Tanrı Jaime Baba Dini

İddialara göre Martin’in kitabı yazmamasının sebebi Jamie imiş.Jamie ona rüyasında görünerek beklemesini , onu sevenlerin ve doğru yolu bulanların arttığı zamanda çıkarmasını söylemiş.Martinde bu sözü tutacağını söylemiş ve bu yüzden bekliyormuş.

Dikkat edersen Jaime babamız elçisi olarak Sandor’u görevlendirmiş.Aslında bende kıllanmıştım ama Emir demiri keser deyu paylaşı verdim.Neyse bu da bize ders oldu.bir dahakine Ganyan tahminlerini isteriz.

Bu durumda Locke noluyor ?

Jaime Lannister sevilmez mi ya? :grinning:

Beric Dondarrion dinine davet ediyorum sizi. Beric hidayet versin size. Umarım doğru yolu bulursunuz.

Jamie Tanrımız Cersei anamızdır. Jamie “god” Lannister yolunuzu aydınlatsın!

Sulu gözlü bir adam degilim ama şu 2 video’yu izleyipte duygulanmamak elde degil.Jaime’yi anlat deseler ancak bu kadar guzel anlatılardı.İngilizce bilmeyenler icin Türkce altyazılarıda mevcut.vaktiniz varsa izleyin.

Görüyorum ki, Tanrı Jaime Baba dinine iman edenleri sayı her geçen gün artıyor. Elbet bir gün herkes Jaimeye iman edicek. Eğer kayıtlı bir Jaimi dindarı olmak yani ilk mesajda nickinizin olmasını istiyorsanız beni etiketleyin mesajlara hemen yaparım. Jaime yolunuzu aydınlatsın.

Neden Jaime sevgisi bu kadar tepki topluyor arkadaşlar, çok saçma değil mi? İstersem Ramsay fanı olurum kime ne :smiley: biz size sövüyor muyuz Jon Snow’u nasıl sevebiliyorsunuz diye?!

Jaime,bir kere Lannister oldugu icin 1-0 geride basladı.Sımarık,zengin cocugu imajı durumu 2-0’a getirdi.Kızkardesi ile halvet olması ve Starkların sevimli çocugunu kuleden asagı itmesi 3 gol sayıldı,oldu mu 5-0…Baglı oldugu kralı oldurmesi 6-0…Ned stark’la olan husumeti 7-0…Robb ile savasması 8-0…Kuzenini oldurmesi 9-0…

ilk yarı bu sonucla kapandı.Baktıgın zaman sevilmemesi icin cok neden var.Starkların ve Targeryanların fanboy bazındaki ezici ustunluklerini de hesaba katarsak çıkan sonuc hicte sasırtıcı olmaz.ama dedigim gibi bu llk yarıydı ve macın 2.yarısı ile birlikte Jaime,sahalara Tanrının eli lakabıyla bildigimiz maradona gibi döndü.ust uste attıgı calımlar ve gollerle birlikte durumu lehine cevirdi.

• Brienne’yi tecuzden kurtarıp,elinden oldu.bu hareketi 2 gol degerindeydi. 2-9

• Deli kralı nicin öldurdugunu anlatmasyla birlikte binlerce insanın hayatını kurtardıgını ögrendik.2 gol degerinde.4-9.

• Brienne’yi ayıdan kurtardı 5-9

• Tyrion’a olan sevgisi ve zindan dan kacmasına yardım etmesi 2 gol degerinde.7-9

• Cat’in oldugunu ogrendigi halde verdigi sozu tutması.8-9

• Bastaki sımarık zengin cocugu imajından sıyrılıp efendi moduna girmesi.ve Ned stark’la olan husumette haklı taraf olması.9-9

• Cersei ye posta koyup,Starkgeryan ittifakına verdigi sozu tutması ve kuzeye gitmesi.2 gol degerinde…11-9

Su an da macın son dakikaları oynanıyor ve Jaime’nin goller bulması isten bile degil.Simdik ; akılları ilk yarıda kalanlar onu sevmiyor.2.yarıdaki performansına bakanlar ise onun için “Gri” diyor.ama azınlıkta olan bir kitle var ki,ilk yarıdaki performansın aldatıcı oldugunun farkīndalardı bu sebeple çıkan sonuca sasırmadılar.iste onlar biz oluyoruz.Herkesin dogru yolu bulması umidi ile…JAmen.

Emilia kim en çok ağladı sorusuna Nikolaj diye cevap vermiş :smiley:

Tam olarak öyle değil…

Öncelikle durum şu, bir yardım kampanyası sebebiyle çekilen videoda, En’ler oyunu gibi bir şey yapıyorlar, Emilia’ya bu yönde birkaç soru soruluyor.

Sorularda biri : “Game of Thrones son prömiyerinde (galasında) ağlaması en muhtemel kişi?”

Emilia’nın cevabı : “Kit. Hayır, her sey Kit cevabını veremem (gülüyor). Hepimiz. Her birimiz. Eğer ağlamazsanız, bir kalbiniz yok demektir (durumu genele yayıyor burada, galadan bahsetmiyor). Ben ağlayacağım. Annem ağlayacak. Siz de ağlayacaksınız çünkü bu epik ve son sezon. Ve Nikolaj, gözyaşları ile kaplı olacak. Bu kadar. Sadece o güzel, kırılmış adam olacak. Danimarkalı, kırılmış…pasta”

Evet biliyorum videoyu sen atmıştın hatta ama sonuç olarak ağlayacak konusunda iki isim, jon ve jaime öne çıkmış. Onlardan özellikle bahsetmiş.

“En çok kim AĞLADI” değil yani olay.
Ve daha önce de söyledim, bu nihayetinde bir oyun.
Bu oyuncular arasında muhabbet, geyik var ve belki de bununla alakalıdır o söylediği, kırılmış Danimarkalı pasta falan diyor, illa anlamlar çıkarmaya, işin altında bir şey aramaya gerek yok ama tabi sen bilirsin :smile:

Sen neden bu yorumu her gördüğünde paragraflar diziyorsun :joy:

Tamam en çok ağladı demedi spesifik olarak ama özellikle onu belirtti.

Ciddi ya da değil var böyle bir şey.

Kit en çok ağlayansa kral olmustur. Jamie de kral eli. :joy::joy::joy:

Yanlış bilgiyi güzel ve açıklayıcı bir şekilde düzeltmekti sadece amacım. Ne zaman bu konuda paragraflar dizdim onu da bilmiyorum ama tamam, bundan sonra yanlış bilgi görünce sallarım, kalsın öyle.

Daha önce discord’da.

Hayır yanlış bilgiyi düzelt tabiki de önemsiz bir çıkarım, bir yorum benimkisi sanki fazla üstünde durdun gibime geldi. Hani başka bir olayı var mı da falan şeklinde.

Duygu me guzel bilgi vermis,ben bilmiyordum mesela.ona atar yapaxagına,tesekkur etsene emmoglu.Kızcagız 2 satır yazms,sen paragtaf diyorsun.o da yetmiyor zeytin ysgı gibi uste cıkıyorsun.ayıpp…cok ayıo.Cabuk ozur dile ondan !!

Ne atarı yahu basit bir soru sordum valla bir şey yokken olay çıkartıyorsunuz. Amacım dalga geçmek, ezmek falan da değildi yani.