Strong Hanesi

STRONG HANESİ

Şu an ki Lord’u: Hane soyu tükenmiştir.
Yerleşke: Harrenhall idi.
Bölge: Nevirova
Derebeyi: Tully Hanesi
Tarihi: Aegon’un Fethi sonrası 1-196 yılları arası.

Strong Hanesi Nehirova’daki asil hanelerden birisiydi. Yerleşkeleri Harrenhall idi ve tıpkı yerleşkesi Harrenhall olan her haneye olduğu gibi onlarda yok olmuşlardı. Yarı güvenilir kaynaklara göre armaları beyaz zemin üzerine üç şerit şeklinde mavi, kırmızı ve yeşil idi.

TARİHİ

Bilindiği gibi Harrenhall tarihte birçok haneye ev sahipliği yapmıştı. Özellikle Aegon’un Fethi’nden sonra Qoherys Hanesi’nden başlayıp Whent Hanesi’ne kadar pek çok asil hane burada yaşamış ve fakat hepsi yok olmuştu. Strong Hanesi’nin de buraya yerleşmiş olan dördüncü hane oldukları ve bununda takriben I. Jaehaerys ile Rhaenyra Targaryen dönemleri arasında gerçekleştiği kabul edilmektedir.

Hanenin Aegon’un Fethi’nden hemen sonra kurulup, 196 yılında son bulduğu tahmin edilmektedir.

—SPOILER—

  1. YY SONUNDA BİLİNEN STRONG HANESİ

Serideki bilinen Strong’lar şunlar:

*Duncan Strong: Kendisi Westeros’tan sürgün edilmiş, Altın Grup’ta savaşmakta olan ve VI. Aegon Targaryen’e hizmet yemini etmiş bir şövalyedir.

*Denys Strong: Kendisi Duncan Strong gibi Westeros’tan sürgün edilmiş, Altın Grup’ta savaşmakta olan ve VI. Aegon Targaryen’e hizmet yemini etmiş bir şövalyedir.

*Robert Strong

KİTAPLARDA STRONG HANESİ

Ser Lucamore Strong I. Jaeherys Targaryen’ın Kral Muhafızlarından biri idi ve on altı çocuk sahibi olduğunun ortaya çıkmasıyla yeminini bozduğu öğrenildi. Bunun üzerine hadım edildi ve Gece Nöbetçileri’ne katılmak üzere Kral Toprakları’ndan yollandı. Lucamore Strong ile ilgili bir şarkı da bulunmaktadır.

Ayrıca Petyr Baelish Harrenhall’a kim yerleşirse kaderinin Strong Hanesi gibi olmaya mahkum olacağını belirterek Harrenhall’da olduğu iddia edilen lanet hakkında örneklemede bulunmuştu.

@Ser Robert Strong
Strong Hanesine olan ilgini farkettim de iyi bir haber vereyim sana. Crusader Kings 2 AGOT modunun çıkması beklenen yeni versiyonunda çok büyük ihtimal Strong Hanesini oynatabileceksin. Aegon’un İşgali Senaryosu ve tüm hanelerin o zamana kadarki tarihleri,toprakları eklenmiş moda. En ilginci de Harrenhall’un lanetinin de oyuna eklenmesi. Mesela çocuğun olmuyor, kazalar geçiriyorsun, savaşlarda ve düellolarda kaybetme şansın artıyor. Bir dene bakalım laneti alt edebilecek misin?

@Gendry süpersin ne diyebilirim ki sana ilgili konudaki paylaşımların da süperdi zaten bir bug a rastlamadım henüz verdiğin linkteki sürümde fakat sen bu modu da kusursuz çalıştırabileceğimiz ve önceki patchlerin de olduğu linki yine çıktığında bulup paylaşırsan gerçekten hepimiz sana müteşekkir oluruz. :slight_smile:

Sevindim o linkin calismasina. Gerci modsuz oynayinca oyun cok da iyi gelmiyor bana. Modun yeni versiyonu cikinca paylasirim tabi.

:open_mouth: bu mod mevcut mu @“Gendry” ?

Evet @ThadCastle. bildiğimiz GoT modunun Gendry ile yaptığımız konuşma tarihi olan 29.10.12’den sonraki herhangi bi update inde bu haneyi ve daha pek çok gelişmeyi bulabilirsin. :slight_smile: