Susam Sokağı

Susam Sokağı, bir çocuk programı olan “Sesame Street”'in Türkçe uyarlamasıdır. Susam Sokağı programı Türkiye’de 1980’lı yılların sonunda ve 1990’lı yılların başında TRT’de iki sezon yayınlanmış olup, o dönemde çocukların büyük ilgisini toplamıştır. Biri tekrar olmak üzere sabah ve akşam saatlerinde hafta içi her gün iki kez yayımlanmaktaydı.Eğiticimlerin ve psikologlarin okul öncesi ve erken dönem okul çocukları icin son derece yararli buldugu program, ancak iki sezon olarak hazirlandi ve TRT ileriki yıllarda programın eski bölümlerini tekrar etmekle yetindi.
Bir mahalle ortamında geçen program, gerçek ve Muppet karakterlerinden oluşmaktaydı. Eğitici, öğretici ve eğlendirici öğeleriyle okul öncesi ve erken dönem okul çocukları için sevilen ve takip edilen bir program olmakla birlikte, o yıllarda bir kültür olmuş, aynı zamanda TRT klasikleri arasına girmiştir. TRT Çocuk yaz ekranından çıktıktan sonra, tekrar yayına girmiştir.
Dahası ve Karaterler için tıklayın…


Sev dünyayı açılır her kapı! işte Susam Sokağıııı ta tam taaaam!

“Sev dünyayı açılır her kapı! işte Susam Sokağıııı ta tam taaaam!” şunu gördümya tamam ! hemen paylaşmış:P

Şu kırpık aynı Veli Kavlak.

Kurabiye canavarını az taklit etmedim evde :slight_smile:

ben hepsinin dergisini aldim ve halada okuyorum sonra kapagindaki 3-5 yas sinirini gorunce kendi kendime "Lan Şükrü senden adam olmaz "diyorum :smiley:

Vaay profilde anında Elmo olmuş :wink: tickle me elmo!

Su an Afrika da bir ceza evinde,susam sokagi şarkılarıyla mahkumlara eziyet ediyorlarmış.Geçen gün haberlere çıktı :slight_smile:

evet kurabiye canavarına rakip geldi yavaşça bırak kurabiyelerini tepsime! :tongue:

Tepsime? :smiley: Armut piş ağzıma düş? Sana kurabiye kalmadı Elmo :’(

edi ve büdü ne kadar itici gelirdi küçükken :smiley:

edi ile büdünün evlenmesi söz konusu :open_mouth:

sen ve kurabiyesizlik inandırıcı değil My :smile: