The 100

Güzel bir dizi. İzlerken insanı sıkmıyor. Oyunculuk olarak da gayet beğeniyorum. Lakin dizideki birçok olay tahmin edilebiliyor.

Octavia ve Illian aşkı. Illian geldiğinden beri olacağını adım gibi biliyordum.

Kaine ve Gabby aşkı.

Octavia’nın uçurumdan düşüp de ölmemesi. Bunu da tahmin etmiştim. Ne hikmetse uçurumdan düşen kişi ağır yaralı da olsa asla ölmez.

Beni çok şaşırtan olaylar olmadı da değil. Bazı olaylara da aşırı derecede şaşırdığım oldu. Ama klişeler dizinin kalitesini düşürüyor keşke olmasalar.
Dizideki favorim de Bellamy’dir. Bob Morley mükemmel oynuyor helal olsun.

Bu labrotuvar mevzusu, uzaya gidip gelmeler, Raven’ın 5. boyuta geçmesi falan çok zorlama geliyor. Bu dizi iyice sıktı beni.
Marie Avgeropoulos ve Eliza Taylor hatırına izliyorum. Birde Lindsey Morgan var tabi.

@“Zeki Lann” sen de mi Brütüs? :(:(:frowning:

Bana da bilim kısmı çok boş ve tutarsız geliyor. Klişeler de çok yoğun. Vakit geçirmelik, idarelik bir dizi. Ara sıra psikolojik travmaları iyi işliyorlar. O da ara sıra. Son bölümdeki Mount Weather olayı etkileyiciydi, gerisi tırt.

Dikkatli izleyene çok güzel ayrıntılar var aslında. Kitabı okumadım ama eminim kitabın hakkını veremiyor bu yapımcılar. Yapay zeka konusunu işlemesi dinlere atıfta bulunması, insanların hayatta kalma içgüdüleri falan felsefesi iyi güzelde.
Her şeyi çok basite indirgemişler. Ne bileyim 97 yılda insanlık bu kadar geriye gidemez. Geçmişini bu kadar unutamaz.
Dizide yaptıkları şeyler bu kadar basit değil. Öyle atlayayım nükleer başlıklı balistik füzeye dünyaya paraşütle ineyim ama ne bomba patlasın nede ben G kuvvetinden öleyim. Uzay mekiğini serbest düşüşe geçirip dünyaya çakılmadan ineyim falan, çok saçma. Çok fazla böyle saçmalık var hangi birini sayayım.

Kitaplarını okudum, çok ilgisiz alakasız bir boyutta dizi. Örneğin;

[spoiler]Kızın anne ve babası öldü sanılıyordu ama meğer onlar çoktan Dünya’ya gelmişlerdi, 3. kitapta öğreniyoruz misal. Bizim oğlanla birlikte clarke ve eşcinsel ya da biseksüel neyse o değil. Bellamy ile başka jaha baba oğul çıkıyordu falan ve siyah değillerdi.

[/spoiler]

Clarke, kitapta daha sempatik bir kişilik, dizideki itici geliyor.

Ben ilk kitabını okudum sadece. Oldukça farklıydı. En basitinden Wells ölmüyordu. Finn, Jasper diye karakterler en başından beri yoklardı. Ve kitap gayet akıcı ve güzeldi. Bellamy’nin düşüncelerine hakim olabiliyorduk. Jaha’yı öldürmeye çalışma nedenleri çok daha rahat anlaşılabiliyordu. Aslında unuttum kitabı baştan sona bir kere daha mı okusam?

Zaten bildiğim kadarıyla ilk sezonlardaki Finn kitaplarda bile yoktu. Karakter yaratmak nedir arkadaş?

Bizim D&D’den bile daha beter senaristlerle karşı karşıya olabiliriz.

D&D gene öyle bol keseden karakter eklemiyor ama the 100 senaristleri tamamen kitabı değiştirmişler. Şahsen benim yazdığım romanlar dizi/film olursa benim onayım olmadan hiçbir değişiklik ve ekleme getirilmemesi konusunda madde koydurmaya çalışırım sözleşmeye; yoksa the 100 ve Vampir Günlüklerinin sonuna benzer, korkunç.

Allah’ım o sezon finali neydi ya. Dizi final yapıyor sandım cidden öyle çılgın bir sezon finaliydi. Bir sonraki sezonda işler çok çok değişecek.

Bu dizi kadar sezonlar ilerledikçe kendini geliştiren ve güzelleşen bir dizi yok. İlk sezonu ergen ötesi bir diziyken son bir kaç sezondur çok güzel bir bilimkurgu & post apokaliptik bir diziye dönüştü.

Yahu ben hiçbirşey anlamadım. Birisi bana finalin analizini yapsın. Yeni gelenler Ruslar galiba. Yuri Gagarin den esinlenerek vermişler geminin ismini. Sığınaktakiler o kadar yılda telef olmuştur içerde. Çocuk nereden çıktı. 1 yıl bunları merak ederek mi geçireceğim.
Damn!

Bir yıl ne çabuk geçti. Ahxxx be.
5. Sezonu da beğendim. 3 bölüm oynamış haberim yoktu. Vallahi güzel oldu peşpeşe bağladım.

O kadar içine ettiler ve karakteri garip garip şeylere soktular ki açıkçası ilk defa bir başrol karaktere bu denli uyuz, kıl kaptığımı hatırlıyorum. İçimden dahi gelmiyor izlemek. Bellamy ile aşk yaşıyordu bu kız kitapta, kitaptaki kız da daha şirindi, sempatik idi…

Yeter ulan yeter !!

:face_vomiting:
Bıktım feminizm propagandasından kusacağım artık. Ağız tadıyla dizi de izleyemiyoruz.

Ben şu an izlemiyorum bile… Dürüst olmak gerekirse bir bayan olarak ben de hiç sevmem böyle şeyleri… Göze soka soka olunca mide bulanıyor, zaten o kıza da kıl kapar oldum.