Sur hakkında bir soru

Şekilde kırmızı yuvarlak içine aldığım yerde Sur bitiyor. Yabanıllar veya Ak Yürüyenler o boşluktan güneye geçemez mi?

Bence orası dağlarla kapalı

Ayrıca duvarda adamda az.Kral şehrinden destek gelmek zorunda

Dağdan geçebilirler değil mi?

Onlar akgezen henüz maharetlerini görmesekte belli olmaz :smiley:

sura yardım için güneyden yardım gelmesi saçma olur bence yoksa kuzey tamamen starkların elinden çıkar güneyliler bir bakıma lanisterlar taş üstünde taş koymazlar:))

Ama diğer şekildede zaten kuzey akgezenlerin olacak yani pek birşey farketmeyecek :slight_smile:

akgezenler bence kuzeyde durmayacak güneye ilerleyecek gerçi ordu göndersinler ii olur şu lanisterlerin gücü bölünür belki staniss ozaman alabilir kral şehrini:)))

Kış yalnızca Kuzeye değil, bütün diyara gelecek.Geldiği zamanda soğuğun,rüzgarın kışın hüküm sürebildiği heryere Ak Yürüyenlerde gidebilecek.

cık geçemezler dağlar enine çok geniş yer kaplıyor :smiley: şu konuya biri açıklık getirsin =D

Geçemezler nedenini şu galiba hemen orda bir nehir var ‘‘Gorge’’ diye. Tahminlerime göre tam olarak Ayazdiş(Frostfang) Dağları eteklerinden geçiyo bu nehir. Gölge Kuleninde sıradağların başlangıcında bulunduğunu göz önüne alırsak geçiş imkansız.

arkadaşlar serinin 4. ve 5. kitabnının orjinalini internetten bulabilir miyiz ? çevirisini yapmayı düşünüyorum bilen varsa yardımcı olur mu ?

yabaniler kücük gruplarla zaten oradan gecebiliyorlar. Ufak tekneleri var ve oradadan Omble ve dag kabilelerin topraklarina ulasabiliyorlar. Ancak Büyük bir orduyo ardan gecirebilmek icin savas gemileri lazim. Ayrica orasini savunmak daha kolay.

Ben de böyle düşünmekteyim. Özellikle 2. sezon sonundan sonra… :slight_smile:

Sadece oradan değil, deniz yoluyla da geçiyorlar zaten. Umberlar, Mormontlar vesaire kuzey beylikleri kovalıyorlar yabanılları. Mormont Catelyn’e neden Mormont kadınlarının da savaşçı olduğunu anlattığında “Erkeklerimiz savaşa gittiğinde yabanıllara karşı savunmasız kalıyorduk, bu yüzden bizde savaşçı olduk. Toprağımızı ve kendimizi korumak için.” bu tarz birşey söylemişti.

Savaşa gittiğinde değil erkekleri uzaklara balık tutmaya gittiğinde.Malum ayı odası çok bereketsiz bir yer.