Taht Oyunları'nı en iyi kim oynuyor?

Petyr Baelish kesinlikle. unnamed

Taht Oyunları’nı tam anlamıyla oynayan 3 kişi var : Baelish, Varys ve Illyrio Mopatis.
Varys ve Illyrio çok şey yapıyorlar ama kazandıkları net,somut bir şey yok .
Ama Baelish gerek Vadi’nin Koruyucu’su olması gerek de Harrenhall lordu olması onun Taht Oyunları’nı ne kadar iyi oynadığının göstergesidir . Bence de Baelish.

Baelish Tabiki Adam Dolar Gibi Yükseldi ve yükselmeye devam ediyor

6.kitapta Riverrun’u da alacak herif. Elbette en iyi oynayan kişi. Kendisine özeniyorum.

Baelish. Psikolojik manipülasyon tekniğini olağanüstü derecede iyi uyguluyor. Bu iş için doğmuş gibi… İkinci sırada da Varys var.

Bailsh’in çok güzel hamleleri var ama ben varys diyorum çünkü onun adımları daha sağlam geliyor bana aegon biraz sabırlı olurda bence kral olur

Baelish.

Varys’in okyanus ötesi destekleri var, para baronlarıyla irtibatı var. Tamam Varys de başlarken sadece bir hırsızdı. Ama Varys sonradan Ilryio gibi güçlü bir adamın tam desteğini aldı. Ancak Petyr’ın hiçbir şeyi yok ve kendisinden başka gerçek anlamda dostu bile yok.

Dany targaryen bence

Lütfen Bunun Gerçek Olmadığını Söyle Şaka Yaptım De :smile:

Hocam Sen Olayı Tamamen Yanlış Anlamışsın :slight_smile: biz burda en iyi entrikacıları tartışıyoruz

Onun neresi entrikacı?

Aa yunkai ordularına söz verip sonra saldıran astoparda lekesizleri yalan söyleyerek kazanan kraliçeye nasıl entrikacı demezsiniz

Belli bir çakallık oranı olsa da Baelish veya Varys gibi adamlarla karşılaştıranlar fandır. NET

Çakallık mı dany nın kurnazlıkla hiç alakası yok ne kadar kötü bir taht oyuncusu olduğunu gördük dany hep doğru olduğunu düşündüğü şeyi yapıyor ve bu yüzden başına birsürü bela aldı ve almayada devam edecek

Yukardakini şaka amaclı yazdım

Danny taht oyuncusu muydu ?

Taht oyuncusu yani entrikacı kadın bu işlerde iyi değil

Kışyarı’ndan Eddard Stark

Dany mi?? :smile:
Dany çogunlukla duygulariyla hareket eden biri; iki üç mantikli hareketi, kurnazligi oldu ama taht oyunlarini en iyi oynayan kisi olmak konusunda daha kirk firin ekmek yemesi lazim. Zaten su bahsettigim mantikli, kurnaz hareketler de bildigimiz taht oyunlarindan biraz farkli.
Ki aslinda bana kalirsa, Dany hiçbir zaman bu konuda aday bile olamaz. Duygulariyla hareket etmeyi birakmasi lazim, ee bunu yaparsa da bambaska bir karaktere dönüsür herhalde.

Taht oyunlarini en iyi Varys ve Baelish oynuyor.
Simdiye kadar okudugumuz seylerin yarisi Baelish’in hamleleri, entrikalari ile gerçeklesti. Adam resmen savas yaratiyor, gündem yaratiyor.
Ama ben Varys’i daha önde görüyorum bu konuda. Cok daha mantikli, çok daha zeki, sabirli. Onun planlari, entrikalari uzun vadeli, ince ince islenmis. Aegon’u tahta geçirme planinda basarili olursa, resmen bir kral yaratmis olacak.
Baelish’in olayi milleti birbirine düsürüp bundan faydalanabildigi kadar faydalanmak, çok büyük riskler de aliyor bu sirada. Varys ise bence ayri bir seviye, onun tek bir büyük plani var ama bu hayatinin plani yani.
Varys ve Baelish’i karsi karsi koysak, söyle bir sey hayal ediyorum… Baelish hizli basliyor, türlü türlü oyunlar, entrikalar. Varys epey darbe aliyor ama buna ragmen gayet sakin ve sanki hiç karsilik vermeye hazirlanmiyormus gibi görünüyor, sadece izliyor gibi duruyor. Bu böyle gidiyor. Ama sonunda Varys öyle bir darbe indiriyor ki, Baelish yere seriliyor; tek bir darbe.

Bana hep bu sekilde yansimistir :smile:
Tabi bu, “Baelish’in sonu Varys’in elinden olacak” gibi bir düsüncem oldugu anlamina gelmiyor. Dedigim gibi, bu ikisini karsi karsiya getirirsek, böyle bir senaryo olusuyor kafamda. Yoksa bence ikisinin de sonu ayri ayri, çevirdikleri entrikalar sonucu gerçeklesecek. Seride tekrar birbirlerini görürler mi? Ondan bile emin degilim.

Davos Seaworth. Kaçakçılık yaparken birden Soğan Şövalyesi, Lord ve Kral Stannis’in 1 numaralı adamı oldu

Doran reis tabii ki!