Star Wars

Aynen bence de durum o ama evren kesinlikle mükemmel değil. Evrenine pek hakim olmasam da bir çok noktada eksiklerinin ve saçmalıklarım olduğunun farkındayım ama yine de severim. Jar Jar harbiden çok gıcık bir karakter ama.

Benim sakar karakterlere çocukluktan gelen bir sempatim var ya o yüzden seviyorum.

Eskiden ne SW hastasıydım be, koleksiyonum bile vardı minik çaplı, gerçi hala var. :smiley: Obi Wan hastası bir insandım ki hala severim. Ben 2. üçlemede tanıdım seriyi, sonra ilk üçlemeyi falan izledim. Sonrası mı? Leşşşşşşşşşşşşşşş Animasyonu izliyorudm, bıraktım. Yeni filmleri izlemedim bile, senede bir iki tane çıkarmaya başladılar. Kalite ne olabilir ki? Sonuç olarak ben gibi hastası olan arkadaşım ilk serilerin havasında olmadığını ama yine de güzel olduğunu söylemişti ama ben köklere bağlı bir tipim, ilgimi çekmediğinden izlemiyorum. TV’de görürsem bakarım.

The force awakens fena değildi ama son çıkan the last jedi cidden oldukça kötüydü bence. Animasyonu ise hala izliyorum, fena değil aslında.

Starwars un efsane olma sebebi bilgisayar ve efekt diye kavramlar yokken herşeyin el emeği ile yapılıp film yapılmasındaydı. Animas yok sistemi kesinlikle bozdu filmi
son filmde Luke ve Ben arası kavga sebebi saçmalık ötesiydi sanki yapan başka bir luke tu.
neyse herşeye rağmen seriyi seviyorum ben ama serideki asıl kusur tadında bırakmamak oldu. Tam manası ile pazar ürünü oldu; seri filmler peş peşe, Çizgi filmler, yan konulu filmler bunlar Starwarsluk değil bence onun özü ilk 3 lemedeydi, hadi 3 daha eklediniz, 3 film e daha ne gerek vardı onlarda oldu hadi diğer yan filmler 3 farklı tane benim gördüğüm çigi serilere ne demeli starwars birazda gizeminde ulaşılmazlığındaydı tadı

Son olarak Jar jar ben onu izlemeyi sevmiştim. ne yani o koca evrende salak karakter olamazmıydı :smiley:

Hazır gündeme gelmişken epeydir merak ettiğim bir şey sorayım… Ben hayatımda Star Wars izlemedim, hatta konusunu bile tam olarak bilmem. Benim için ışın kılıçları ile savaşan iyiler ve kötülerin olduğu uzay mekikli bir hikaye :smile:
Ama… Emilia Clarke’ı sevdiğim için ilk kez Star Wars ile alakalı bir şey izlemek istiyorum, yani şu Han Solo filmini. Fakat sorun şu ki… Şimdi ben bu filmi izlesem bir şey anlar mıyım? Star Wars’un ana hikayesi ile ne kadar bağlantılı?

İzlemedim ama Han Solo karakterinin gençliğini anlatan bir film olduğu için ANA HİKAYE ile doğrudan bağlantılı değil. Sadece İmparatorluk, Jedi/Sith kavramları vs. ve eğer bahsi geçmişse Klonların Savaşı, Vader gibi tipler sana yabancı gelecektir.

İzleyebilirsin sorun yok ana serinin son iki filminden daha iyi zaten :smiley:

Cevaplar için teşekkürler :kissing_heart: İzleyeyim ben o zaman :grin:

Evet gerçekten de öyle oldu ama daha fazla filmin çekilmesine karşı değilim ben. Yeni yapımlar kaliteli olduğu sürece sorun yok ama işte onu beceremiyorlar.

Hahahah olabilir elbette ama mesele Binks’in salaklığı değil bu salaklığa rağmen Cumhuriyet’te bu kadar yükseğe gelmesi ve aşırı şansı :smiley:

Son sahnede Sadece bir adam çıkıyor. (Işın kılıcı açarak) bir o ilgili ana seriyle o da onemli bir detay değil zaten. Ayrıca Emilla iyi oynamış karakterini.

salak şansı o da akıllılar anlamaz:rofl::rofl::rofl::joy: