Stark Hanesinin abartılması

Bunu yazan kişide sabahtan akşama kadar komutanlarından azar işitip sonra internet ortamında 15-18 yaş arasındaki gençler üzerinden ego tatmini yapan, ırkından Lazlığından utanan ( bir karadenizli olarak seni kınıyorum) aşağılık kompleksli bir arkadaş.

Ve en son discord kanalımızdan ağlayarak uzaklaşmıştı. Looooool

@Himura Kenshin Şimdi sana sayacağım bin türlü küfür ve 300 e yakın sıfat var.Söyledim kabul et.Ulan tek hücreli ben 52 kilo adamım.Tüm hayatım boyunca zayıf olduğum için dalga geçtiler benle.Bunu söylememim sebebi bana obez demen.Lan 52 kilo adam nasıl obez olsun ?

Strkları sevmediğim ve eleştirdiğim için az önce uyarı puanım %40 oldu.Bu mesajdan sonra banlanacağım için kısa keseceğim zaten silinecek mesaj.4 yıl önce kayıt oldum ve durumlarımdan dolayı foruma ara vermek zorunda kaldım.4 yıl önce bu forumu bıraktığım zaman çok üzülmüştüm.Çünkü muhabbet mükemmeldi,forum çok zevkliydi,herkes birbirini sever sayardı.Şimdi ise ergen Strkçılar ve diziyi 9gagten görüp başlayan tipler forumu ele geçirmiş.Bu durum moderatorlerinde Strklara tapmasıyla hat safhaya ulaşmış durumda.Strkları sevmemek ban sebebi ise beni ip’mden banlayın isterseniz umrumda olmaz.Sizin gibi bebeler bu diziyi çocuk oyuncağı yaptığı için üzgünüm sadece…

Doğru starklar çok güçlü ya aşırı abartmış martin hiç adil değil . kıhrılsın mırtın.s.s
Warglık özelliklerinden başka bir özelliği olmayan bir hane şahsen ben Jon mu Jamie mi derseniz Jamie kılıç konusunda daha iyi derim. Arya’nın no name olması tamamen çabalarıyla kazanılmış bir özellik. Tyrellere bakarsak çok zor alınabilicek kaleleri yıllarca kuşatmalara dayanılıcak erzakları var. Lannister kalesi tarih boyunca düşmemiş dorne desen zaten savaş konusunda iyiler coğrafi olarakta iyi konumdalar. Aslında martin haneleri denkleştirmek için hepsine ayrı özellikler vermiş. Ama işleniş bakımından targeryan ve starkları daha derin işlemiş bu konuda katılırım. Güç konusunda katılmıyorum. Hane öyle çokta onurlu bir hane değil aslında yani her üyesi onurdan ölmedi. Sansa mesela müthiş gelişim gösterdi ama bu gelişimler sadece starklarda değil lannisterlarda daha çok oldu. Örneğin tyrion sarhoş ve kızlarla yatan başlarda antipati duyduğumuz karakterdi şimdi bir çoğu seviyor. Cercei kara su savaşında çocuklarına zehir içirecekti neredeyse şuan çok iyi savaşıyor. Jaime gösterdiği gelişime kimse laf etmez sanırım. Targeryan tek bir kız neler yaptı. Bir çok bölümde şişirildi dotrakileri denizden geçirdi köleliği kaldırdı lekesizlerin kraliçesi oldu ejderhaları doğurdu vs. Tek bir hanede toplanmadı güç bence. Sadece daha derin işlendi.

Benim için Stark hanesi demek ; sadakat demek. Onurunu gururunu, aileni ya da ailen olmuş insanları her şeyin önüne koymak demek.

Stark ailesi demek trajedi demek. Paramparça olmuş, dağılmış hayatlar demek.

Kimine göre onurları ve inançları uğruna tekrar tekrar aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar bekleyen aptallar, kimine göre ilkelerini çiğnemeyen ölüme kendi doğru ve inandıklarıyla dosdoğru yürüyen insanlar demek.

Stark hanesi demek doğru ya da yanlış kafada bin tilki dolaşmadan, oyunsuz dolapsız bir seyi dosdoğruca yapmak demek.

Starklar kuzeyin kilit hanesi.Stark olmazsa kuzey çöker.Bu yüzden abartılmak zorundalar yoksa neden abartılsınlar.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İnsanları ergenlikle suçlayan ergen arkadaşımız kendi yazdığı kelimelere sansğr koyarak olgunluğunu arşa çıkarıyor. Acaba banlanan Jaime meraklası ergenlerden birisi mi diye sormaktan kendimi alamıyorum.

Yazdığın özellikler starklara Jaime nasıl yazmış nasıl bir karakter gelişimi diye ağzını sulandırarak anlattığın kitap yazarından veriliyor. Yani örneklemimiz kitabın içinde bulunduğu küme ve sen starklara nasıl bu özellikler verilir diyorsun. Yazar böyle düşünmüş kimseni abarttığı da yok.

Robb kumandasındaki kuzey kuvvetleri girdikleri her savaşı kazanarak abartılmadan lannister klanından ne kadar üstü olduğunu ispatlamıştır. Ancak klanınıza münasip arkadan vurma, misafir olduğu yerde öldürülme gibi ağıza alınmayacak hareketlerle yok olduğu yanılgısına düşülmüştür.

Ayrıca STARK hanesinde lannister klanında bulunan ensestlik çocuk katilliği yemin bozanlık gibi yerine onur sadakat ve hatta aptallık olması tercihimizdir.

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuzey’in en önemli hanesidir Stark’lar. En önemli kişi tarafıdan kurulmuş bir hane.

@xxsalcaxx adres ver senin dilin çok uzun

Açıkçası ben Starkları seviyorum ve yaptıkları tek şey onurlu olmaya çalışmak, kendi değerleri içinde yanlış yapmamaya çalışmak. Evet bulundukları dünya buna elverişli mi tartışılır malum hepsi teker teker öldü :frowning: Ama çıkarcı değiller ve doğru olduğunu düşündükleri şey için savaşıyorlar ve bu benim çok saygı duyduğum ve sevdiğim bir şey.
Taht oyunları onlara göre değil , düz adamlar işte :smiley:
Ve ben abartıldıklarını da düşünmüyorum. Sur’u inşa etmişler bi kere , Kuzey’deki haneleri kontrol almışlar, ki Kuzeydeki hanelerin ne kadar zor olduklarını gördük.
Bana kalırsa gerçekten çok öenmliler ASOIAF evreninde.

Sen olayı çok yanlış anlamışsın arkadaşım dur anlatayım Güneyli krallar altınları kadınları ile refah içinde otururken Kışı karşılıyan Kuzeyliler Starklar oluyor. Onlar olmasa ne demir Taht kalırdı nede başka bir şey Night King’i Kim durdurduyor şuan Brandon Starkın Yaptığı büyülü Duvar değil mi. White Walker’ından Yabanisine kadar her türlü bela nerde Kuzeyde Bırakta abartsınlar öyle sansürlemeyle olmaz bu işler yada milletin kalesini çalmakla. Getir güneyli krallarından birisini koy Winterfell’e İki gün sonra oturduğu koltukta donarak ölür. Kuzeyliler ilk insanlardır. İşgalci değillerdir. O yüzden bir onurları var ve onu korurlar. Onurları uğrunda ölmeyi göze almışlar ve hala aptallık ediyorlar diyen arkadaşlar var. Ne yapsınlar şereflerini terk mi etsinler. Burda George Martin anlatımıyla gayet iyi iş çıkarmış Bir tarafta para için ruhunu satanlar diğer tarafta Starklar.

Stark Hanesi ile ilgili kısımlara katılmakla birlikte katılmadığım bir kaç şeyi belirtmek istiyorum.
Şöyle yazmışsın : ‘Kuzeyliler ilk insanlardır.İşgalci değillerdir.Bir onurları var ve onu korurlar.’ Bu söylediğin doğru değil.Kuzeyliler Westeros’a ayak basan ilk insanlardandır doğru.Essos’tan Westeros’a geçmişlerdir ve Orman’ın çocuklarına ait olan yerleri işgal etmişlerdir,çocukların Tanrılarına ait olan yürek ağaçlarını yakmışlardır.Aralarında savaşlar başlamıştır.Yani Kuzeyli’lere ‘İlk İnsanlar’ derken Essos’tan Westeros’u işgale gelen ilk insanlar anlamında söylenmektedir.Yani Westeros’un ilk işgalcileri olarak bilinirler.

Açılan konu şunlar gibi olmuş;
1.Maradona’yı sevmiyorum ya neden gelmiş geçmiş en iyi futbolcu? Abartıldığını düşünüyormusunuz ? Bence de abartılıyor, ne öyle iki dünya kupası iki üç çalım başka da bir şey yok…

1. Aragorn’u seviyormusunuz? O ne öyle ya adama power up üzerine power up vermişler, aslında Elfler çok daha sağlam karakterler…(.-Adam yarı elf hacı) Olsun ama bir elf değil…

2. Abi Amerika sizce de fazla abartılmıyor mu ya? Rusya var Çin var,var oğlu var…

Yazarın yazmaya başladığı ana karakterlerin( ölenler dahil) %60 ı Stark, bırak ta abartsın… Ayrıca o yazdığın warglık, cartlık curtlukların neden hep Starklar’da olduğunun mantıklı açıklamasını sayabilecek zilyon tane adam da bu konunun altında belirir de senin konuyu açış şeklinden dolayı hiçbiri sana cevap vermeye yeltenmemiştir arkadaşım.

St*rk diyen birini ciddiye alamam

Diğer hanelerin yaptıklarına (arkadan iş çevirme, stratejiler) bakarsak, her daim erdemli davranan yalnız Starklar var. Bozmadıkları onur çizgisi onları kurban rolüne itse de, bu onları diğerlerinden daha özel yapıyor ve pek çok kişi sempati besliyor, normal bence.

Nolursa olsun herhangi bir haneye veya isime * koyarak yazan birini ciddiye almamak lazım

Tv yi açtınız Kemal Sunal filmi var. Bu Kemal Sunalda çok abartıldı filmin her sahnesinde o var diyor musunuz ? Beğenin yada beğenmeyin Buz ve Ateşin şarkısı evreninde başrol karakterlerde değil ailelerde.Bu aileler içinde en önde olanı da Starklar.! Tabiki başrolu verdiği haneye torpil geçecek pek torpil geçtiği söylenemese de, en fazla zarar ve ne olduğu, ne olacağı belirsiz aile onlar şuan

Şimdi, bir konu açarsın; x hanesini seversin sevmezsin ya da abartıldığını düşünür veya yeteri kadar değer verilmediğini düşünürsün buna eyvallah, bu tartışılır. Zaten forumun amacı da bu.

Lakin S*tark yazarak ya da Nd, Snsa gibi yamuk Türkçe ve sözde var olan zekayı kullanarak üstü kapalı hakaret etme çabasına girersen burada tartışılmaya başlanan yazarın üslubu olur, açtığı konu değil. Açık açık söylüyorum Stark hayranıyım ve Targları da severim; ayrıca Dayne ailesini ve az buçuk da Martelleri (Doran ve Oberyn yüzünden) sevmekteyim. Lakin sevdiklerim dışında bir karakter ya da hane için de bu üslup ile bir konu açılsa ben yine rahatsız olur, şikayetimi belirtirim. Aşağılamak ve hakaret etmek ancak olgunlaşmamış ve kişilik sorunları olan boş kafalı insanları kullandığı bir üslup olarak bilinir. Kafası dolu olan, kelime haznesi gelişmiş, kişiliği oturmuş ve olgunlaşmış bir insandan -çıldırtmadığınız sürece- hakaret ve aşağılama duymazsınız. Bundan sonra herkes yazıp çizip konuşurken bu gerçeği göz önüne alarak kendisine yaraşanı yapsın derim.

Stark hanesi abartılmış mı? Neden seviyorsunuz?

