Thoros of Myr

Özgür Şehir Myr’den R’hllor’a tapan kızıl rahip,Sancaksız Kardeşliğin en önemli üyesidir.

Görünümü

Kırmızı bir elbise giyer,Uzun boylu şişman,kel bir adamdır.Kardeşliğin arasına katıldıktan sonra zırh takımı giymeye başlamıştır.saçlarını uzatır ve gri renktedir.

Özellikleri

Başı bedenden kopmadığı sürece ölen her insanı diriltme gücü vardır.(En yakın dostu Lord Berıc Dondarrion’ı 6 kez diriltmiştir.)

Tarihi

Thoros özgür şehir myr’de doğdu.Küçük yaştayken R’hllor’un kızıl rahiplerine verildi ve onların gözetiminde yetişti.Zamanla rahipliği kazandı ve Ateş tutukusu olan II.Aerys Targaryen’i R’hllor’un hizmetine sokmak için Kral Topraklarına gitti ama başarısız oldu.Sonra kendi inancını sorgulamaya başladı daha sonra Robert’ın isyanı başladı ayrıca Robert’ın içki arkadaşı olduğu bilinirdi.Sonra Greyjoy isyanını Bastırmak için Robert Baratheon’un ordusuna katıldı.
Pyke surlarındaki gedikten içeri ilk ayak basan Thoros’dur.(Hemen arkasında Ser Jorah Mormont vardır.)Elindeki alevli kılıcıyla sürekli turnuvalarda şampiyon olur ama sandor clegane’e birebir dövüşte 3 kez yenilmiştir.

Kızıl düğün olayından sonra Catelyn Stark’ı diriltmiştir.Catelyn Stark Lady Stoneheart olarak dirilmiştir.Bu diriltme işleminin bedeli Berıc Dondarrion’ın hayatına mal olur.Daha sonra Sancaksız Kardeşliğin Lideri olur.

arkadaşlar +rep’inizi esirgemezseniz sırf sizin için uğraştım

Bu adamı merak ediyordum ellerine yüreğine sağlık :slight_smile: Sadece spoiler lara bakarak kitabı okumuş gibi oldum yahu :slight_smile:

Yalnız Myr of Thoros değil Thoros of Myr olacak :slight_smile: Onun haricinde güzel paylaşım teşekkürler.

tmm düelttimde panpa gözünü seviyim taktığın şeye bak baktığın şeye bak :smiley:

Kitapta Beric kadar sevdiğim ve dikkatimi çeken bir karakter değildi ama dizideki Thoros’u beğenmemek mümkün değil. Paul Kaye role çok yakışmış :slight_smile:

Dizide her anında çok eğlendim bende, çok eğlenceli bir adama benziyor,
bu sezon uzunca göreceğiz sanırım. Bu iyi =)

Arya’nın Tazıyla karşılaşması hızlı oldu çok göremeyiz diye üzülmüştüm ama Melisandre sayesinde daha fazla göreceğiz :slight_smile:

Evet hızlı olmak zorunda, Melisandre ile karşılaşacağı konuşuluyordu olursa eğer eğlenceli replikler veya hareketler izleyebiliriz bak =)
Dizideki Melisandre en birincimdir :stuck_out_tongue:

Arya ve Sandor’ın da laf dalaşmalarını çok merak ediyorum hafif küfürlü =)
Sandor’ın küfür edişi çok komiğime gidiyor ya, hep dizide hem kitapta =)

Aynı şekilde kitaptaki Melisandre’den hoşlanmam ama yine oyuncudan olsa gerek dizidekine sempatim var :slight_smile:
3. kitabın en iyi olayıydı bence Tazı ve Arya ikilisi :slight_smile: Adam küfür konusunda çok iyi, Joffrey’e söyledikleri favorilerim arasında :stuck_out_tongue:

Joffrey için söyledikleri zaten tam afişlik =)
Kitabı okurken, hani Sancaksız Kardeşlik Sandor’ın altınlarını almıştı. O da geri döndüğünde, neden geri döndün Dog diye sorduklarında şu cevabı verdi:
“Çünkü altınlarımı aldınız fahişenin evlatları.” =)) Orda ben bildiğin kahkakalara boğuldum, neden çok tepki verdim anlamadım…

Thoros’un da bi sözü vardı: “İçkinin güzelleştiremeyeceği hiçbir hikaye yoktur.” Hoş…
Kitaptaki Melisandre için çok erken tabi haklısın ama dizide birincim yaa rahatlıkla söylüyorum =)

lütfen yanlış anlama ama çok güldüm ya lafına, “1.cim” nedir ya :smiley:

Çok küfür seven biri değilim ama konuşma tarzını seviyorum kitabın eğlenceli olaylarından biri :slight_smile: