Star Wars


#1

Yıldız Savaşları, George Lucas tarafından tasarlanmış, öncelikle filmleriyle tanınmış, sonraki yıllarda çizgiroman, bilgisayar ve konsol oyunları, televizyon yapımları vb. dallarda ününü geliştirmiş kurgusal evren ve markadır. Film serisinin ilki 25 Mayıs 1977’de, 20th Century Fox tarafından Star Wars(Yıldız Savaşları) ismiyle yayınlanmış ve dünya çapında bir popüler kültür fenomeni olmuştur. Üçer yıl arayla iki devam filmi yayınlanmıştır. Orijinal üçlemenin son filminin yayınlanmasının 16 yıl ardından, “öncül” üçlemenin ilk filmi yayınlanmıştır ve tekrar üçer yıl arayla, diğer iki film de yayınlanarak, tüm seri 19 Mayıs 2005’te tamamlanmıştır.
2008 yılı verilerine göre altı Yıldız Savaşları filminin toplam hasılatı yaklaşık olarak 4.41 milyar dolardır.Bu hasılatla Yıldız Savaşları serisi, James Bond ve Harry Potter serilerinin ardından en çok hasılat yapmış üçüncü film serisi olmuştur.
Gearge Lucas filmleri, kitaplar, televizyon dizileri, video oyunları ve çizgiromanlar gibi birçok farklı alanda yayınların ortaya çıkmasına vesile olmuştur. Üçlemede tasvir edilen kurguya pekçok yenilik getiren bu yan ürünler, serinin takipçileri tarafından Genişletilmiş Evren adıyla bilinen kurgusal evrenin oluşmasına imkan sağlamıştır. Bu yayınlar sayesinde filmler arasındaki boşlukta, Star Wars markasının popülerliği ve değeri korunmuştur. 2008 yılında Star Wars: Klon Savaşları adlı film, üçlemeler serisi haricinde yayınlanmış tek film olma özelliğiyle gösterime girmiştir. Bu film ayrıca, daha sonra aynı adla yayınlanmaya başlamış televizyon dizisine de bir başlangıç teşkil etmektedir. Ayrıca bu film, seride yayınlanmış ilk animasyon filmdir.


#2

Güç seninle olsun :slight_smile:


#3

Eşsiz bir seridir. Çok severim. Ezbere bildiğim söylenebilir =)


#4

Star Wars hayranları bu kadar mı yahu? Forumda ciddi bir “Force” kaybı görüyorum, "Force"suzluktan öleceğiz vallahi.
Star Wars bir tanedir, vazgeçilmez olandır, kıymetlimissstir.


#5

Ben konuyu sen uplayınca gördüm :smiley: Star wars iyidir. Bir tanedir. Candır. Canandır. R2 da reyizdir ayrıca.

Hadi grup kuralım. Rp yaparız. May the force be with you falan :stuck_out_tongue:


#6

Gerçekten muhteşem seri.Obi Wan Anakin’in ağzına edince çok rahatlamıştım.


#7

Niye la :smiley:


#8

Anakin gitti Windu’yu öldürdü.Çoluk çocuğu doğradı.


#9

Evet bence de güzel sahneydi. İnsan karşısına gerçek bir Jedi almadan önce iki kez düşünmeli, ibretlik. :slight_smile:


#10

Star Wars,izlememiş,sevmeyen birisi gördüğümde ortamdan kaçmaya çalışırım.HIMYM’deki Ted,Marshall ve Barney’nin abarttığı kadar var yani;Çünkü Star Wars bu olayların devidir izlememek hakaret gibidir.SW izlememiş birisiyle hayatımı birleştirmeyi de düşünmüyorum,çocuğum olunca filmleri izlemezse ağzına kürekle vurmak istiyorum.

May the force be with you


#11

http://http://www.youtube.com/watch?v=0oH7tRN_0sc


#12


#13

Harika bir seri olmasına rağmen şu sıralar , paranın kölesi olmuş George Lucas tarafından şuan yerlerde sürünmektedir.En çok merak edilenleri değilde hala kimsenin takmadığı dönemlerin kitaplarını yaptıran bu adam .SW fanlarının kellesini istediği yegane kişidir.En son gördüğümde Anakinin torunun torunun maceralarını anlatan bir çizgi roman bile yaptırmıştı.Bunları yapacağına Anakinin Ahsoka’ı nasıl öldüğünü yada Ahsokanın nasıl kaçtığını felan anlat sana be adam .

Birde bu aralar SWTOR çıktı diye Eski Cumhuriyet dönemine bir geçiş var .Eski Cumhuriyet dönemi de çok kötü değildir. Bakıp göreceğiz artık.

NOT:Sadece üçlemeleri izleyerek Sw fanı olunmaz .Kitaplarını da okuyun daha detaylı öğrenirsiniz meseleleri.


#14

SW: Legacy’den bahsediyorsun sanırım. Cade Skywalker iyidir. Ben severim. Ayrıca Darth Krayt’ın İki kuralını yıkıp Bir kuralını getirmesiyle işler daha bir güzel olmuş. Ama dediğin gibi George Lucas SW’a para uğruna tecavüz ediyor. Ahsoka gibi bir karakterin eklenmesi yada Darth Maul’un ölmemiş olması.


#15

Klon savaslari 3.sezon 18.bolume kadar iyiydi. Sonra darth maul falan girdi mahveddiler.


#16

Herşey iyi güzel de şu üçlemeler çok tutulduktan sonra o üçlemelerin üzerine yaptıkları kitaplar veya diziler epey bıkkınlık veriyor.

Yani bu kadarda olmaz ki canım diyorsun ama yine birşeyler araya sıkıştırıyorlar.Anakinin hangi boş günü varsa maşallah hepsi savaşlarda geçmiş .Önceden bilseydik ilk onları okuyup, izlerdik. İyi ki bir Klon Savaşlarını üçlemeye tam koyamadılar.Maşallah içimiz dışımız klon savaşları oldu.Çizgi romanlar , diziler , kitaplar…Ne mübarek bir dönemmiş arkadaş.Hergün ayrı bir olay.Koskoca seri Yaprak Dökümüne döndü her saat başı ayrı bir vukuat.


#17

Fimleri pek hoşuma gitmemişti bana biraz saçma geldi fakat Darth Vader favori karakterlerimden :smiley:


#18

Klon Savaşları denen şeye bir kere bile dönüp bakmadım. Bakmayı da düşünmüyorum.


#19

hayret kimse izleme sıralamasından bahsetmemiş :smiley:


#20

4 ve 5 akar, diğerlerini pek sevmem. Hele ki 1. ve 2. hiç çekilmeseydi keşke.