Terra Nova

#1

2149 yılında Dünya gezegeni üzerindeki yaşam, nüfus patlaması ve kirlilk sonucunda yok olma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Bilim adamları geçmişi değiştirerek geleceği kurtarmak amacı ile zamanda yolculuk yaparak tarih öncesi döneme gitmenin yolunu keşfederler. Shannon ailesi (Baba Jim, Eşi Elisabeth, ve çocukları Josh, Maddy ve Zoe) 85 milyon yıl geriye giderek kendilerini “Terra Nova” adlı bölgede bulurlar. İlk insan kolonisi kurulması ve diğer insanlarla karşılaşmaları ile devam eder.

Güzel bir dizi. Ancak malesef FOX’un kararı ile yapımı durduruldu. Yalnız 1. sezonu mevcut. İşin içinde Steven Spielberg’de var. Konusu vb. ilgi çekici. İzlemeniz tavsiye edilir. Ama sezon bitişi itibari ile hevesiniz kursağınızda kalabilir.

#2

Sevmediğim tarzda ilerleyen bir diziydi. Her bölümde ayrı konular işleniyor hadi artık bağlayın şu konuyu diyorum bölüm bitiyor. İlk sezonun tamamını izledim fakat pek tatmin edici değil ve geleceği olmayacağı belli gibiydi. Yalnız yine de izleyin derim.

#3

Aslında bende öyle dizileri severim ama çok uzatmayacak. Supernatural’ın ilk bir kaç sezonu o şekilde gidiyordu ama sonunda muhabbetler felan bağlıyorlardı. Dizi de ben bilim-kurgu severim zaten Steven için bile izlenir bana kalsa.

#4

Böyle güzel bir konunun ancak bu kadar içine edilirdi onuda başardılar zaten sen bilmem kaç yılındasın tut elmaların bozulmasını konu yap .Sonrada niye dizi bitti de.

#5

aslında görsel efektler falan güzel dizinin. ama konu ve karakterler sıkıntı

#6

bu sezon onay alamamıs sanrsam yani yeni sezonda yok:))ama konu farklı işleyişi farklı bir diziydi üstelik her bölümü farklı farklı yönetmenler çekiyordu yazık oldu diziye…

#7

Ben pek beğenmemiştim açıkçası.Konuyu biyere bağlayamadılar.Failing Skies gibi buda yalan oldu.

#8

falling skies bana kalırsa yalan olmadı 2. sezon iyi başladı hani :slight_smile:

#9

onay alamamış olması kesin bilgi mi? açıkçası üzüleceğim öyleyse en azından 2 sezonda son bulsaydı

#10

FOX diziyi kesin iptal etti. Bende 2. sezonu bekliyordum. Çok şey olacaktı ama malesef İptal edildi.

#11

Terra Nova’nın yapımcıları diziyi yayınlamak için kanal arıyorlarmış diye bir haaber okumuştum. Ama 1-2 ay önceydi.

#12

Ben de öyle birşey duymuştum.

#13

İzlediğimi unuttuğum dizilerden birisi daha. Çıkmadan önce umutlanmıştım ama malesef pek kaliteli bir yapım değil.

#14

Şuanda yıkıldım. Dinazorlarla ilgili tek diziydi zaten. İkinci sezon için umutlarım daha fazlaydı. Kader kısmetmiş artık ne diyelim. Teşekkürler bilgi için boşuna bekliyomuşum yeni sezonu :frowning:

#15

İlk 4 bölümü izleyip bırakmıştım.Çok sıkıcıydı ve dinazorların olduğu sahneler çok azdı.