Tatlandırıcılarla ilgili soru?

Diyabet Yüzünden yada Kilo probleminden dolayı Tatlandırıcı Kullananlar var mı ? Hafif düzeyde unutkanlık başladı benle galiba bunla alakası var

Canan Karatay ve Mike Moreno gibi kilo işine yıllarını vermiş doktorların kitaplarını okuduysan tatlandırıcıların aksine kilo aldırdığı kanıtlanmışdır.

Tatlandırıcıların ana maddesi Aspartamdır.Aspartamın en büyük yan etkileri ise nörolojik(beyinsel) sorunlardır.Aspartamın bazı insanlarda baş ağrılarına, ani ruh hali değişimlerine, unutkanlığa, depresyona ve hatta felce neden olabileceği bilinmektedir.

Ben diyabetliyim kullanmak zorundayımda galiba günlük dozajı biraz aşıyorum ben Gıda Mühendisliği okuyorum yüzeysel olarak biliyorum tatlandırıcıları ama yan etkileri hiç bi zaman öğretilmiyor Tatlandırıcıların ana maddesi Aspartam değildir Aspartamda bir tatlandırıcı türüdür Kolalarda Sakızlarda felan kullanılır ben 7 çeşit tatlandırıcı kullanıyorum vucuda zarar vermesin diye Aspartam,ASelK,sakkarin,sortibol,siklamat,Malitol ve en güvenlisi suklaroz

Suklaroza geçicem galiba Biraz pahalı ama olsun

Bol bol muz yemen lazım.İyi geliyor unutkanlığa.

Geçmiş olsun bu yaşta diyabet kötü bir şey.

10 yaşından beri var o kadar da kötü değil ya içimi kararttın ha :smiley: