Stark Ordusuna Ne Oldu?

Stark ordusuna ne oldu çok merak ediyorum … 3500 asker İkizler’de öldü . Nehirova askerleri dağıldı … Ama 18 bin kişilik bi ordu vardı ortada ki bu sadece Kuzeyli adam sayısıydı . Stark ordusunun tümüne ne oldu ?

Fısıltılı Orman–5.000
–İkizlerde bu adamların neredeyse hepsi öldü.

Yeşil Çatal-16.000
–İkizler’e 13.000 kişi çekildi desek
–Harrenhal’a 11.000 küsür kişi gitti
–Gölgeli Vadi’de 3.000 kişi öldü.
–Yakut Geçidinde 2.000 kişi öldü.

Roose’da kalan 6.000 kişiyle kuzeye geri döndü

rhaegar ikizlere 13000 kişi çekildi derken anlamadım ne demek istediğini.

2000 tywilanistara yem gitti.
3000 dediğin gibi bolton gönderdi.
3000 karstarklar dagıldı.
bir okadar freyler kalesine döndü.
3500 katledildi.

kalan 6000 i roose la kuzeye cekildi dedin.

yapılan savaşlarda ölenler var.nehirovada bırakılan vardır illaki. su an 20000 i geçti gibi. biraz daha detaylıca yazsan :wink:

Robb Güneye toplam 21.000 asker ile indi.
Robb’un 5.000 askeri de savaşlarda ve İkizlerde bitti.

Roose’un 16.000’i
+3.000 kişi Yeşil Çatal’da öldü desek.
+2.000 Gölgeli Vadi
+2.000 Yakut Geçidinde
Ben Karstarkları katmadım onu da ve dağılan askerleri de eklersek +2.000
+1.000 de İkizlerde öldü

6.000 de Roose’un

Bu rakamlar galiba en yakın gerçeğe

–Robb 18.000 asker ile İkizlere geldiğinde 1000 süvari 3000 piyade Frey adamını ordusuna kattı. İkizlerin savunması için 400 kuzeyli(Ser Talhart’ın emrinde) +400 Frey kalede kaldı. Düz hesap 21.000 adam savaş için harekete geçti.

-Robb’un 5000 adamı var.
—Roose 16.000 adamla Yeşil Çatal’a geldi, 5000 civarı kayıpla geri çekildi.
—Gölgeli Vadi’de 3000 kuzeyli öldürüldü.
—1500 Frey, Roose’un ordusundan ayrıldı.
—Yakut Geçitte 2000 kuzeyli öldü ve Roose Kzıl Düğün’de Stark’lara sadık olacak 500 kuzeyliyi geçitte tutması için görevlendirdi.

Sonuç olarak ezici çoğunluğu Dehşet Kalesine bağlı 500 atlı 3000 piyade İkizler’e geldi ve Frey’lerle birleşerek Robb’un 3500 kişilik ordusunu çok az kayıpla yok ettiler.

hatırlatmayın yaa :frowning:

insan üzülüyor lannister olsada :smiley:

Yalan oldu yalan.Kış ilk Stark’ları vurdu.

Manderly ve Dustinlerin hala adamları var diye biliyorum :o
Bir de adalılar var tabi.

Asıl Lannister ordusu yalan oldu.

gerçekten starklar yalan oldu…

ben askerlere üzülüyorum.stark olup olmaması önemli değil.böyle de iyi kalpli birisiyim

bu arada starkların kalesinden cıkan kendi kuvvetleri kaç bin bilen var mı?
bana bu sayılar biraz mantıklı gelmedi acıkcası ( yukarıdaki yazılan kayıpları kastetmiyorum) bir kac hanenin asker sayısı toplamı 12.000 yapıyor neredeyse.diğerleri ozamn cok cok az askerle gelmiş. yada gercekten kuzeyde insan yok! yada derebeyleri cok güçsüz.

Güneye giden ordu Roose Bolton’ın emrindeki ordu hariç yok oldu fakat Kuzeyde hala büyük bir ordu var.

-Dağ Klanları 3.000 asker çıkartıyor.
-Umber, Mormont ve Glover Haneleri toplam 1.000 asker çıkarrtı.
-Reed Hanesi savaş girmedi tahminen en az 1.000 askerleri vardı.
-Wyman Manderly savaş botunca 30 gemiden oluşan bir filo inşa etti.Kuzeyin en büyük şehri olan Beyaz Limanda Locke, Woolfield gibi hanelerin desteğini aldı.Hornwood arazilerinden kaçan askerleri ve halkı himayesine aldı güçlü geliriyle paralı askerler satın aldı yani şu anda elinde 5.000-10.000 arası bir ordu var.

Bişey daha sorcam bu konu başlığı altında ; Stark Sancağı altındaki Lordların tam kayıplarını ve kalelerinde kaç adamla kaldıklarını bilen biri varmı ? Bide Tully sancaktarlarının askerleri stark ordusunun 21.000 kişilik ordusuna dahilmi diye sorcam ama İkizler’e gelmeden önce bu ordu vardı sanırım ve Tullyler nerden gelmiş olcak dedim kendime :slight_smile:

Wyman Manderly Stannisin destekcisi oluyo sanırım 5.kitaptan bazı spoilerler yedim de :smiley: Reed hanesi neden savaşa katılmadı bi bilgin varmı ?

21000 kişilik ordunun 16000’ini daha önce Starklar’a onlarca kez isyan etmiş olan dehşet kalesi lorduna emenat edersen o adam senin kafanı keser kurdunun kafasını bedenine diktirir.

hangi kral,hangi aklı başında insan ordusunun %75 ini başkasına emanet eder .?

Stark ordusuna ne olacak bir kısmı ölürken bir kısmı evine geri döndü genellikle tüm savaşlarda olduğu gibi…

Haklısın o konuda Roose Bolton’a ordu ağırlığını emanet etmemeliydi

Çok haklısın.Roose zekice Robb’un tecrübesizliğinden yararlandı ve işi bitirdi.

Bu işte Tywin Lannister’ın da parmağı olduğunu unutma Roose , Tywin ve Walder Frey bu işte olmasa hiçbişey yapamzdı

Ama şöyle bir şey var bunu bir Galbart Glover , bir Greatjon yapmazdı.