The Gates

Konusu
The Gates, Amerika ABC televizyonunda yayınlanan bir dizidir.
Dizi, Chicago’da bulunan sessiz ve planlı bir yerleşim yeri olan The Gates’te geçen doğaüstü olayları anlatıyor.
Nick Monohan, Chicago’da cinayet masası dedektifiyken The Gates polis departmanlığına şef olarak tayin olur. Ailesiyle birlikte The Gates’e taşınan Nick, başlarda son derece masum gözüken bu halkın sonradan normal olmadığını farkeder. The Gates halkı dışardan normal gözükse de içlerinde açığa çıkmaması gereken büyük sırlar barındırmaktadır. Kısacası söylemek gerekirse bu halk doğaüstü bazı yaratıklardan oluşmaktadır ve burda kendilerini toplumdan izole ederek bir hayat kurmuşlardır. Monohan ailesi ise bu doğaüstü varlıklarla yaşamak zorundadır.

Tür: Suç draması, doğaüstü drama
Senarist: Grant Scharbo, Richard Hatem
Yönetmen: Terry McDonough
Ülke: ABD
Sezon sayısı:1
Bölüm sayısı :13
Kanal: ABC

Nick Monohan rolünde Frank Grillo, eski bir Chicago cinayet dedektifi iken “The Gates” adlı yerleşim yerinin polis şefliği görevini kabul ederek ailesi ile birlikte buraya yerleşir.

Sarah Monohan rolünde Marisol Nichols, Nick’in eşi.

Charlie Monohan rolünde Travis Caldwell, Nick ve Sarah’ın genç oğlu.

Dylan Radcliff rolünde Luke Mably, CEO’su olduğu büyük biyoteknoloji şirketinde çalışan, sahibi olduğu evde yaşayan bir semt sakini; kendisi bir vampirdir.

Claire Radcliff rolünde Rhona Mitra, Dylan’ın eşi ve ev kadını, kendisi de bir vampirdir. Dylan’ın aksine, Claire mahalle içerisinde varolan yırtıcı gücünü zaptetmekte zorlanan, semt halkına uyum sağlamakta yetersiz olan birisidir.

Andie Bates rolünde Skyler Samuels, semtte yaşayan genç bir kız. Charlie’ye karşı ilgisi vardır.Kendisi bir succubus olur.

Peg Mueller rolünde Victoria Platt, topluluk içerisinde egzotik ve büyülü çay dükkânı sahibi bir cadı.

Devon rolünde Chandra West, bir cadı ve Peg’e karşı rakip bir çay dükkânı işletmekte. Peg, Devon’un ondan öğrendiği eski büyüler ile çay dükkânındaki ürünleri değiştirdiğine inanmaktadır.

Brett Crezski rolündeki Colton Haynes, tipik popüler ve atletik lise çocuğu. Okulun Amerikan futbol takımında oynamaktadır. Andie’nin erkek arkadaşı ve bir kurt adam.

Diziden Kareler

Monohan ailesi ise bu doğaüstü varlıklarla yaşamak zorundadır.

Bu dizi gayet güzel gidiyordu ama bi Flash Forward vakası daha yaşattılar sağolmasınlar.

Bir zamanlar acayip vampir furyası vardı.Merak ettim şunlara bir göz gezdiriyim demiştim.Öyle aman aman dizi izleyen birisi değilim ama vampir dizilerinden en çok bu hoşuma gitmişti.5-6 bölüm izleyip yayından kaldırıldığını öğrenince kapattım bir daha izlemedim.

True Blood’a 2.5 sezon dayanabildim.Gene de izlenebilirliği var ama The Vampire Diaries’i hiç sevmedim.

True Blood’a biraz daha şans verseydin keşke. Zira 5.sezon finali oldu halen daha bi 5 sezon daha olsa izlerim ben bunu dedirtiyor o derece fantastik. :slight_smile: