Targaryen piçleri?

Kar, Tepe, Nehir, Kum, Fırtına, Taş, Çiçek ve Orak. Peki Targaryen piçleri ne oluyor?

Nerede doğrularsa oranın soyadını alırlar teorik olarak. Ama özel soyad alan da var. Mesela Brynden Rivers, Aegor Rivers var ama aynı zamanda Daemon Blackfyre ve Shiera Seastar da var :slight_smile:

Orak ne la ? Pyke’dır o.
Targaryen zamanında Su çıkmış ortaya. Onun dışında büyük piçler genelde annelerinin bölge piç adını veya belli lakalparı kullanmışlar.

Bulundukları bölgeden dolayı ‘Su’ olabilirler.Ya da Blackfyre belki?

Annelerinin memleketine gore alıyorlar.

Evet Pyke o. Ve yine evet Velaryon leydilerinden biri zindanci basından cocuk yapıyor. Waters veriyor soyadını. Jon Waters. Ama onun oglu Longwater yapıyo :smiley:

Pyke Orak demek diye biliyorum. Daha doğrusu Pike. Redwyne Kırmızı Şarap demek mesela, onun gibi :stuck_out_tongue: Piç soyadlarını Türkçe söylemeyi seviyorum o yüzden Orak yazdım.

Redwine kırmızı şarap. Wyne değil. :smiley: Harf oyunu bunlar hocam.

Biliyorum işte, Redwyne diye yazılıyor ama Redwine ile aynı anlamda, Pyke gibi, Pyke diye yazılıyor ama Pike ile aynı anlamda, orak yani.

-_- adam wyne diye yazıyor demek ki var bi bildigi.nsjxnxndjxn

İngilizce’nin işleri işte. A diye yazılır Abdurrahman bin Fredo diye okunur. :smiley:

Ben Waters, Elaena Targaryen ile Alyn Velaryon’un çocuklarına verildikten sonra çıktığını okumuştum. Elaena piç çocuklarına bir soyismi uygun görmüş ve Waters yapmış. Bundan böyle o bölgede waters almış başını gitmiş.

Roger Waters’tan soğudum ama bu yüzden. Koca adam piç gibi geliyor artık kulağıma.

Bir piç, lord rütbesi aldıktan sonra bağlı olduğu kral tarafından meşrulaştırılabilir. Böylece babasının hane soyadını kullanabilir. Tabi bunun olması için tüm ailesinin izni gerekir ya da çok önemli bir iş başarmış olmalıdır. Waters soyadı bana kalırsa Fetih’ten önceki Targaryen ve Velaryon yerleşkelerinin ada olmasına dayanıyor. Mesela Kuzey soğuk olduğu için Kar’dır, Batı kayalık olduğu için Kaya’dır vs. Ayrıca piç olmasa bile soyu eskiye dayanmayan ve bir soyadı olmayan köylüler de bölgelerindeki adları soyadı olarak kullanırlar. Yani soyadı bir bakıma “Kuzeyli Jon”, “Dornelu Obara” demenin başka bir yoludur.