Tüylü Köpek (Ulukurt)

Shaggydog

Tüylü Köpek Rickon Stark’ın ulukurdudur. Shaggy diye de çağırılır. Siyah tüylü ve parlak yeşil gözlüdür.

[b]Son olaylar

Taht Oyunları[/b]
Kardeşleri gibi annesinin ölüsünün yanında bulunan Tüylü Köpeği bebek Rickon seçmiştir. Bran’ın düşmesinden sonra Boz Rüzgâr ve Yaz’la birlikte Bran’ın penceresinin altında beklemiştir. Tyrion Lannister’in dönüş yolunda Winterfell’e uğramasında Tüylü Köpek, Boz Rüzgâr ve Yaz İblis’i köşeye sıkıştırdığı sırada Starklar cücenin hayatını kurtarmıştır. Rickon abisinin savaşa gittiğini anladığında daha hırçın olmuştur, Tüylü Köpek de sahibi gibi davranmaya başlamış, Gage ve Mikken’i ısırmıştır. Lord Stark’ın idam haberi almadan önce Üstat Luwin, Bran ve Osha Rickon ve Tüylü Köpek’i Yer altı mezarlığında Eddard Stark için hazırlanan mezarlığın başında buldular. Burada Tüylü Köpek Üstat Luwin’e saldırırken Yaz kardeşini durdurarak daha fazla zarar vermesini önlemiştir. Daha sonra Üstat kulesine dönünce Lord Stark’ın ölüm haberi gelmiştir.

Kralların Çarpışması
Tüylü Köpek Küçük Walder Frey’i ısırdığı için Yaz’la birlikte Tanrı Ormanı’na bağlanmıştır.

Kılıçların Fırtınası
Bran’ın warg olduğu ortaya çıktı. Yaz’la bağlantı kurduğunda özellikle Tüylü Köpeği de daha yakından hissediyor.

Ejderhalarla Dans

Hayalet’in düşünde Tüylü Köpek uzun boynuzlu bir keçiyle dövüşüyordu. Wex Pyke, Tüylü Köpek, Rickon ve Osha ‘nın Skagos Adası’nda olduğunu söylemiştir.

Siyah olan korku ve öfke dolu, ama gri olan güçlü… Bran’ın bildiğinden de güçlü, Hissedebiliyor musun abla?
Jojen Reed

Ulukurtların hepsi candır <3
Ama bu biraz gereksiz yere atarlı gibi,önüne gelene saldırması falan,Luwin’in bile kolunu koparıyodu nerdeyse :smiley:
Gerçi o da Rickon’un küçük olmasından ve herkese sinirlenmesinden kaynaklanıyodur,biraz büyüsün,daha mantıklı emirler verir kurduna.

Bi de Tüylü’nin o resimdeki hali ne öyle :open_mouth:
Ayı gibi çıkmış :smiley:

biliyorsun, tüm ulukurtlar sahibinin özelliklerini alıyor ki açıklanmadı tam olarak ama mühtemelen Rickon da warg, o yüzden hırçınlığını yadırgamıyorum.
Bi de çocuğun yanında ayı gibi çıkması normal, Boz Rüzgar Robb’un yanında bile ayı gibi duruyor :smiley:

[quote=“rickon, post:3, topic:2911”]

Valla bu ulukurtların gerçek hayatta karşıma çıktığını hayal bile edemiyorum.Allah korusun :smiley:
Tabi canım,Rickon da kesinlikle warg.Hırçınlığını ben de yadırgamıyorum hatta bu artı bi özellik bana kalırsa ama dost olan insanlara bile saldırması hoş değil,biraz törpülesin öfkesini :smiley:

[quote=“Jojen_Reed, post:4, topic:2911”]

@“Willas”'a söyle GRRM’ye söylesin o zaman, bayağı iyi anlaşıyorlar :smiley:
Benim de karşıma çıksalar Kelime-i Şehadete başlarım hemen :smiley:

[quote=“rickon, post:5, topic:2911”]

Geçen kangaldan kaçtım. Bu gelse tenezzül etmem kaçmaya. :smiley:

o zaman @willas a bırakmadan söyliyim ben tüm stark çocuklarının varg olduğu açıklanmıştı… :slight_smile:

bence strakların ulukurtları arasında en ulukurt gibi görünen budur …

valla ben de tam tersini düşünüyorum, kurt dediğin Yaz gibi, Boz Rüzgar gibi, Hayalet gibi olur, bu ne öyle siyah kurt mu olur?

İsmi en güzel olan kurt. Shaggydog. Köpeğim olsa düşünmeden ismini shaggydog koyarım.

Tüm Stark çocukları (Jon dahil) bir derideğiştiren. Sadece yetenek seviyeleri farklı. GRRM açıkladı. Ben söylemiyorum.

geç kalmışım… taklitler aslını yaşatır.

GRRM’ye söyleyeceğin kısım buydu :smiley:

Rickonda da kurdunda da ergen siniri var adeta.Asarımlar,keserimler,sn bni sevmyosunlar havada uçuşuyor.Bir şey çıkmaz bunlardan.

shaggy’yi buldum millet

Bilgi amaçlı bir bölümde bu tarz hareket sergilemen yerinde bir davranış değil.
Hem zamanını ayırıp çeviri yapan arkadaşımızın emeğine saygısızlık yapıyorsun hemde bilgi almak için konuya giren arkadaşlarımız için böyle bir resim yayınlayarak görüntü kirliliği ve içeriği konuyla alakasız olduğu içinde konunun işleyişi bakımından aksaklığa yol açıyorsun.

Davranışlarının tekrar etmemesi dileğiyle, forumun seviyesini koruyalım.

kurt gibi görünüyor derken saldırganlığı olsun asabiliği olsun felan tam bir kurt o anlamda ama tabikide görünüş açısından hayalet i tek geçerim :slight_smile:

@"uncosonic"in ustune cok gidiyosunuz ya… :-\

Harbi ayı gibi durmuş Rickon’un yanında :smiley:
Teşekkürler

Yazar bu açıkladığı bilgileri kitapta ikilem olarak mı gösteriyor?
Yoksa kitaba yazıp, okuyucular da bu bazı bilgileri kaçırıp sordukları sorulara yanıt mı veriyor?

işte beni anlayan biri çıktı, thank you man, thank you…

Yok. İkileme düşen oluyordur tabii ama mesela bu sorudan yola çıkarsak, Robb POV olmadığı için emin değiliz ama kitapta Lancel diyordu kurdunu saldı bayıra falan diye.
Ama, evet. Gelecek hikayeyi irgelemedeği sürece sorulara cevap veriyor. Şuan bir forumda oylama var bittiğinde, Elio, GRRM’e sorular götürecek :slight_smile: