The Lord of the Rings vs Star Wars

Evet arkadaşlar bu kadar fantastik edebiyat hayranının bir arada olduğu bir ortamda böyle bir geyiğin eksik kalması kabul edilemez diye düşündüm.

Kırmızı köşede:İngiliz edebiyatının usta kalemlerinden J.R.R Tolkien’in yazdığı ve Peter Jackson tarafından sinemaya uyarlamış.Son filmi Return of the King ile 11 oskar kazanarak rekor kırmış, fantastik edebiyatın çıkış noktası olan The Lord of the Rings.

Mavi Köşede:George Lucas’ın yarattığı,babadan oğula nice nesilerin zevkle takip ettiği bizi Jedi felsefesyile tanıştıran Lightsaber’ı insanlığa armağan eden,bilimkurgu/fantezi klasiği Star Wars…

Unutmayalım ki bu bir geyik muhabbetidir.Ortamına göre çok ciddiye alıp kafa göz girişenler oluyor :slight_smile: Lütfen seviyeyi koruyalım…

Unlimited POWEEEEEERRRRRRRR diyorum :smiley:

star wars kitaplarından sadece gizli tehlikeyi okudum kitapları karşılaştırırsak yüzüklerin efendisi derim. ama filmlerini ayırt edemem ikisininde yeri ayrıdır ve çok severim 1654931 kez izlemişimdir :stuck_out_tongue:

O da birşey mi ben 182736198 kez izlemişimdir :stuck_out_tongue:

Ash nazg! Lord of the rings diyorum tabiki

Hahah iyi guldum little little’a, “ne veriyim abime” ahahah

şimdi bişey söyliyeceğim ama ikiside tartışılmaz yahu bak benim evimde star wars t shirtleri ve lotr kitapları yığınla ama ben bile hala bir tercih yapamadım ve yapamamda hiç kimse yapamaz sormak bile saçma .

Gandalf tek atar.

lords of the star -,-

başbuğ vader atmaz bile adam bir force push

star wars got farketmez lord of the rings affetmez

Bana tercihini yapmışın gibi geldi. bknız:nick

@Aviendha Bende Film olarak 2 sini karşılaştıramam ama kitap olarak her türlü lotr.

Şimdi bir dakikalık saygı duruşu ve ardından milli marşımız

SW baya overrated bence… üzgünüm… :confused: LOTR si.er atar yani…

Aynen. Tamam güzel filmler ve bilim kurguda önemli bir yeri var ama LOTR ayrıdır. Kitaplar kıyaslanamaz zaten, o yüzden bir şey demeyeceğim o konuda.

İkisininde yeri ayrı aslında ama illaki seçmem gerekirse Lotr derim.

İkisi de güzel de Lotr daha baskın sanki :confused:

Madem Imperial March paylaşılmış bende ona nazire olarak Minas Morgul Theme paylaşıyorum…

vay be nostalji oldu bi an

şöyle bir şey var bir de

Sauron ve Vader başbuğ aynı köyün dölleridir. :smiley:

Lotr lotr lotr…

kral theoden yalnız görünüyor
hiçde değil, rohirrim!!

savaş günü, kan günü, güneş doğmadaaaaan…