Tarthli Brienne Targaryen olabilir mi?

Kimse bu kadina dikkat etmiyor. Gumus sacli mavi gozlu dev valerian celiginden kilici var…

Olsun o da olsun hatta Ser Pounce bile Targaryen idi ama biz bilmiyorduk :smiley:

Yapmayın gözünüzü seveyim. Kimlerden, nerelerden geldiği belli bir karakter. Hee belki soyu Duncan the Tall’a uzanıyordur diyenleri anlarım da bu nedir ? :smiley:

Uzun Duncan’a dayanıyor ama Targaryen olacağını sanmam

Mantıklı teori. Zaten Dayne Hanesi Ejderha tohumlarından oluşuyor. Bu neden olmasın? (!)

Gümüş değil sarı saçlı. Ve sırf saç rengi üzerinden gidilmesi çok saçma. Ned Stark’ın veya Jeor Mormont’un da valyria çeliği kılıçları vardı onlarda mı targaryen?

Arkadaş çok güzel teori yapmış. Ned Stark nasıl saç renginden Lannister olduğunu bulduysa arkadaşta saç renginden Targ olduğunu buldu. Bu bir devrim olmalı :open_mouth:

Bu teoriyi de gördüğümüze göre rahat uyuyabiliriz.

Ned, Jon’un Targaryen olduğunu öğrendiğinde şok geçirmiştir. “Lyanna bi’ saniye… Saçları siyah hayırdır?” gibi :slight_smile:

Edit: Teoriye gelirsek bence olası. Hatta Targaryen+Dev melezi olabilir.

Valyria Çeliği kılıcı tamamen saçmalık. Kılıcı Jaime verdi Brienne’e yani kel alaka oluyor. Gümüş değil sarı saçlı ve her sarı saçlı Targaryen değil. (Ayrıca Valyria Çeliği kılıç zengin ailelerin alabildiği bir şeydi zamanında Valyria kanına sahip olmakla ne alakası var.)

Zannetmiyorum. Kılıcı nasıl aldığı da belli. Anası babası da belli. Geçmişi de belli.

Ne alaka ya? Her sarı saçlı Targ mı oluyor? Ya da Valirya çeliği olan? Bu kız muhtemelen Uzun Duncan ile akraba. :slight_smile:

Arkadaslar sari sacliyim ve sicagi seviyorum Targaryen olabilir miyim :d

Off nalet olsun. Başından beri senden şüphelenmiştim. Targları çok severim, özelden tek giderim. :frowning: Kötüydü biliyorum.

Bana da inandırıcı geldi. Bu arada Theonun Catelyn ve Jaimenin oğlu olduğu konusunda bir teori okudum. Bence çok mantıklı siz nedersiniz?

Ayri bir baslik ac degerlendirelim

Saçma kuramlar ortaya atmayın ama ya; yani ciddi kuramları oturup konuşmuyorsunuz da nerede saçma, manasız ve imkansız şey varsa geyik olsun diye tartışıyorsunuz. İnsanın foruma girip paylaşım yapma hevesini öldürüyorsunuz gerçekten.

Şimdi, daha önce Brienne of Tarth’ ın Ser Uzun Duncan’ ın soyundan geldiğini öğrendik. Elde var bir. Gizemli Şövalye kitabında Maynard Plumm, ki kendisi büyük ihtimalle Bloodraven, Dunk ‘‘hepimiz IV.Aegon’ un piçleri olabiliriz’’ dediğinde ‘‘olmadığımızı kim söyledi??’’ şeklinde cevap veriyor. Bu da elimizdeki ikinci veri.

Yani ihtimal şu ki, eğer soyunu bilmediğimiz Duncan The Tall IV. Aegon’ un piçi ise, Brienne of Tarth’ da biraz Targaryen kanı taşıyor demektir.

İroniden anlasaydın arkadaşa aslında takıldığımı; onu kınadığımı ve sonuna kadar desteklemediğimi de anlardın. Ama olur böyle.

Brienne Tarthlı’dır. Targaryenlar Valyrialı’dır. İstanbullu biri İstanbullu’yum diyince kimse inanmaz, baban nereli deden nereli diye deştikçe deşer. Ben ne yazık ki bu tuzağa düştüm ve Doğulu olduğum ortaya çıktı. Brienne de Tarthlı’yım diyordur ama belki de Valyrialı’dır. Bu konuda kimseye güvenim yok, 1 tane bile. Araştırılsın.

Kime göre saçma neye göre saçma efendim. Basbaya oturaklı bir teori işte. Allahın kuzeyli piçi Jon Snow Targaryen çıkarken iyi Brienne Targaryen çıkınca no kodor do soçmo oluyor. Her kesin Targaryen çıkma potansiyeli olduğu şu kıtada Brienne karşı olan bu ayrımcılığı kınıyorum.

Şuna diyorum; . Bu arada Theonun Catelyn ve Jaimenin oğlu olduğu konusunda bir teori okudum.