The Lands of Ice and Fire

[quote]1. The Known World
2. The West
3. Central Essos
4. The East
5. Westeros
6. Beyond the Wall
7. The Free Cities
8. Slaver’s Bay
9. The Dothraki Sea
10. King’s Landing
11. Braavos
12. Journeys (Bu harita ciddi spoiler içerir! Karakterlerin 5 kitaplık tüm yer değiştirmesi yer alıyor, bilginize…)[/quote]

The Lands of Ice and Fire’ı bilenler bilir, bilmeyenler için kısaca ASOIAF evreninin kapsamlı 12 haritasını içeren bir atlas kitabı diyeyim. Yurtdışında bir süredir satışta ama ülkemizde maalesef yok.

Uzun bir süredir bu derlemeyi satın almak istedim ama sonradan tuzluya patlayacağından vazgeçtim. Bugün internette bu haritaları ararken pek de fena olmayan bazı taramalar buldum. Haritalar fazlaca büyük olduğundan doğal olarak parça parça taranmış. Ayriyeten katlandığından bazı yerlerde belirgin kıvrım izleri oluşmuş. Bir de tüm parçalar birleştirildikten sonra fazla ufaltılmış ve üzerine pek uğraşılmamış ama ortaya bu haliyle bile iş görür nitelikte bazı haritalar çıkmış. Belki bunlardan yararlananlar olur, belki daha iyi görünmesini sağlamak için üzerine emek sarf edecek arkadaşlar olur diyerek bu konuyu açmak istedim. Zira bu resimlerin oluşturulmasında kullanılan parçaların sanıyorum ki tamamı şurada mevcut. Kaba bir birleştirme işlemi ile ortaya çıkan haritalar da bunlar:

[spoiler]Gerisi…


Üzerinde çalışılarak temizlenmiş ve çözünürlüğü daha büyük tutulmuş iki harita da burada:Şu ana kadar bu seriyle ilgili çok harita araştırdım, buldum ama bundan daha düzenli, daha detaylı ve daha güzel görünen başka bir versiyona rastlamadım. İlle de bir harita Türkçeleştirilecekse, ille de bir haritadaki hatalar düzeltilecekse o harita bu olmalıdır bence. Tüm harita parçaları yukarıda verdiğim linkte mevcut. İyi grafiker arkadaşlar bir el atarsa çok hoş arşivlik haritalar çıkar meydana. Bu bilgilere buradan ulaştım, daha fazlası için oraya da bakabilirsiniz. :smile:

@Willas bunları parça parça atmıştı heralde.

Teşekkürler. Emek büyük. :slight_smile:

Bu konu hiç hoşuma gitmedi :<
Önce aramayı kullanalım bence. Arama sizin arkadaşınızdır :slight_smile:

Braavos ve King’s Landing şehir haritaları var bende ama erindiğim için koyamadım :<
Hatta daha fazlası.

Bana Tıkla !

Arama yaptım ama bulamadım nedense. @Willas’ın paylaştıkları hem tam değil, hem de dağınık sayılır. Bu konudaki haritalar eksiksiz ve düzenli.

Neyse, ilk mesajımda dediğim gibi grafikten anlayan arkadaşlar haritalarla biraz ilgilenirse kaliteli arşivlik bir iş olur.

ne yapıp edip bunun orijinalini almam lazım.