Telefon alacağım, tavsiyelerinizi bekliyorum

Uzun süredir çatlak camla kullandığım Asus’a veda etme vakti geldi.Yeni telefon alacam,sepete de ekledim ama ödeme yapmaya bir türlü elim varmadı.kararsızım.

Daha evvel Nokia,Motorola,Samsung,iphone ve Thl markalarini kullandim.En son Asus’a bulaştım şimdi niyeti Xiaomi redmi 5 plus’ın 64gb’lık versiyonuna bozdum.bu tercih deki en büyük etkenler den biri pil performansı.Türkiye de 5000 mah kapasiteli telefon yokken yurtdışından Thl5000 marka telefonu getirdim (5 yıl önceden bahsediyorum) ve tadı damağım da kaldı.%13 lük pilde bile 4 saat götürüyordu.üstelik yoğun kullanıyordum.Bir yandan maçkolik açıktı,diger taraftan oyun oynuyordum.ama Türkiye de batarya bulamadığım için veda etmek zorunda kaldım.Gümrük vergileri de malum ! simdi ona yakın telefon arıyorum…

Bulduğum telefon burda ;

Bu telefonu kullanan ya da daha iyi tavsiye de bulunacak arkadaşların görüşlerini bekliyorum ?

Dayı bence hemen bir telefon al 1 aya kalmaz dolar filan artar ondan sonra nokia 3310’u bile zor bulursun söyleyeyim.

2 Beğeni

Şahsen kullanmadım ama benzer bir modelde hoparlör sorunu olduğunu görmüştüm. Sorunu yaşayan kullanıcı xiaomi dininin peygamberi gibi markayı övdüğüne göre alınabilir diye düşünüyorum yine de huawei telefonlarını da incelemeni öneririm.

2 Beğeni

Xiaomi iyi bir tercih olabilir, ben de 3 senedir telefon tarafında Xiaomi kullanıyor ve tavsiye ediyorum ancak Redmi 5 Plus eski bir telefon. Onun yerine A2 serisine ya da Redmi Note 7’ye bakmanı öneriirm. Daha güncel telefonlar.

1500 bandında Xiaomi Redmi Note 6 Pro var.

2 Beğeni

Vestel Venüs’ün son kasasını tavsiye ederim. Milli sermayemiz.

1 Beğeni

LG alma da ne alırsa al tavsiyem

2 Beğeni

@bekircem

2.bölüm sızınca sana cevap yazamadım.tavsiyen için teşekkürler.Daha evvel hiç xiaomi kullanmadım Ekşi de,teknoloji ile alakalı forum sitelerinde olumlu yorumlar gördüm.Sonra Youtube deki videolara baktım.Daha evvel Telefonlara dúnya para verdim ama inan ki hiçbirinin arasında doğru dúrüst fark göremedim ve hep zarar ettim.500 TL ye aldığım Samsung Note 2 telefon,2100 TL ye aldığım Note 4 den gerek kamera performansı gerek batarya konusunda daha iyiydi.İslemci imis, ram imis,ekran cozunurlugu imis evet bunlarda onemli ama 5 inçlik telefonun ekranı 4k olsa ne olur Hd olsa ne olur ? 4 gb ram olsa ne olur 2 gb olsa ne olur ? 8 cekirdek olsa ne olur 4 cekirdek olsa ne olur ? serce parmağım kadar sensor varken 20 mp olsa ne olur 13 mp, olsa ne olur ? Sózün özú hepsi aynı işi goruyor.bu yúzden bütçe mi 1500 TL yi asmayacak sekilde ayarladım ve geçen yıl 1000 TL ye alabileceğim Telefona 1370 TL ödeyip sipariş verdim.Redmi 5 Plus’un 4/64 versiyonunu aldım.İsin acıkcası senin yorumunu geç okudum.Yoksa Note 6 pro da hiç fena değil.bir çok özelliği daha iyi ama iş işten geçti.hayırlısı olsun :grin:

1 Beğeni