Teoriler Üzerinde Anlaşalım ya da Onlara Katılmayalım

Olay şu şekilde : Biri bir konuda fikir belirtiyor veya halihazırda var olan bir teoriyi yazıyor. Örneğin “Aegon (Genç Griff) aslında gerçekten Aegon değil.”

Buna yanıt vererek “Katılıyorum” veya “Katılmıyorum” yazabilirsiniz. Ya da neden katıldığınızı veya katılmadığınızı kanıtlarıyla veya kanıt yoksa bile düşünce şeklinizi ifade ederek söyleyebilirsiniz. Hangi teorilerin popüler olduğunu, hangilerinin hiç tutulmadığını ve hangilerinde fandom’ın ortadan ikiye ayrıldığını görebiliriz böylece :slight_smile:

Jonsa, Jonarys ve jonarya teorisine katılmıyorum.
Genç Griff blackfyre’dir teorisine katılmıyorum.
Sansa Ashford teorisine katilmiyorum

Kuzey komplosu ve Ashford turnuvası (Sansanin sonunda bir Targ ile evelenceği) teorilerine katılıyorum.Arya nin buz tarafında yer alacağı teorisine katılmıyorum.
Bide insanlar Edric ile Arya yi neden bu kadar yakıştırıyor anlamıyorum Edric hakkında tipini,kim olduğunu,kibarligini,utangaç olduğunu ve Beric le beraber savaşlarda yer aldığını (yanlışım yoksa henüz adam öluremediginden bahsediliyordu)biliyoruz ve Arya ile romantik bir olayıda yok insanlar nasıl bu kadar sevdi şaşırdım .

Buz’un şampiyonu Arya, ateşin şampiyonu Dany ve uzlaştırmacı Jon olduğuna

JonSa teorisine

Büyük Kuzey Komplosu, Güneyli Komplosu’na

Aegon’un Blackfyre olduğuna ve Lemore’un gerçek kimlik teorisine

Üç Kraliçeler Teorisine (Üç Kraliçeler Savaşı)

Pembe Mühürlü Mektup Teorisi (Stannis’in yazdığı söylenen)

Harpiya’nın Oğlu Teorisi (Yeşil Fazilet) katılıyorum

Katılmadıklarımı sonra söyleceğim :smiley:

Stannis’in yazması çok zor o mektubu Mance Ryder in kimliğini ne Stannis nede Theon biliyor.Mance Ryder in kimliğini öğrenmesinin tek yolu kisyarini almak Mance, mızrak karıları veya onu sorguya çeken adamlardan birisiniden öğrenebilir yalnızca .Bu adamları ele geçiridi ise zaten güneyde başarılı olmuştur Jonu niye güneye indirmek istesin.

Arya Stark'ın İstikameti 'Sur', Arya Stark ve Siyah Kuğu, Arya Stark ve Yüzsüz Adamlar 'The Valkyrie', Kraliçe Arya Stark ve Kral Jon Snow, Jon Snow Ve Arya Stark Arasındaki İlişki, Arya Stark'ın Hikayesinin Sonu, Arya Stark ve FM Tapınağı'ndaki Tanrılar, Antik Mısır'da Kedilerin Yeri Ve Arya-Kedi İİişkisi, ASOIAF Hakkında, Lyanna Stark-Rhaegar Targaryen İlişkisi, Arya Stark ve Braavos 'Ay' ve 'Su', Buz ve Ateşin Şarkısı "Şampiyonlar", Yüzsüz Adamlar ve Ötekiler, Buz ve Ateşin Şarkısı "Buz Ejderhaları", Hepsine katılyorum. ek olarak @YeniAy_Ottoman’un açtığı başlıkların hepsine katılıyorum. -Belki aralarında bulamadıklarım da vardır.- :wink: :heart:

2 Likes

Bunlara katiliyorum

Valyria’yi FM’ler patlattı
Sarella=Alleras
Büyük Dorne Komplosu
Büyük Kuzey Komplosu
Kan, Buz ve Çelik savaşı teorilerine
Aegon Blackfyre teorisine
Robb, Bozruzgar’in içinde hala yaşıyor teorisine
Mance=Rhaegar
Dany bir ateş wighti teorisine
Kendi deniz kızlı teorime
Buz wighti Coldhand, diğer ölüler warg teorisine
Ejder bağlayıcı boru ejder değil insan bağlıyor teorisine
Brynden+Shiera=Melisandre

Bunlara katılıyorum. Şimdilik bunlar aklıma geldi. Başka aklıma geldikçe eklerim.

Bozruzgar yaşamıyor ki içinde Robb yaşasın.

Mance=rhegar teorisine kaynağın ne kılıç kullanmak ve arp çalmak ve birkaç bölümü yorumlama hariç olmaması için bir sürü neden var.
1-Neden olsun anlamı yok
2- 2 karakterin de geçmişi belli ve bunu öğrendiğimiz güvenilir kaynaklar var.
3-Birbirlerine hiç benzemiyorlar saç diyelim boya göz westrosta lens mi var? Rhegar uzun Mance orta boy.
4-Buyu ile kılık değiştirme desen hem rhegar savaştan önce başkasıni rhegar yapıp savaşa yollaması lazım sonra da çocukluğundan beri surda olan Mance i bir şekilde ortadan kaldırıp onun görüntüsünü alması lazım bunlar bu kadar kolay ve yıllar sürecek etkiyle yapılıyorsa o zaman povunu (zihnini) okumadigimiz herkes herkes olabilir.

Söylentilere göre bir Westerling Bozruzgar’i salmış. Dizide Bozruzgar olarak verildi kafaya yerleştirilen kurt. Ama kitapta bu kesin değil. Sıradan bir kurt olabilir.

Rhaegar Mance konusunda şu Üç Dışlı Mizrak’takı yakutlar meselesi var. Kilik değiştirmeye yarama ihtimali var. Aşırı güçlü bir kanıt değil, ama var olduğunu bilelim.
Açıkçası Mance en sevdiğim, Rhaegar en nefret ettiğim karakterler listesinde. Aynı kişi çıkmalarını hiç istemem. Ama birkaç kanıt var.

Bu arada inandığım bir teori daha geldi aklıma.
High Sparrow=Howland Reed

1 Like

Bozrüzgar da öldü, zaten Dany’nin görülerinde bu görülüyor. Theon’da rüyasında gördü

Jon un rüyası;Geriye 4 kurt kalmıştı ve beyaz kurt onlardan artık birini hissedemiyordu (Rüyada nymeria ve tüylüköpeği hissediyor ama yazdan sinyal yok muhtemelen sur nedeniyle) açık ve net 4 kurt kaldı hayalet-nymeria-yaz-tüylü

Jon Dany
Jon Arya
Jon Sansa
katılmıyorum
sahiplenenlerden özür dilerim ama bunlar bana çok boş geliyor diğerlerini yazmaya gerek duymuyorum

2 Likes

Benim sadık destekçim. :smiley: :heart_eyes:

:cold_face::cold_face::cold_face::cold_face::cold_face: :grinning:

Üzdün. :rofl: Bir gün herkes Jonarya’cı olacak inşallah! :smiley:

Şunu gördüm ya… :skull_and_crossbones: :dagger: oldum.

Sonra şunu gördüm…

Haydi yırttın… :smiley: Herhalde açıktan tek destekçim sensin bu kuramda. (Alya da var.) :slight_smile:

:clap:

Biz bu forumun Büyük Ustaları arasındayız @YeniAy_Ottoman

Valar Morghulis :vulcan_salute:

Bu arada yazmadığım ve aklıma gelen birkaç teori daha var

*Brienne ve Hodor’un aynı kanı taşıdığı (Uzun Duncan Teorisi)
*Krakenlerin uyandırıldığı Sam’ın üflediği boru Teorisi
*Yüce Yürek Hayaleti
*Harrenhal Laneti
*Kışyarı’ndaki Buz Ejderhası katılıyorum bunlara

:upside_down_face:

Valar Dohaeris :wolf:

1 Like

Uzun duncan a kesinlikle katılıyorum.

Yürek hayaletini biraz açar mısın sadece ismi yazıyor teori ne?

Burda kısaca anlatıyor hepsini. Kehanetleri, oluş sırası ve son büyük ejderhanın ölüp doğduğunu gören bir büyücü-ormanın çocuğu karışımı bir kadın.

Son büyük ejderhalardan biri Kral Aegon
Diğeri Rhaegar

Ölse de yaşasa da sonuna kadar Valcıyız :smile:

Burada da katıldıklarım var ama farklılık olarak Richard Lonmouth (Rhaegar’ın yaveri)= Lim Limoncübbeli teorisi de gerçek bence.