Talisa

İnternette gördüm ve Talisa karşıtı bir insan olduğum için destek verdim. Bu kağıt Arya’nın Tywin Lannisterin masasından aldığı kağıt olabilir mi?
Üçüncü kitaba daha başlamadım, orada bir bilgi var mı bilmiyorum.

çok uzak bir ihtimal. arya nasıl gönderecek kapıdı oraya?

Arya kağıdı göndermiyor, Talisa gönderiyor. Yani Talisa casus oluyor. Demek istediğime göre.

Casus diyen çok kişi gördüm.Ama tam olarak bir bilgim yok.Ayrıca konuyla alakasız olacak belki ama Talisa’yı oynayan hanım abla Charlie Chaplin’in torunuymuş.

ha evet bende şüpheliydim bu konuda. bence ilerde asıl kimliği ortaya çıkacak. kitapta bu kız aslında westerlinh hanesinde. belki ilerde yaparlar.

Bence casus değil ya. Robb’un da şans eseri gidip bir casusa aşık olması mantıksız geliyor bana.
Bence ilerleyen bölümlerde Kuzeyin Kraliçesi Talisa olarak anılacak diye düşünüyorum.
Kitapta akıbeti ne oluyor bilmiyorum ama kitaptada kraliçe Jeyne diye anılır herhalde :slight_smile:

Charlie Chaplin’in kim olduğunu bilmiyorum. Ve umarım bu kız casustur. Hiç sevmiyorum bu kızı.

Kuzeyin Kraliçesi mi? Kuzeyi Güney kısımdan daha çok seviyorum, ve bence kuzeyin kraliçesi daha iyi biri olmalı.

Ben kisaca

Kuzeyin laneti diyorum kendisine, malum olaydan oturu.

(Ciddi spoiler)

Lannisterlara baglı Westerling hanesinden Jeyne Westerling’tir.Tywin Lannisterın kurduğu tuzakla Sarpkaya kalesinde Bran ve Rickon’ın ölüm haberi Robb’a ulaşan Tywin’in emriyle bu kaşarı Robb’un yatagına sokuyolar bizim aptal ergen robb’ta verdigi şeref sözünü bozup freylerle evlilik anlaşmasını bozuyor bu fahişeyle evleniyor sonunda robb’un kellesi gidiyor.

Edit: Küfürlü içerik girmemeye dikkat edelim.

Tywin lannister’ın bu evlilkle alaksı yok birbirlerini seviyorlar hatta Nehirova kuşatılıp Bryden kaçtıgında Jeyne tacını çıkarmak istemiyor annesi onu döverek tacı başından alıyor ayrıca dikkat ettiyseniz Jeyne 3.kitapta çocuk doğumu için annesinin ona bir karışım verdigini söylüyor Cately’ne. ama annesi ve amcası şerefsizin önde gideni herşeyi baştan planlamışlar o karışımın çocuk olmaması için içirdigi teorileri var

Şöyle teori var. Jamie’ye gösterilen asıl Jeyne değil. Çünkü Jamie dar kalçalı diyor. Catelyn ne demişti geniş kalçalı çocuk doğurabilir. Jeyne’in Boğaz’a kaçtığını söyleyenler var

Bence casus bu kadar tesadüf olmaz freylerle aralarını bozmak için yaptılar

Brynden Tully kraliçesini düşmana verecek biri değildir. Eğer nehir boyunca yüzerek kaçtıysa Jeyne’i de yanına almış olabilir. Hatta kesin almıştır diye düşünüyorum ben.

Rivers derken :open_mouth:
Tully ve tabi ki de aldı Jeyne’i yanına :smiley:

Pardon ben Büyük Piçler hakkında çeviri yapa yapa kafayı bozdum. Ondan el alışkanlığı Rivers yazmışım. :slight_smile: