaşmaya bile güçleri yok. Zaten kışda geliyor, o yüzden böyle bir plan yapacak durumları olduğuna bek inanmıyorum. Üstelik eğer Stannis kuzeyle iyi geçinirse çok fazla sorun yaranmaz ama bu Kuzeyin Stannisle birlikte güneye çıkacağı anlamına gelmiyor tabikide.

Kuzeyliler aşırı bağlı geleneklerine. Kızıl Tanrı olayını kabul edeceklerine bunu yaparlar. Şu an için sadece Jon biliyor bu meseleyi ama Kuzeyli lordlar da er geç öğrenecektir.

Ayrıca Manderly dışındakilerin hali içler acısı da değil pek. Bahsedilmeyen aile üyeleri de var. Mesela Küçükjon Umber, İrijon’un tek oğlu değil, üç oğlu daha var. Diğer hanelerde de bu durum geçerlidir büyük ihtimalle. Kurumaya yüz tutmuş haneler şu an için bildiğim kadarıyla: Bolton ve Ryswell. Ryswell olmasa bile Hornwood. Belki de bu üçü :smiley: (ramsay gidici olduğu için)

Stannis’in kendi ordusu zayıf. Çok fazla zaiyat verilmeden bu iş çözülebilir. Bu işi halledebilecek, organizasyonunu sağlayabilecek kişi Wyman Manderly. Ve evet, bu teori olursa Kuzey’in Lannisterlar’dan farkı kalmaz. Maalesef.

Edit: Tamam Ryswelller ile Hornwoodlar’da sorun yok. Anladım, tamam.

Cidden :d eskilerden bir tek Lord Mandely , Roose Bolton ve Leydi Dustin kaldı yaparsa büyük planları bunlar yaparlar gerisinin pek birşey yapacağını düşünmüyorum :smiley: :smiley:

Aslında Kuzey komplosu yapılmasa, Stannis Kışyarıyı alınca onunla birlikte güneye çıkmak yerine komplo yerine kuzeyde kalmayı seçebilirler bu durumda Justin’in getirdiği eğer getirirse yani 20k kiralık kılıçla klye saldırmak zorunda kalacak ama donanma olmadığı için Aurane Waters’in Stannise katılmasınıda düşünmüyor değilim, hatırlarsan karasu savaşında esir düşmüştü lannisterlere ve Cersei ye donanma inşa etmişti. Stannisede yeniden katılarak yardım edebilir.

Aurane kapalı kutu tam. Aegoncu diyorlar, olabilir.

Aynen doğru diyorsun Aegon içinde savaşa bilir ve ya korsanlığa devam edebilir

Ben diyorum ki Stannis ölecek ama giderken Rooseuda götürecek.Arta kalan ordulardan (Jon) yenisini toplayıp işi tamamlayacak.Bu senaryo mantıklı geliyor nedense.Stannis zafer kazanır ama ölür düşmana kayıp verdirir işi Jon tamamlar.

Tamam ama Jon’un dirileceği belli değil ki :smiley: :smiley:

Dirilmeyeceği nekadar belli peki :slight_smile: .Martin parlatılmış bir karakter üzerinden baskı altında ayrıca Mel faktörüde var.Dizideki olaylar gayet kitaba aktarılır olacak bence.

Kitapta haneler tek bir soydan gelmiyor birçok kolu var, evlilik yoluyla bağlılıkları çok. Ryswell Hanesinde 3 4 erkek çocuk var, Hornwood soyunun başında şuan Larence Kar var piçlikten meşrulaştırılacak, Cerwyn’in başında Leydi Cerwyn var oda bir yabanılla evlenirse hane büyür, Umber’larda da sadece Küçük Jon yoktu, Büyükjon’un en az bir oğlu ve kızları ile birkaç erkek kardeşi var kaldı ki amcalarının çocuklarıda olma ihtimali yüksek. Bir tek Bolton ve Dustin gider. Stannise gelirsek ben serinin sonunda onun yaşadığını görmek isterim. Hakkı olan Fırtına Burnu Lordluğu ona verilse ve Kral Eli olsa fena olmaz gibi geliyor.

Sağlam bir savaşla ve taktikle Stannis Roose’u rahat yener ki Stannis şuan aşırı aciz durumda değil.Dizideki gibi ordunun yarısının onu terk etmesi gibi bir durum olmayacaktır hele de Theon’un yani Stark çocuklarının katilinin idam edilmesi kararı dağ klanlarını ve diğerlerinin bağlılıklarını arttıracaktır.
Bir de eğer savaşı kazanırsa Iron Bank of Bravoos faktörü var oradanda bir paralı asker grubu katılacak.Aurane Su var kraliyet donanmasını kaçırdı kendisi de Stannis’e katılabilir.Yani savaşı kazandığı takdirde Stannis’in önü baya bir açık.

Ayrıca ben G.R.R.M’ın seriyi diziye feda edeceğini düşünmüyorum ve inşallah da böyle birşey olmaz.

Serideki şartlar çok daha ağırdı mevsimsel olarak, tabi yanlış hatırlamıyorsam. Stannis’in askerlerinin onu terk edeceğini ben de düşünmüyorum. Bolton’ın daha fazla adamı da var. Yani oldukça zor şartlar. Stannis’in bu sefer bu kadar zor şartların altından kalkabileceğini düşünmüyorum. Aslında dizide ölene kadar kazanacağını düşünüyordum. Şimdi işler sıkıntı.

Aslında şeyide düşünüyorum ya Stannis Justine dedi eğer Bravostan bulursan Aryayıda al getir evet çok zor bulunması büyük ihtimal bulamayacakta :d ama eğer getirirse jona, çok büyük güç kazanır