Türkçe dublaj Game of Thrones bölümlerini arıyorum


#1

Selam arkadaşlar, görme engelli bir asoıaf takipçisiyim, ancak bir yandanda kış rüzgarları henüz yayımlanmadığı için diziyi izlemek istiyorum. Fakat son üç sezonun türkçe dublajlarını hiçbir yerde bulamadım, acaba elinde olanlar yandex disk, google drive veya dropbox üzerinden paylaşabilirler mi?


#2

Mesajın tamamını okumamışım. Torrent sitelerinde bulunacağını sanıyordum ama ne yazık ki sadece ilk iki sezon var.


#3

Türkçe dublaj konusunda benim de bilgim yok. 2 sezonluk Türkçe dublaj hangi kanal tarafından yapılmış? Digiturk gibi kanallar Game of Thrones’u yayınlıyorsa bu tarz kanalların engelsiz tv gibi projeleri var diye biliyorum.

Ek olarak, bildiğim kadarıyla ASOIAF’ın sesli kitabı da Türkçe olarak yok. Bu da giderilmesi gereken bir eksiklik. (Toplanın yapalım.) Bizim sitemizde de görme ve işitme engeli olan ziyaretçiler için uyarlamalar yok, bu da bizim eksikliğimiz.


#4

Game of Thrones’u, geçtiğimiz yıl kapanan Cnbc-e yayınlıyordu. Diziyi, Cnbc-e’ye bağlı e2 kanalı da Türkçe dublajlı olarak veriyordu. İlk 2 sezonuna rast gelmiştim ama son 3 sezonu Türkçe dublajlı yayınladılar mı emin değilim.


#5

Böyle olursa gerçekten çok sevap kazanırsınız abi :slight_smile: bende çok sevinirim böyle şeye


#6

asoıaf’ın sesli kitabı var, bende o şekilde ulaştım kitaba. Ancak game of thrones’in erişilebilir hale getirilmesi için bir şeyler yapamazmıyız? Örneğin, alt yazı metnini bir sentezleyiciyle seslendirip diziyle eş zamanlı bir şekilde ilerleyecek şekilde dizi bölümlerinin arkasına kaydedebilirsek, bence türkçe dublajı kadar olmasada en azından dizi bizim açımızdan da izlenebilir bir biçime sokulabilir.


#7

Türkçe sesli kitabından mı bahsediyorsun yoksa İngilizce dilindeki sesli kitabından mı? Bildiğim kadarıyla Türkçe sesli kitap yoktu, varsa çok iyiymiş.

Sentezleyiciler hakkında çok fazla bilgim yok. Bir zamanlar lazım olduğunda araştırmıştım ancak Türkçe dilinde çok iyi sonuçlar veren bir uygulama bulamamıştım. Türkçe seslendirme konusunda önerebileceğin bir uygulama varsa bana mesaj gönderir misin?


#8

İlk 3 sezon türkçe yapıldığını biliyorum diğer sezonlarıbilmiyom


#9

Digiturk sanırım bu sezonu ve geçmiş sezonları Türkçe dublajlı yayınlayacakmış.


#10

Konuyu hortlatmış oluyorum ama tüm sezonların dublajını roketden buradan izleyebilirsiniz.