Syrio Forel'li Canlandıran Miltos Yerolemou İle Kısa Bir Röportaj

oyuncular

Türkiyeden bir kaç dizi fanının yapmış olduğu kısa söyleşi

X: Merhaba Bay Yerolemou, nasılsınız?
Miltos Yerolemou: Çok iyiyim, teşekkürler, siz nasılsınız?
X: Bizler de iyiyiz, sağolun.

X: Öncelikle sorularımıza yanıt vermeyi kabul ettiğiniz için Türkiye’deki hayranlarınız adına teşekkür ederim. Eğer Syrio Forel’in kaderi sizin elinizde olsaydı neleri değiştirirdiniz?
Miltos Yerolemou: Elbette ki Kral’ın Şehri’nden kaçmasını sağlardım. Ama yine de Arya ve Syrio’nun ayrı kalması üzücü olurdu. Birbirlerini bulmaya çalışırlardı ve bu sırada çeşitli maceralar yaşayıp yolda bir sürü tehlikeyle başa çıkarlardı.

X: Game of Thrones dizisindeki deneyimlerinizi nasıl tanımlarsınız?
Miltos Yerolemou: Kariyerimin şu ana kadarki en heyecanlı dönemiydi, rol için seçilmekten, izleyicilere ve fanlara kadar her şey çok güzeldi. Birçok insanın severek izlediği bu projede yer almaktan çok gurur duydum. Muhteşem, çok yetenekli aktörlerle ve ekiple çalışma fırsatım oldu, çok şey öğrendim ve çok iyi arkadaşlar edindim. Ve oynadığım karakter çok muhteşemdi, o yüzden kendimi şanslı hissediyorum.

X: Syrio dışında hangi karakteri oynamak isterdiniz?
Miltos Yerolemou: Tyrion, en iyi replikler hep onda.

X: Dizinin setinden bize anlatabileceğiniz komik bir hikaye var mı?
Miltos Yerolemou: Lannister sahnesi için kılıçla dövüşmeyi öğrendim. Lannister askerini oynayan Macar figüranların hepsi işlerinde çok iyiydi ve kılıçla dövüşmeyi iyi biliyorlardı. Ben daha yeni öğreniyor olduğum için bazen canlarını yakabiliyordum, hem de oldukça!

X: Sizce Syrio’yu bir kılıç dövüşünde kim yenebilir?
Miltos Yerolemou: Zatoichi, efsanevi kör samuray.

X: Sorularımıza cevap verdiğiniz için gerçekten çok teşekkür ederim. Türkiye’den sevgiler!
Miltos Yerolemou: Asıl ben, benimle iletişime geçtiğin için teşekkür ederim, Türkiye’deki hayranlara selamlar, umarım hoşlarına gider. Arada iletişime geçmekten çekinme.
X: Elbette ki! Tekrardan teşekkürler, hoşçakalın.
Miltos Yerolemou: Sizler de.

Syrio Forel’in ölmesine üzülmüştüm…Gerçekten de dizide heyecan getirecek ve aksiyon sahneleri izlettirebilecek bir karakterdi ama ne yaparsın işte GRRM amcamız bunu da öldürdü…

Syrio’yu bir kılıç dövüşünde kim yenebilir sorusuna mesela diziden bak şu kesin yener diyebileceğin bir adam yok çok iyidi çok :slight_smile:

Elinde tahta kılıç olmasaydı demir bir kılıç olsaydı Sör Mandon Moore’u dorardı…

Kitapta Tahta kılıçla lannister askerlerinin parmağını felan kırıyordu gerçek kılıç olsa tek tek doğrar suyunada yahni yapar yerdi :slight_smile:

‘’’ Elbette ki Kral’ın Şehri’nden kaçmasını sağlardım ‘’ demiş.Yani Syrio öldümü sorusuna cevap vermiş.Ben umutluydum açıkcası.O sahnede Arya kaçarken yere düşen kılıç sesi gelmişti.Tahta düşse sesi farklı olurdu diye düşünüyordum.

Belkide kralın şehrinden kaçamadı orda saklanıyor :smiley:

umarım öyledir :smiley:

Yaşasa kaç yazar hehe :smiley:

Adam king di be :smiley:

bu GRRM’yi cinayetten içeri almak lazım :slight_smile:

hikayelerindeki şok edici ve bir o kadar derinden etkileyici bakış açısından dolayı reformcu yazar ilan etmek lazım :slight_smile:

ama çok acımasız be abi

acıma olunca da kurtlar vadisi gibi oluyor onca şey onca şavaş ama kral lider görünümlü ölmüyor da ölmüyor mübarek ölümsüz sanki

tamam onu biliyorum ama düşene de bu kadar vurulmaz yani
bu starkların çektiğini ben çeksem çıldırırdım

Starkların en büyük hatası onurlu olmalarıydı, e öyle bir dünyada onurun hiç bir önemi yok bence çok onurlular bu yüzden sinir olmuyo değilim Starklara :smiley: İyi oluyo Starklara:biggrin:

Ne alaka Türkler onurlu avrupa bu taht oyunlarındaki gibiydi.Ama ne büyük devletler kurduk neler başardık.Starklarin işi martine kalmış :smiley: