The Tudors Oyuncusu Perdita Weeks Game of Thrones'ta Bir Rolü Kaçırdı!

The Tudors’ta Mary Boleyn rolünü canlandırmasıyla ve Lost In Austen, The Promise, Great Expectations, Titanic gibi mini dizilerde aldığı rollerle bilinen İngiliz oyuncu Perdita Weeks, Game of Thrones’ta rol alma şansını boşu boşuna kaçırdı.

26 yaşındaki Weeks, The Heretics adlı yeni mini dizide Melina adındaki bir 13. yüzyıl köylüsünü canlandırması için seçilmişti. Mini dizinin çekimleri Romanya’da gerçekleşecekti, ancak beklenmedik bir pürüz ortaya çıktı; proje ertelendi ve İspanya’ya taşındı. İşte Weeks için bu aksama, The Heretics uğruna Game of Thrones’taki vazgeçtiği o rolü istemesine neden oldu. Perdita Weeks, bunu şöyle açıklıyor:

“Görünüşe göre, Romanya Büyükelçiliği dizinin orada çekilmesini son anda durdurdu. Rol almak için Game of Thrones’taki bir rolden vazgeçtim ve Romanya hakkındaki haberi duyar duymaz rolü tekrar istemek için yapımcılara dahi telefon ettim, ancak çok geçti.”

Perdita Weeks, role ilişkin detay vermedi, yine de Anne Boleyn’den(Natalie Dormer) sonra Mary Boleyn’i de Game of Thrones’ta görmek güzel olurdu.

Çeviri ve ropörtaj için demirtaht.com’a teşekkürler. :slight_smile:

hadi ya yazık olmuş hem kız hemde yeni dizi için (the heretics güzele benziyor xD)

Bu kızda tam Ros’un yaptığı işe uygun bir tip sezdim.

Çaktırmayın ama bu kız Margaery için Natalie Dormer’dan daha iyi olurmuş.