The Following

Yayınlandığı Ülke:Amerika
Yapım Yılı:2013
IMDb Puanı:7.5
Tür:Dram, Gerilim
Yayınlandığı Kanal:Fox

Oyuncular
Kevin Bacon
Natalie Zea
Annie Parisse
Shawn Ashmore
Valorie Curry
Nico Tortorella
Adan Canto
Kyle Catlett
James Purefoy

Konusu
Çok ünlü bir seri katil olan Joe Carrol, hücresinden kaçarak diğer seri katillerle iletişime geçebileceği bir ağ kurar. FBI, eski ajan Ryan Hardy’yi davaya danışmanlık yapması için göreve çağırır.
9 yıl önce Carrol’u yakalayan, onun içini dışını bilen Ajan Hardy, artık dokuz yıl önceki çevikliğine sahip değildir. Hardy’nin davası onu hem fiziksel hem de zihinsel olarak yaralamıştır.
Bir ekiple beraber çalışmak zorunda kalan Hardy, uzun süre önce mesleği bırakması sebebiyle ekip tarafından çok saygı görmez. Ancak katil Carrol’ın kurduğu ağı ortaya çıkardıktan sonra, ekibe kendini kanıtlayan Hardy, Carrol’ın kaçışının gayet planlı olduğu gerçeği ile yüzleşir.
Artık tek bir kişinin değil, adeta bir katiller ordusunun peşindedir. Ne yapıp edip, Carrol’ı tekrar deliğe tıkması gerek Hardy, bir yandan da onunla ilgili bir kitap yazmayı hayal eder.

Şimdiye değin (ilk 10 bölüm) boyunca çok iyi gidiyor hala her bölüm sonunda şaşırtmayı beceriyor IMDB puanı an itibariyle 8,0 ve ikinci sezon onayı şimdiden cebe atılmış öyle bildiğimiz kahraman FBI dizilerinden de değil; aksine fbi cia hepsi çaresiz gösterildiği bi dizi olması yönüyle de çok farklı, tavsiye ederim.