İlk insanların kanından gelen Stark ailesinde varg yeteneği olması, Arya’nın suikastçı olarak yetişmesi, Bran’ın üç gözlü karga(evet, kuzgun değil, karga) olarak yetiştirilmeye başlanması gibi şeyler size abartı olarak gelebilir ama bu hane, 8 bin yıllık geçmişe sahip kadim bir aileye ait. Bu kadar eski bir ailenin de bırakın biraz büyüsü olsun. Targlar da ejderhaya biniyor, ateşe dayanıklı ve bulaşıcı hastalıklara yakalanmıyorlar. Beğenin ya da beğenmeyin bu seride Stark, Targaryen ve Lannister haneleri temel merkezde yer alan ailelere ait ve savaş, bu üçü arasında dönüyor. Hatta bu üçlü şampiyona 4. olarak bir köşeden Barthları bile ekleyebilirsiniz, o da Stannis yüzünden. Hal böyle olunca her hanenin kendine özel bir tarihi ve özellikleri söz konusu; Starklara da varg yeteneği düşmüş. Arya’nın suikastçı olarak yetişmesi öyle huuuuuu muazzam; bu aile köşeyi döndü diyebileceğimiz bir şey değil ama evet, kullanmasını bilirse faydası olur. Bu kadarını abartı görmek asıl abartı bence.

Starklar şu an bitik durumda zaten; Kışyarı kaybedilmiş, hayatta kalanlar dört bir yana dağılmış, birinin akıbeti muamma. Robb’un ölümünden beri de bu haldeler hatta Ned’in ölümünden beri bile diyebiliriz. Adamlar sefilleri oynarken nasıl abartı diyebilirsiniz ki? Varg olmak bu kadar mahir idi de neden bütün hepsi bir olup kuzeyi ellerinde tutamadı vs. de savaşı kaybetti? Demek öyle abartılı bir şey yok ortada.

Neden seviyorum? İlk gördüğümde kurt arması yüzünden milliyetçiliğim tetiklendi; ayrıca şeref sahibi olmaları, buna önem vermeleri; diğer haneler gibi çalıp çırpma ve tecavüz gibi şeyleri mazur görmemeleri asil kanlı olduklarını düşünmeme sebep oldu. Biraz kendi kültürümle bağdaştırdım yani, öyle söyleyim. Jon ve Arya’yı da ayrı seviyorum. :slight_smile:

Bu biraz sığ bir düşünce şekli bence. Sadece ilk 3 kitabı okumuş birinin söyleyeceği bir şey gibi duruyor. Martelller bambaşka bir taraf, ilk bakışta öyle gözükseler de aslında yancı değiller. Greyjoyları zaten bahsetmeme bile gerek yok.

Mesele bu ailenin süper güçleri olması değil, mesele bu ailenin evren için bile fazlaca fantastik biçimde iyi ve onurlu olmaları. Şartların talihsizliğinden yapılan hataları saymazsak bu aileden çürük elma çıkmadı hiç. Sadece Sansa o da annesinin güneyli kanı yüzünden. Zaten bence kendisi resmî olarak Tully olmamasına rağmen Tully yavşaklığını güzel temsil etti.[quote=“TheWitcherer, post:39, topic:9424”]
Bu biraz sığ bir düşünce şekli bence. Sadece ilk 3 kitabı okumuş birinin söyleyeceği bir şey gibi duruyor. Martelller bambaşka bir taraf, ilk bakışta öyle gözükseler de aslında yancı değiller. Greyjoyları zaten bahsetmeme bile gerek yok.
[/quote]

Aslında çok da yanlış sayılmaz. Nitekim bu üçlü hala önemli ve asıl olayların döndüğü aileler. Söylediğin aileler biraz da potansiyele dayalı ama henüz ne kadar önemli konuma gelecekler belirsiz. Zaten Martin ilk olarak 3 aileyi düşünmüş, Targaryen, Stark ve Lannister. Zaten güller savaşı esin kaynağı. Yani Targlar asıl hane ve Starklarla Lannisterlar Targlar gidince savaşan aileler.

Ama @YeniAy_Ottoman ‘ın yorumunda katılmadığım nokta bence Baratheonlar o kadar önemli değil. Evet Stannis var ama finale kalabileceğini sanmıyorum ve şuan için aile Stannis’dwn ibaret. Westeros mitolojisindeki etkisi açısından ise Tanrı olayını saymazsak en yüzeysel ailelerden birisi.