Theon Greyjoy Bölümü (Çeviri) - The Winds of Winter

Tuhaf bir şekilde, Stannis gülümsedi.
+“Kızgın düşmanlar beni hiç alakadar etmiyor. Öfke insanı aptallaştırır, Hosteen Frey de böyle yapacak kadar aptal, tabi ondan duyduklarımın yarısı doğruysa.Bırak gelsin bakalım.”
“Gelecektir de.”
"Bolton çuvalladı,"
diye açıkladı kral.
"Biz açlıktan ölürken yaptığı tek şey kalenin içinde oturmaktı.Savaşta gücünün bir kısmını bize vermek yerine. Şövalyelerinden bir kısmı atlı olacaktır, bizimkiler yaya savaşmalılar.Adamları iyi beslenmiş olacak, bizimkilerse aç karna savaşacaklar.Bu hiçbir şey ifade etmiyor.Sör aptal, Lord Şişko, Piç, bırak gelsinler bakalım.Yerimizi koruyoruz ve bunu bir avantaja çevireceğiz. ‘’
-“Yerinizi mi?Ne yeri?Burası mı?Bu iğrenç kale mi?Bu küçük, sefil kasaba mı? Burada hiç yüksek bir mevki yok, saklanılacak yüksek duvarlar yok, savunmada kullanabilmek için hiçbir şey yok.”
+“Henüz yok.”

Stannis-Theon

Reis ya :smiley:

Az önce 10 Ekim 2012’de yayınlanmış bi haberde okuduğuma bakılırsa martin verdiği röportajda 6.kitabın 2014’te baskıya hazır olacağına inandığını belirtmiş ancak diye de ekleyip söz vermek istemem demiş, bilginize.

Bölüm bitti mi ? Yoksa çevirilecek yer var mı ? Varsa çevirin ya çok heyecanlı ! :smiley:

Bu kadar başka yok.

çok teşekkürler, büyük emek harcamışın…

Of şimdiden 6. kitaptan bölümler var, bu kez nasıl dayanacağım bilmiyorum :s

Bu bölümleri kitap çıkıncaya kadar okumayacak mısın? :slight_smile:

Bilmiyorum işte ama okumazsam benim için çok iyi olur :s

Çevirenlerin ellerine sağlık. Stannis bir şey planlıyor Bravoos’a yolladığı adamına beni ölmüş diye duyabilirdin demesi boşuna değil. Bence kendini öldü gösterip Kışyarını ele geçirecek bir hileyle. Boşuna dememişler savaş hiledir diye…

1.karısı kim ki

oraya bir kale mi yaptıracak acaba stannis reyiz !!!1!!

stannis baratheon kuzeydeki bu savaşı kazanırsa tahtı da alır umarım

6.kitaptan bu bölüm hariç hepsini okudum ya. Bir an önce okumalıyım. Kuzeyde geçiyor sonuçta :smiley:
Bu arada 29 ekimde yeni bi bölüm yayınlanacak.

Cidden okumadin mi ?? Daha ne duruyon ki :slight_smile:

SM-N9000Q cihazımdan gönderildi

bence karları bir yere yıgıp onları geceden su dökerse buz olur onu yontar burc sur duvar örülür eski mogolar gibi

Mantıklı!! Zaten kısa sürede kim kale yapıyor ki :slight_smile:

Stannis reyiz umudumuzsun:D

stanis in savaş geçmişine bakınca çok iyi başarıları var. az daha kibirli olsaydı bence daha iyi olurdu

Bence stannisn roberte bir yamuğu var yoksa niye öyle bir adama isyandan sonra o topraklar verilsinki?

Aksine bence Robert kardeşinin taht sevdasına kapılmasını ve ona karşı durmasını engellemek istemiş olabilir. Fırtına Burnu Stannis’in hakkıydı.

Ama şu işe bakın ki Robert’ın cesedi soğumadan tahta geçme çıkmaya çalışan hiç ummadığı biri. Küçük kardeşi Renly.